انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

رونمایی آقای مهربان

  آیا مشکلی برای دیدن عکسها ندارید ؟  لطفا پیغام بگذارید. با تشکر

رونمایی آقای مهربان برگزار شد

 

 

 بالاخره روز رونمایی فبلم بلند تلویزیونی " اقای مهربان " فرا رسید. ساعت 17:30 روز پنجشنبه 21 اردیبهشت سال 1391  این مراسم قرار است در فرهنگسرای پایداری  واقع در خیابان پاسداران - خیابان نبی-خیابان گل نبی - میدان قبا برگزار گردید.

آلبوم رونمایی

 

 علیرضا گلپایگانی به عنوان تهیه کننده و کارگردان و البته نماینده همه دست اندرکاران فیلم از همه تشکر کرد از جمله از خودش !

سید علیرضا گلپایگانی، تهیه‌کننده و یکی از کارگردانان این انیمیشن در ابتدای این مراسم گفت: تولید این انیمیشن، اتفاق بزرگی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر روح و روان همه کسانی که در تولید آن مشارکت داشته‌اند، تاثیر داشته است. این طرح، فیلمنامه‌ای از داوود امیریان بود که قرعه یا قسمت به نام من خورد تا آن را بسازم. از ابتدا نیز قرار بود سیاوش زرین‌آبادی این طرح را بسازد اما زمانی که فیلمنامه را خواندم احساس کردم کار بزرگی است که قرار است انجام شود و با بقیه کارها فرق می‌کند

او ادامه داد: همیشه نگران بودم که چرا فیلم‌های مذهبی مخاطب را جذب نمی‌کنند و چرا آدم‌های حرفه‌یی و معتقد وارد فیلم‌های مذهبی نمی‌شوند. این انیمیشن، یک شروع است تا به افرادی که شایسته این کار هستند اعتماد شود. امیدوارم دیگران هم وارد تولیدات مذهبی شوند تا ارزش‌ها به بهترین شیوه ارائه پیدا کند. این کار، احترام گذاشتن به ارزش‌ها، اعتقادات و مخاطب است

 دکتر ساری به اتفاق علیرضا گلپایگانی دعوت شدند تا مراسم رونمایی را رسما انجام بدهند! عکس قبل از رونمایی است !

 حالا رونمایی شد !

 دکتر ساری در باره ارزشهای یک کار دینی سخنرانی کردند . و از همه دست اندرکارن پروژه "آقای مهربان"  تشکر کردند

 در بخش دیگری از این مراسم، دکتر حسین ساری، رییس مرکز پویانمایی صبا طی سخنانی از تولیدکنندگان انیمیشن «آقای مهربان» قدردانی کرد و افزود: این اثر هنری، موضوعی متعالی دارد و به یک مضمون کاملا الهی می‌پردازد که موضوع حضرت امام رضا(ع) و توفیق بزرگی برای ماست.

او سپس خطاب به سازندگان این انیمیشن گفت: کار شما کار ارزشمندی بود که بخشی از خصایص این وجود مقدس شامل مهربانی، عطوفت و وفای به عهد را به تصویر کشیدید. مضامین این قصه، مضامین بزرگی هستند. امیدوارم در این مسیر بیشتر گام بردارید و سایر ویژگی‌های امام رضا(ع) یا ائمه اطهار را به تصویر بکشید. امام رضا(ع) ابعاد مختلفی دارد که یکی از این ابعاد در این انیمیشن به تصویر کشیده شد. هر یک از ائمه ویژگی خاصی دارند که با آن ویژگی شناخته می‌شوند. خصیصه‌ای که از امام رضا(ع) در ذهن ماست، امام رئوف ومهربان است که در این انیمیشن به خوبی به تصویر کشیده شد.

