انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته اول بهمن 91

 

هیات انتخاب هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

 

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، هیاتی متشکل از آقایان: فرهاد ورهرام، علیرضا گلپایگانی، شهروز توکل و خانم ها: پریوش نظریه و مرجان اشرفی زاده کار ارزیابی و انتخاب آثار رسیده به دبیرخانه این دوره از جشنواره پروین اعتصامی را برعهده خواهند داشت.

روابط عمومی جشنواره فیلم پروین اعتصامی، اضافه کرد:

سید علیرضا گلپایگانی، متولد 1339 اهواز و عضو هیات علمی دانشگاه هنر- کارگردان و تهیه کننده انیمیشن است. وی مدرس انیمیشن و ترجمه کتاب"چگونه شخصیت‌های انیمیشنی را متحرک سازی کنیم" در پرونده کاری خود دارد. همچنین وی چندین دوره عضو هیات های انتخاب و داوری جشنواره های مختلف از جمله فیلم کوتاه تهران، رویش، پویانمایی تهران، جشنواره دانشجویی نهال و... بوده است.


شایان ذکر است؛ هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی با موضوع نقش زن در تنظیم اقتصاد خانواده مختص زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن از تاریخ 1 تا 4 اسفندماه به دبیری مازیار رضاخانی در تهران برگزار می‌شود.

 آثار ایرانی بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره‌ی پویانمایی

28 اثر پویانمایی از ایران به بخش مسابقه بین‌الملل هشتمین جشنواره پویانمایی تهران راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از میان 169 اثر نهایی حاضر در بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره پویانمایی تهران، 28 فیلم ایرانی نیز حضور دارند که 20 اثر پویانمایی و 8 فیلم هم دانشجویی هستند.

آثار پویانمایی ایرانی بخش بین‌الملل عبارتند از:

1-«المپیک 2012»، کارگردان: بابک نکویی/ بهنود نکویی، تهیه کننده: بابک نکویی/ بهنود نکویی

2-«اینسان»، کارگردان: مهدی آقاجانی، تهیه کننده: مهدی آقاجانی

3-«آلزایمر»، کارگردان: علیرضا هاشم‌پور، تهیه کننده: علیرضا هاشم‌پور

4-«بچه گربه»، کارگردان: شیوا صادق‌اسدی، تهیه کننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

5-«بخش زایمان»، کارگردان: بهنام دلداده، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

6-«پیغامی از خاک»، کارگردان: سروش خادمی، تهیه کننده: سروش خادمی

7-«تکامل»، کارگردان: مهدی علی‌بیگی، تهیه کننده: معین صمدی

8-«توکایی در قفس»، کارگردان: مهرداد شیخان، تهیه کننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

9-«تیزر تبلیغاتی پاکت پلاستیکی پیلگون»، کارگردان: بابک نکویی/ بهنود نکویی، تهیه کننده: بابک نکویی/ بهنود نکویی

10-«حکایت کلاه غیبی»، کارگردان: فاطمه جعفری، تهیه کننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

11-«خط قرمز»، کارگردان: مونا عبداله‌شاهی، تهیه کننده: مونا عبداله‌شاهی

12-«راز آن درخت»، کارگردان: معین صمدی، تهیه کننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

13-«روزنه»، کارگردان: امیر مهران، تهیه کننده: حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

14-«زنی زیر یخ‌ها آواز می‌خواند»، کارگردان: مریم خلیل‌زاده، تهیه کننده: مریم خلیل زاده/ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

15-«کچل کفترباز»، کارگردان: صادق جوادی، تهیه کننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

16-«کرماندو»، کارگردان: حامد اکرمی، تهیه کننده: علیرضا گلپایگانی

17-«لینا لوک»، کارگردان: معین صمدی، تهیه کننده: زهرا حیدری

18-«ماجراهای دومینو»، کارگردان: حمیدرضا دارستانی، تهیه کننده: مهدی مطوری/ حسین صفا

19-«مدرسه پرماجرا» (از مجموعه هزار و یک داستان)، کارگردان: سعید ضامنی‌آتنی، تهیه کننده: بابک نظری