او ادامه داد: جامعه امروز ما نیازمند مهربانی، ملاطفت و علم است و امام رضا(ع) در این‌باره الگوی ماست. امتداد اثری مثل این انیمیشن، این است که ادامه آن نیز ساخته شود. این اثر، اثری ماندگار است زیرا هر اثری که مضمون متعالی داشته باشد حتما ماندگار خواهد شد. اثر دینی نیز از نظر من همین اثر است و ما بضاعت داریم که به قلب بلامنازع در انیمیشن دنیا و به خصوص انیمیشن دینی تبدیل شویم. هر اثری که طریقه درست زیستن را بیاموزد و در خدمت مضامین انسانی باشد، انیمیشن دینی است. انیمیشن‌های تولید جمهوری اسلامی، در بین انیمیشن‌های دنیا، انیمیشن پاک و سالمی است که می‌توان بچه‌ها را بی‌دغدغه به پایش نشاند و اگر ما بتوانیم انیمیشنمان را به مضامین دینی مزین کنیم، بی‌تردید می‌توانیم اثرگذار باشیم.

ساری تاکید کرد:‌خوشبختانه حرکت انیمیشن ایران رو به جلو است و اگر نخواهیم بی‌انصافی کنیم، انیمیشن ایران، قدم‌های بزرگی برداشته و در منطقه و دنیا رتبه خوبی دارد. ما این نگاه ویژه را مرهون مقام معظم رهبری هستیم؛ همانطور که دیدیم، شورای عالی مجازی اخیرا شکل گرفت که انیمیشن نیز یکی از بخش‌های این حرکت است

 بهنام دلداده بعد از گرفتن لوح یاد بود مراسم رونمایی " اقای مهربان " دلداده برای ایم مراسم کلی زحمت کشید . مونتاژ پشت صحنه و مصاحبه با دست اندرکاران از کاهای ویژه او برای این مراسم بود. دستش درد نکنه

 سیاوش زرین آبادی بعنوان یکی دیگر از تهیه کنندگان این فیلم بلند تلویزیونی .

 جناب محمدیان پس از دریافت لوح یادبود .

 گلپایگانی و دلداده بعد از گرفتن الواحشون!

 این هم سه تا گلپایگانی  حاضر در مراسم ! سید غلامرضا گلپایگانی - سیده دلارام گلپایگانی و البته خود سید علیرضا گلپایگانی.

 گلپایگانی مچ آقای آرش قاسمس رو گرفته و ول نمیکند .اقا پس این کارهای جدید رو کی شرووع میکنی ؟زرین ابادی : بابا اول پیش پرداخت رو بده بعد !

 پایان مراسم و الواح باقیمانده از دوستانی که نیومدند و همشون را گلپایگانی تحویل گرفت اما هر چی سعی کرد نتونست کارتهای هدیه اونها را داوطلبانه دریافت کنه. بابا به رسم امانت فکرهای دیگه چرا میکنید! عه!

 

 این هم دسته گل جناب آقای صفوی که با اینکه نیومدند اما حضورشون محسوس بود .با تشکر ویژه

 این هم نمای بیرونی فرهنگسرای پایداری .بر و بچه ها انگار هنوز دوست دارند یه سری به اطراف و اکنافش بزنن.جای زیبایی  است .

 و این هم ژست اقای تهیه کننده کارگردان بعد از مراسم. به سلامتی و خیر و خوشی

 

انعکاس خبری رونمایی :

 

 

شبکه انیمیشن به زودی راه‌اندازی می‌شود
دکتر حسین ساری گفت: در ماه های آینده ما شاهد راه‌اندازی شبکه انیمیشن در کشور خواهیم بود که البته این مسئله مسئولیت سنگینی را به ما یادآوری می‌کند.
به گزارش سینما خبر، مراسم رونمایی پویانمایی "آقای مهربان" با حضور دکتر حسین ساری رئیس مرکز پویانمایی صبا و سید علیرضا گلپایگانی تهیه کننده و کارگردان انیمیشن "آقای مهربان" و عوامل دیگر این انیمیشن عصر روز پنج‌شنبه 21 اردیبهشت در فرهنگسرای قبا برگزار شد.
 

در ابتدای این مراسم تیزری از انیمیشن "آقای مهربان" پخش شد؛ در ادامه این مراسم دکتر حسین ساری رئیس مرکز پویانمایی صبا گفت:‌ برای بنده و همه دوستانی که در این مکان حضور دارند باعث خوشحالی و خرسندی است که در آستانه ولادت حضرت فاطمه(س) از این اثر ارزشمند هنری رونمایی می‌شود.

وی افزود: برنامه پویانمایی با مضمون الهی و متعالی و با محوریت موضوع امام رضا(ع) توفیق بزرگی برای ما و همه دست اندرکاران این اثر هنری است.