20-«همسایه ها- اعتیاد»، کارگردان: حسن توکلی‌آبدانسری، تهیه کننده: محمدامین همدانی

 

**********

 

فیلم‌های دانشجویی راه یافته به بخش بین‌الملل عبارتند از :

1-«لجبازی»، کارگردان: غزاله میلانی، تهیه کننده: غزاله میلانی

2-«استارت»، کارگردان: ایمان صادقی، تهیه کننده: ایمان صادق

3-«شنبه‌ها»، کارگردان: حانیه شجاعی، تهیه کننده: حانیه شجاعی

4-«جهنم دره»، کارگردان: گلرخ الوان دارستانی، تهیه کننده: گلرخ الوان دارستانی

5-«کمک»، کارگردان: مهدی حسین‌زاده، تهیه کننده: مهدی حسین‌زاده

6-«خیابان یکطرفه»، کارگردان: حسن توکلی، تهیه کننده: حسن توکلی

7-«داستان یک سنگ»، کارگردان: محمد فراس‌العضل، تهیه کننده: محمد فراس‌العضل

8-«نمکی»، کارگردان: هاجر مهرانی، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

هیات انتخاب هشتمین جشنواره پویانمایی تهران (مهدی خرمیان، حسین صافی، مریم کشکولی نیا، هدی اثنی‌عشری و امیر سحرخیز) پس از بررسی 930 فیلم رسیده از 70 کشور جهان در نهایت 169 اثر شامل 131 کار پویانمایی، 35 اثر دانشجویی و 3 فیلم بلند را برای حضور در بخش بین‌الملل برگزید.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از 13 تا 17 اسفند سال 1391 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنر

 

تولیدات  صبا در بخش مسابقه جشنواره پویانمایی

هفت انیمیشن از تولیدات مرکز پویانمایی صبا در بخش مسابقه جشنواره پویانمایی شرکت می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، ازبین آثار فرستاده شده به بخش مسابقه جشنواره پویانمایی، هفت اثر در این بخش پذیرفته شده است.

 

«قصه‌های جور واجور» به کارگردانی فرخ یکدانه، «ذکریای رازی» به کارگردانی فرشاد شفیعی، «وقت دیدار» به کارگردانی حسین معماری، «قلدرخان» به کارگردانی ژیان دیباوری، «میچکا» به کارگردانی علیرضا صالحی، «کودکان دشت» به کارگردانی رحیم زاده و «آقای مهربان» به کارگردانی بهنام دلداده و علیرضا گلپایگانی نام انیمیشن‌هایی است که به بخش مسابقه جشنواره پویانمایی راه پیدا کرده‌اند.

انیمیشن‌های ایرانی درشبکه پویا

سینما و تلویزیون > پویانمایی- گروه ادب و هنر: 
عمر شبکه پویا، هنوز به یک‌سال نرسیده‌است. تیرماه امسال بود که ششمین شبکه دیجیتال تلویزیون ایران افتتاح شد.

 با توجه به نقش انیمیشن و علاقه کودکان و نوجوانان به این هنر وعده راه‌اندازی شبکه‌ای مختص برای کودکان و نوجوانان از سال 90داده شده بود، اما هربار وعده راه‌اندازی آن به تعویق می‌افتاد.

راه‌اندازی شبکه‌ای ماهواره‌ای که به پخش انیمیشن‌های روز دنیا با دوبله فارسی می‌پرداخت زنگ خطری برای مسئولان بود. حضور این شبکه باعث شد راه‌اندازی شبکه پویا در صدر کارهای تلویزیون قرار بگیرد، شبکه‌ای با هدف پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با آثار سالم و سرگرم‌کننده. اما این تنها بخشی از اهداف تأسیس شبکه پویا بود، حمایت از آثار پویانمایی (انیمیشن) تولید شده در داخل کشور نیز ازجمله رویکردهای این شبکه بود. این شبکه فعالیت خود را از ساعت 6:30صبح آغاز می‌کند و تا ساعت 23:00شب ادامه دارد. این روزها سه انیمیشن «قصه‌های شیرین»، «میدان‌101» و «نرمو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا از این شبکه پخش می‌شود.