ساری ادامه داد:‌ خداوند در قرآن از پیامبر اسلام به عنوان اسوه ملت یاد کرده و او را الگوی یک انسان کامل قرار داده و زمانی که بشر را خلق کرد آن انسان کامل را عرضه کرد تا انسان با آن ویژگی‌ها مدارج کمال را طی کند و این ویژگی‌ پیامبر راهنمای امت اسلامی است که انسان‌ها ویژگی او را با خود بسنجند و بدانند که چه مقدار با او فاصله دارند.

 

وی تصریح کرد: امامان هم به عنوان راهنمای است نقش اسوه داشته‌اند و کار شما از این جهت که بخشی از خصایص امام رضا(ع) که شامل مهربانی، عطوفت و وفای به عهد است را به تصویر کشیدید بسیار ارزشمند است.

ساری تولید انیمیشن "آقای مهربان" را یک موفقیت دانست و گفت:‌ امام رضا(ع) اوصاف متعددی دارد که شما بخشی از ویژگی‌های او را در این انیمیشن به تصویر کشیدید و ما باید با گام برداشتن در این مسیر و کارهای بیشتر در این زمینه ویژگی هر کدام از معصومین را متناسب با جامعه امروزی به نمایش درآوریم.

وی بیان کرد: جامعه امروزی نیاز به ملاطفت، مهربانی و علم دارد و قدرشناسی از سازندگان این اثر، می‌تواند امتداد این گونه کارها باشد تا با ساخت چنین آثاری آن ها را در معرض جامعه بشری و انسان‌های معاصر و فرزندانمان قرار دهیم.

 

ساری با اشاره به اینکه "آقای مهربان" اثری حرفه‌ای و ماندگار است که می‌توان به آن افتخار کرد، اظهار داشت: ‌اثری با مضمون ماندگار، ماندگار خواهد ماند، اثر دینی از نظر من همین نوع آثار است و کشورما این بضاعت را دارد که تبدیل به یک عنصر بلامنازع در انیمیشن و موضوعات دینی باشد.

وی تاکید کرد:‌هر اثری که روش زیستن سالم با زندگی پاک را بیاموزد و در خدمت مضامین انسانی باشد موضوع دینی است که این یعنی زندگی و حرکت که از خصیصه‌های دین و مذهب ما است و آثاری از این جمله می‌تواند در این مسیر باشد.

ساری در خصوص انیمیشن در کشور گفت: انیمیشن ما در بین انیمیشن‌های دنیا پویا و پاک است که بی‌دغدغه بچه‌ها را پای آن می‌نشاند و می‌تواند الهام بخش این باشد که تمام دنیا و هم افرادی که در حوزه انیمیشن فعالیت می‌کنند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: ‌این جلسه حرکت جدیدی است و رونمایی از این آثار زمینه‌ ساز برای قدردانی از سازندگان اثر و همچنین جذب دیده‌شدن آثار و بهره‌گیری کودکان و نوجوانان و به طور کلی مخاطبان باشد.

ساری تصریح کرد: خلق این اثر به اندازه یک گام کوچک که هر چندن بیشتر از این در مخاطب تاثیر خواهد داشت اما آثار درازمدت آن در قیامت بر شما اثر می‌گذارد.

وی در خصوص مرکز صبا اظهار داشت: مرکز صبا در حوزه انیمینش بسیار فعال است و در این زمینه حرکت رو به رشدی دارد و پویانمایی و انیمیشن در سال‌های اخیر حرکات بزرگی را در منطقه و دنیا داشته است.

ساری در خصوص نگاه تازه به انیمیشن عنوان کرد: نگاه به انیمیشن نگاه خوب و ویژه‌ای است که این نوع نگاه را مرهون رهبر انقلاب در خصوص شکل‌گیری شورای عالی مجزای هستیم.

وی عنوان کرد: ‌به همت دوستان در حال حاضر 500 ساعت پویانمایی در حال ساخت و همچنین 700 ساعت طرح و فیلم نام برای تلویزیون داریم و هیچ مانعی در کشور برای تولید انیمیشن وجود ندارد البته نیاز به اعمال مدیریت کارآمد و همچنین دقت لازم در خلق ایده‌ها و داستان‌های جذاب تر داریم.

 

ساری تصریح کرد: این جهش در انیمیشن برای حضور در عرصه جهانی است که امیدواریم ایران تبدیل به یک قطب بزرگ انیمیشن در دنیا شده و همچنین تلالو و امتداد داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ‌در ماه های آینده ما شاهد ایجاد دو راه‌اندازی پخش شبکه انیمیشن در کشور خواهیم بود که مطالعات در حال انجام است که البته بروز این مسئله مسئولیت سنگینی را به ما یادآوری می‌کند.

همچنین در این مراسم "سید علیرضا گلپایگانی" تهیه کننده کارگردان "آقای مهربان" گفت: ساخت این انیمیشن برای من یک رویداد بزرگ است و همچنین در روح و زندگی افرادی که در ساخت این پروژه همکاری داشته اثر مستقیم گذاشت .

وی افزود: طرح اولیه کار از جانب مرکز صبا بود و بعد از بررسی که صبا انجام داد فیلم نامه توسط "داود امیریان" نوشته و به ما پیشنهاد شد.

ساری ادامه داد: مهدی موحد مدیر هنری این پروژه در قالبی قرار گرفته بود که کاری نو و تازه‌ای ارائه دهد که با یاری و مساعدت مرکز صبا توانستیم این اثر را تولید کنیم و از اعتمادی که به ما کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

وی اظهار داشت: این اثر نمونه حرکت و شروع خوب برای خلق این گونه آثار و همچنین اعتماد به سازمندگان آثاری با این مضمون است تا با روی آوردن به این مقوله ارزش ها و اعتقادات را به بهترین شیوه به مخاطب ارائه کنم.

 

1391\02\21 9:08 PM
تهران/ واحد مرکزی خبر / علمی و فرهنگی 1391/02/21
مراسم رونمایی از پویانمایی quotation mark آقای مهربان quotation mark از تولیدات مرکز هنری صبا برگزار شد .
به گزارش خبرنگار ما ، در این مراسم که رئیس مرکز هنری صبا و عوامل سازنده این پویانمایی حضور داشتند پس از رونمایی از این اثر از عوامل سازنده این انیمیشن تجلیل شد.
تولید این اثر بلند پویانمایی 78 دقیقه ای 18 ماه به طول انجامید و 42 نفر در خلق ان شرکت داشتند .
مضمون پویانمایی آقای مهربان بخشی از کرامات امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع) است.
این اثر برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده است.
تصویر دارد.

 

آقای مهربان دریکی از اعیاد پخش شود

 تهران/ واحد مرکزی خبر / علمی و فرهنگی 1391/02/21
تهیه کننده و کارگردان پویانمایی بلند تلویزیونی quotation mark آقای مهربان quotation mark گفت : این پویا نمایی با اینکه مضمونی ارزشی دارد اما داستان آن و نحوه ارائه به مخاطب به گونه ای است که از رده سنی کودک تا بزرگسال بیننده ان خواهند بود.
اقای علیرضا گلپایگانی در حاشیه مراسم رونمایی این پویانمایی تلویزیونی در مصاحبه با خبرنگار ما افزود: پویانمایی آقای مهربان با استانداردهای جهانی تولید شده و تکنیک تولید اثر تلفیقی از پویا نمایی دو بعدی و سه بعدی است که به جذابیت کار کمک کرده است .
وی گفت : مضمون داستان پویانمایی آقای مهربان سیره عملی امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است .
تهیه کننده و کارگردان این اثر گفت : پویا نمایی 78 دقیقه ای quotation mark آقای مهربان quotation mark قرار است در یکی از اعیاد از تلویزیون پخش شود .
گلپایگانی گفت: 42 نفر در مدت 18 ماه این اثر را تولید کرده اند.
صدا وتصویر دارد

 

رونمایی از آقای مهربانی/
انیمیشن امام رضا(ع) در طراز آثار جهانی تولید شده‌است
مدیر مرکز پویانمایی صبا در مراسم رونمایی از انیمیشن "آقای مهربانی" با محوریت امام رضا(ع)، این اثر را در طراز آثار انیمیشن جهان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از انیمیشن "آقای مهربانی" به کارگردانی حسین گلپایگانی و تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا، عصر دیروز 21 اردیبهشت با حضور حسین ساری مدیر مرکز پویانمایی صبا، عوامل تولید انیمیشن و اصحاب رسانه در فرهنگسرای قبا برگزار شد.