قصّه‌های شیرین به کارگردانی ژیان دیباوری برگرفته از قصه‌های کهن و قدیمی ایران زمین است. این انیمیشن در هر قسمت یک قصه مستقل را بیان می‌کند، و هر یک برگرفته از حکایت‌های کهن ایرانی و باستانی است که در دل خود یک پند اخلاقی را دارد و با یک رویکرد طنز به مخاطب ارائه می‌کند.دیباوری با اشاره به مشکلات مالی کار به این نکته اشاره دارد: گروه ما تصمیم گرفت که با وجود مشکلات مالی موجود، کاری درخور ‌شأن بیننده ایرانی و کودک و نوجوان ایرانی ارائه کند، به‌عبارت دیگر برای ما صرفاً ساخت یک انیمیشن تلویزیونی و رسیدن به یک نتیجه مالی مطرح نبوده است.

اگر مشکل انیمیشن ایرانی عدم‌رضایت مخاطب از این کارهاست، اما دیباوری معتقد است که با تأکید بر تکنیک می‌توان مخاطب را جذب کرد: ما سعی داشتیم به این باور برسیم که با وجود مشکلات موجود در تولید انیمیشن ، می‌توانیم مخاطب را جذب کرده و ویژگی‌های بصری قابل‌قبولی را ارائه کنیم که نه تنها، چیزی کمتر از آثار خارجی نداشته باشد ، بلکه بتواند شانه‌به‌شانه آثار مطرح تلویزیونی ویژگی‌های بومی و ملی نیز داشته باشد.

به گفته این کارگردان انیمیشن ایجاد و خلق فضا‌های جدید و پرهیز از تکرار و جلو‌گیری از یکنواختی به جذب مخاطب کمک می‌کند. قصه‌های شیرین در 9قسمت 10دقیقه‌ای با تکنیک دوبعدی تولید شده که همه روزه در ساعت 19:15 از شبکه پویا پخش می‌شود.
اما کار دیگری که از این شبکه پخش می‌شود، انیمیشن میدان 101است. گرچه خبرهای تولید این کار توسط بهرام عظیمی از سال‌های 83در اپیزودهای متعدد منتشر شد، اما بعد از گذشت هشت سال این انیمیشن سر از شبکه پویا در هفت قسمت درآورد. عظیمی که پیش از این انیمیشن‌های «تهران 1500» و مجموعه برنامه «هشدارهای راهنمایی و رانندگی» با حضور شخصیت سیاساکتی و آموزش رانندگی را ساخته‌است، این‌بار به سراغ آموزش مسائل شهروندی رفته‌است.

میدان 101داستان خانواده‌ای به نام‌ آقای احسانی است که به میدان 101می‌آیند و در مجاورت و همسایگی سوپر محله که مربوط به حسین آقا فولادی است، ساکن می‌شوند. ماجرای آشنایی دو خانواده با هم از دید بچه‌ها، سارا وسینا و مریم و مرتضی؛ همچنین طرز خاص آشنایی پدرها با هم، ماجرای خاص و طنز گونه‌ای دارد و در نهایت با یک اتفاق، دو خانواده در کنار هم قرار می‌گیرند و دوستی خوبی برقرار می‌شود. انیمیشن میدان 101به کارگردانی بهرام عظیمی در هفت قسمت 14دقیقه‌ای ساعت 19:47پخش می‌شود.

در شبکه پویا علاوه بر پخش کارهای ایرانی شاهد پخش انیمیشن‌های خارجی «پنیگو»، «وروجک و استاد نجار»، «پت و مت»، «میگ میگ»، «گربه-سگ»، «میو میو عوض می‌شود» هستیم، انیمیشن‌هایی که پیش از این از شبکه‌های دیگر پخش شده بود. البته پخش تکراری تنها به کارهای خارجی منحصر نمی‌شود، پخش برخی از کارهای ایرانی هم در میان کارهای تکراری دیده می‌شود. یکی از این کارها انیمیشن نرمو است. این کار قبلا از تلویزیون پخش شده بود. مهدی خرمیان کارگردان این انیمیشن خمیری است که به شیوه سنتی طی سال‌های 76تا 78تولید شده‌است. داستان این انیمیشن که توسط پرویز طاهری نوشته شده درباره تعدادی کرم است که در زمین خانه مسکونی زندگی می‌کنند و پس از ورود به فضای بیرون و زنده با وسایلی آشنا می‌شوند که با الگو از آن وسایل، چیزهای جدیدی برای خود اختراع می‌کنند.

خرمیان در گفت‌وگو با سینما پرس درخصوص تکنیک ساخت انیمیشن خمیری اظهار داشت: انیمیشن خمیری یکی از انیمیشن‌های کلاسیک است که تولید آن زمانبر و پرزحمت است. حدود دو سال ساخت عروسک‌های این انیمیشن زمان برد و به این صورت بود که بعد از پایان تصویربرداری هر پلان عروسک‌های خمیری له و عروسک‌های پلان جدید ساخته می‌شدند. انیمیشن نرمو در 26قسمت 10دقیقه‌ای تولید و ساعت 14:50از شبکه پویا پخش می‌شود.

شبکه پویا در عمر کوتاه خود توانسته مخاطبان خاص خودش را پیدا کند و باید امیدوار بودکه با داشتن بودجه مستقل و کافی بتواند هم از انیمیشن حمایت و هم مخاطبان خود را جذب کند، در غیر این صورت این شبکه مجبور به پخش برنامه‌های تکراری می‌شود که در این صورت مخاطبان خود را از دست می‌دهد.

آنونس جشنواره‌ی فیلم فجر را بهرام عظیمی  میسازد   

            

«یزدان عشیری» مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت آنونس جشنواره که معرف هویت معنایی و محتوایی و به نوعی شناسنامه جشنواره است، تصمیم گرفته شد ساخت آنونس جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به یکی از کارگردانان انیمیشن برجسته کشور سپرده شود.

وی افزود: با توجه به توانایی‌های آقای بهرام عظیمی که همواره در عرصه انیمیشن خوش درخشیدند و سال گذشته نیز از ایشان انیمیشن جذاب و دیدنی «تهران 1500» را دیدیم، ساخت آنونس به این طراح و کارگردان انیمیشن سپرده شد.

عشیری ادامه داد: آنونس سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر طی مراسمی در نشست خبری جشنواره رونمایی می‌شود.

بهرام عظیمی متولد ۱۳۴۵ تهران، فارغ التحصیل رشته صنایع دستی از دانشگاه هنر تهران، کارگردان انیمیشن، فیلمنامه نویس، طراح کاراکتر، کاریکاتوریست و دارای نشان درجه ۲ هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی مدرس خانه کاریکاتور ایران از سال ۱۳۷۶ تا کنون، مدرس دانشگاه‌های هنر تهران و مدیر خانه انیمیشن شهرداری تهران به مدت سه سال است. عظیمی برنده ۸۴ جایزه ملی و بین‌المللی در رشته‌های کاریکاتور، انیمیشن، نقاشی و تصویرسازی از سال ۱۳۶۵ تا کنون، عضو هیئت داوران بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی انیمیشن، فیلم و کاریکاتور نیز بوده است.

طراحی کاراکتر، نویسنده و کارگردان سریال ۷ قسمتی «میدان ۱۰۱»، مسئول بخش کامپیوتر و نقاشی زمینه سریال ۲۶ قسمتی «یار مهربان»، مسئول بخش کامپیوتر و نقاشی زمینه انیمیشن‌های داستان تاریخ، مدیر تکنیکی انیمیشن‌های شاهنامه، مدیر تکنیکی و مسئول لی اوت تیتراژ برنامه کودک شبکه دو سیما، انیماتور، فیلمنامه‌نویس و کارگردان انیمیشن‌های بابا برقی، نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های محصولات دلپذیر، طراحی کاراکتر، نویسنده، و کارگردان انیمیشن‌های راهنمایی و رانندگی (۴۵ قسمت)، طراحی کاراکتر، نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های سازمان بازیافت (26 قسمت)، نویسنده و طراح کاراکتر و کارگردان انیمیشن‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری، نویسنده و کارگردان فیلم انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» و نویسنده فیلمنامه «آل» به تهیه‌کنندگی علی معلم و کارگردانی بهرام بهرامیان ازجمله فعالیت‌های بهرام عظیمی محسوب می‌شود.

سازمان سینمایی کشور، مقارن با سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را در قالب مسابقه سینمای ایران و جهان از تاریخ 12 لغایت 22 بهمن ماه 1391 به دبیری محمدرضا عباسیان برگزار می‏‌نماید.

میدان 101 در شبکه پویا

2-1140.jpg 

 

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، انیمیشن «میدان 101» به تهیه‌کنندگی شرکت حور و به سفارش مرکز پویانمایی صبا توسط بهرام عظیمی نوشته و کارگردانی شده است و تکنیک به کار گرفته شده برای ساخت آن، سه بعدی است.این انیمیشن  که توسط شهاب کسرایی مدیریت شده درباره‌ی خانواد‌ی آقای احسانی است که به محله 101 می‌آیند و در مجاورت و همسایگی سوپر محله که مربوط به حسین آقا فولادی است، ساکن می‌شوند.اجرای آشنایی دو خانواده با هم از دید بچه‌ها؛ سارا، سینا، مریم و مرتضی، همچنین طرز خاص آشنایی پدرها با هم، ماجرای خاص و طنز گونه‌ای دارد و در نهایت با یک اتفاق، دو خانواده در کنار هم قرار می‌گیرند و دوستی خوبی برقرار می‌شود.

 صدابرداری و ساخت موسیقی این مجموعه را مهرداد نبئی بر عهده داشته و در هفت قسمت 12 تا 15 دقیقه‌ای تولید شده است.

آریو در سرزمین گوهران به سینما میاید

انیمیشن «افسانه سرزمین گوهران»  که خلاصه سریال آریو پهلوان کوچک است توسط مجید شاکری  بصورت یک فیلم سینمایی ساخته شده است. فیلم داستان شهری به نام «گوهران» است که به دلیل وجود سنگی اسرار آمیز به این نام معروف است. دیوهای پلید با به دست آوردن این سنگ بر شهر مسلط می‌شوند. آریو قهرمان داستان طی ماجراهایی جذاب در نهایت موفق شود تا این سنگ را به دست آورد.

این فیلم در بخش مسابقه جشنواره سینمایی فجر 91 به نمایش درخواهد آمد.

افسانه ماردوش در پویا 

 

سریال افسانه ماردوش

مجموعه سه‌گانه «افسانه ماردوش» از 29 دی‌ ماه از شبکه پویا بازپخش شد.

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، انیمیشن «افسانه ماردوش» که شامل قسمت‌های جام جهان‌بین، اژی‌دهاک و نبرد فریدون است با تکنیک عروسکی تک فریم به کارگردانی حسین مرادی‌زاده و تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا بین سال‌های 81 و 84 تولید شده است.

این سه گانه را فریدون دانشمند نوشته است.

بخش اول این انیمیشن «جام جهان‌بین» است که به پیدایش جهان تا پادشاهی طهمورث می‌پردازد؛ ماجرا از پادشاهی جمشید شاه آغاز می شود و با یافتن جام جهان بین که در دست اهریمن است ادامه پیدا می‌کند.

 

بخش دوم ، «اژی دهاک» ماجرای جمشید است که به جام جهان‌بین دست یافته و با مرداس فرزند ناخلف ضحاک درگیر می‌شود، شیطان بر شانه‌های ضحاک بوسه می‌زند و مارهایی بر شانه ضحاک می‌روید و پس از آن تسخیر ایران توسط قدرت شیطانی‌اش.

 

بخش سوم «نبرد فریدون» داستان پیشگویی بدنیا آمدن فریدون فرزند فرانک است که به گفته پیشگویان قرار است ضحاک را هلاک کند، ضحاک تا این نکته را در می‌یابد فرمان به قتل نوزادان می‌دهد و... 

به گزارش ایسنا، قسمت اول این انیمیشن ساعت 20 روز جمعه از شبکه پویا پخش شد.

بچه بازی به سبک سیما!
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۵
مسئولان صدا و سیما اگر برای افتتاح این شبکه برنامه ای دارند، این برنامه را معرفی کنند و اگر قرار است تکرار سریال های تکراری شبکه پویا و چند تا عمو و عمه و خاله جدید، بچه ها را سرگرم کنند،صدا و سیما نیازی به رقابت با برنامه های بی مزه خود ندارد.
افکارنیوز گروه فرهنگ وهنر: صدا و سیمای جمهوری اسلامی چندی قبل اعلام کرد به زودی شبکه جدید کودک و نوجوان را هم در کنار شبکه های دیگر افتتاح خواهد کرد. افتتاح این شبکه در راستای سیاست های صدا و سیما برای گسترش تعداد شبکه های مختلف با موضوعات تخصصی صورت می گیرد. سیاستی که با دیجیتالی شدن آنتن ها روز به روز گسترش یافته است.

صدا و سیما مدت زیادی است که به دنبال تاسیس چنین شبکه ای است تا بتواند هنرمندان عرصه کودک و نوجوان را در یک مجموعه در کنار هم قرار بدهد.

شبکه دو: شبکه کودک و نوجوان
اولین تلاش تلویزیون برای ساختن شبکه کودک و نوجوان، با تجمیع برنامه های کودک و نوجوان شبکه های مختلف در شبکه دو آغاز شد. اما این روش اشکالات متعددی داشت. بعضی شبکه ها مثل شبکه های استانی برنامه کودک با توجه به نیازهای کودکان همان استان تولید می کردند و شبکه دو نمی توانست نشان «انحصاری بودن» را به خود اختصاص دهد. از سویی دیگر، شبکه دو برنامه هایی مثل پخش اخبار و.... داشت که نه تنها مربوط به کودکان نبود، بلکه کودکانه شدن شبکه دو به حیثیت این برنامه ها هم لطمه وارد کرد.

شبکه پویا
شبکه پخش کارتون شبکه ای بود که تابستان امسال به خانه های مردم آمد. بعضی معتقد بودند افتتاح این شبکه ناشی از دستپاچگی مسئولان از افتتاح یک شبکه کارتون در آنسوی مرزها بود. اما به هر حال این شبکه بعد از افتتاح! شروع به ساخت برنامه کرد و اخیراً سایت اینترنتی خود را هم افتتاح کرده است.

کارتون خارجی
نکته قابل توجه در هنگام افتتاح شبکه پویا این بود که عمده برنامه های این شبکه با شبکه های انیمیشن رقیب که مثلاً به عنوان رقیب فعالیت می کردند، همپوشانی بالایی دارد. سوال این است که اگر قرار بر پخش انیمیشن های خارجی است، چه نیازی به صرف هزینه و افتتاح یک شبکه تلویزیونی است؟

شبکه کودک و نوجوان
حالا که خبر افتتاح این شبکه رسانه ای شده، خوب است مسئولان صدا و سیما اگر برای افتتاح این شبکه برنامه ای دارند، این برنامه را معرفی کنند و اگر قرار است تکرار سریال های تکراری شبکه پویا و چند تا عمو و عمه و خاله جدید، بچه ها را سرگرم کنند،صدا و سیما نیازی به رقابت با برنامه های بی مزه خود ندارد.
منبع: http://khabarfarsi.com/ext/4344977

نمایش فیلم سه‌بعدی «پاندای کونگفو کار 2» در تهران

«پاندای کونگفو کار 2» یکی از فیلم‌های انتخاب شده برای نمایش سه‌بعدی در جشنواره‌ی فجر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این انیمیشن محصول سال2011 کمپانی «دریم ورکز» است و در هشتاد و چهارمین دوره‌ی مراسم اسکار نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن بوده ‌است.

 

در این فیلم بازیگران نامداری مانند «گری اولدمنن، «آنجلینا جولی»، «داستین هافمن» و «جکی چان» به جای شخصیت‌های اصلی حرف زده‌اند.

 

داستان این فیلم ادامه قسمت اول است که «پو» به همراه دوستانش در برابر دشمنان می‌ایستد.

 

مشخصات کامل فیلم به شرح زیر است: نام انگلیسی فیلم: Kung Fu Panda 2، کارگردان: جنیفر یو نلسون، نویسنده: جاناتان ایبل، گلن برگر، چارلی کافمن، صداپیشگان: جک بلک، آنجلینا جولی، گری اولدمن، داستین هافمن، جکی چان....، تدوین: کلیر نایت، موسیقی: هانس زیمر، جان پاول، زبان: انگلیسی، زمان فیلم:91 دقیقه.

جشنواره فیلم 100 فراخوان داد

 

نهمین جشنواره بین المللی فیلم 100در پی اعلام زمان برگزاری جشنواره و با انتصاب سید محمد مهدی طباطبایی نژاد به عنوان دبیر هنری، فراخوان شرکت در نهمین جشنواره فیلم 100 اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دوره از جشنواره در چهار بخش: مسابقه ملی، سینمای اخلاق، بین الملل و چشم انداز ایران 1404 برگزار خواهد شد.

در بخش اصلی جشنواره که با عنوان مسابقه ملی نامگذاری شده است فیلم های 100 ثانیه ای در سه بخش مستند، داستانی و پویانمایی به رقایت می پردازند.
 
بخش سینمای اخلاق نیز مربوط به انتخاب هنرمندانی است که در میان آثار سینمایی تولید سال 1391 نقش به سزایی در ارتقاء سینمای ایران با مضامین اخلاقی و انسانی داشته اند که به صورت مستقل داوری خواهد شد.
 
در بخش بین الملل جشنواره که صرفاً برای حضور شرکت کنندگان خارجی است در سه قالب مستند، داستانی و پویانمایی آثار برگزیده خواهد شد.
 
بخش چشم انداز ایران 1404 دیگر بخش جشنواره می باشد که در آن فیلم هایی که به منظور تبیین، تفسیر،...تعمیق مباحث و اهداف مطرح شده سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی در قالب مستند، داستانی و پویانمایی ساخته شده باشد مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.
 
برای این دوره از جشنواره جوایز متعددی در نظر گرفته شده است که در روزهای 23 تا 25 مرداد 1392 به آثار برتر اهدا خواهد شد. آخرین مهلت ارسال به دبیرخانه جشنواره 30 خرداد 1392 خواهد بود و 25 مرداد 1392 آیین اختتامیه جشنواره در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود. 
 
مدت زمان فیلم های شرکت کننده در نهمین جشنواره فیلم 100 با احتساب تیتراژ 100 ثانیه در نظر گرفته شده است و متقاضیان شرکت در جشنواره می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.artfest.ir مراجعه کنند.

چهاردهمین سال برگزاری جشنواره‌ی انیمِکس در بریتانیا

 
نویسنده  در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۱ 

animex-post

Animex (انیمِکس) بزرگترین جشنواره‌ی انیمیشن در بریتانیا امسال از ۱۸ تا ۲۲ فوریه برگزار می‌شود. در این رویداد، مذاکرات، کلاس‌ها، کارگاه‌های آموزشی، نمایش فیلم و برپایی نمایشگاه‌ها نیز گنجانده شده است.

در چهاردهمین دوره‌ی این جشنواره  Marv Wolfman خالق سری کمیک‌های Blade ، سرپرست لی‌آوت دیزنی Rob Dressel و Bay Raitt هنرمندی که سیستم مربوط به انیمیشن صورت Gollum در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها را طراحی  کرده است به عنوان میهمان سخنرانی خواهند کرد.

سایت جشنواره : http://animex.tees.ac.uk

 

شفیره. . .

 

یشی

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٥:٥٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱ بهمن ۱۳٩۱