در این نشست گلپایگانی در سخنانی اظهار کرد: همیشه نگران بودم که چرا آثار مذهبی و دینی مخاطب را جذب نمی‌کنند و چرا افراد حرفه‌ای و معتقد هیچگاه وارد تولید آثار مذهبی نمی‌شوند. در حالی که می‌توان وارد فضای تولید آثار پویانمایی دینی شد و کارهای شایسته‌ای انجام داد.

وی افزود: البته اصلا قرار نبود من این پویانمایی را کار کنم و بنا بود آقای زرین‌آبادی "آقای مهربانی" را بسازند. با این حال معتقدم تولید کارهای این چنینی احترام گذاشتن به ارزش‌ها، اعتقادات و مخاطب است و با همین دیدگاه اقدام به ساخت انیمیشن کردم. در ادامه مراسم مدیر مرکز پویانمایی صبا نیز در اظهاراتی گفت: "آقای مهربانی" یک اثر متعالی است که به مضمونی ایرانی می‌پردازد.

ساری افزود: حضرت رضا(ع) دارای خصایص یک انسان کامل بوده‌اند و از این جهت انیمیشن "آقای مهربانی" ارزشمند است که برخی از خصایص امام هشتم را به تصویر کشیده‌است که از آن جمله می‌توان به وفای به عهده اشاره کرد.

وی ادامه داد: البته انیمیشن مذکور به خصایصی چون رأفت و مهربانی ایشان بیشتر پرداخته است. چرا که جامعه امروز ما نیازمند افزایش مهربانی و لطف و عطوفت است.

ساری آثار بعدی مرکز پویانمایی صبا را در امتداد این اثر معرفی و تصریح کرد: خوشبختانه نسبت به انیمیشن نگاه ویژه‌ای ایجاد شده که این امر مرهون نگاه رهبر انقلاب است. به همین دلیل به شما نوید می‌دهم که پویانمایی ایران مسیر رو به رشدی را طی خواهد کرد.

مدیر مرکز پویانمایی صبا از تولید 500 ساعت پویانمایی برای تلویزیون خبر داد و گفت: همانطور که می‌دانید روال محاسبه میزان انیمیشن تولید شده به ثانیه‌است اما من از ذکر دقیقه نیز فاکتور گرفتم و اعلام می‌کنم با همت دوستان 500 ساعت پویانمایی برای تلویزیون تولید شده است.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت انیمیشن باید به عنوان یک راهبرد جدی تلقی شود، خاطرنشان کرد: البته این آثار از حیث کیفیت یکسان نیستند. علاوه‌بر‌ آنها 700 ساعت طرح و فیلمنامه آماده داریم که در به مرور در اختیار دوستان قرار می‌گیرد. بنابراین منعی برای توسعه انیمیشن در کشور وجود ندارد.

ساری یادآور شد: اما نیاز به سازماندهی جدی احساس می‌شود و از سوی دیگر اعمال مدیریت کارآمدتر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که ما به دقت کافی در خلق ایده‌ها و داستان‌های جذاب نیاز داریم.

مدیر مرکز پویانمایی صبا در خاتمه اظهار کرد: همه چیز برای جهش در انیمیشن مهیاست و "آقای مهربانی" نیز در طراز آثار جهانی قرار دارد. بنابراین اصلا بلندپروازانه نیست که ایران اسلامی قطب انیمیشن پاک در دنیا باشد. مراسم رونمایی با پخش دقایقی از انیمیشن و تقدیر و تشکر از سازندگان "آقای مهربانی" به پایان رسید.

خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1599273

 مراسم رونمایی " اقای مهربان " 

ایسنا

مراسم رونمایی از فیلم پویانمایی «آقای مهربان»، عصر پنجشنبه 21 اردیبهشت‌ ماه در فرهنگسرای قبا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، این انیمیشن که با محوریت قرار دادن داستان ضامن آهوی امام رضا(ع) در مرکز صبا تولید شده است، با حضور کارگردانان این انیمیشن بهنام دلداده و سید علیرضا گلپایگانی و رییس مرکز صبا رونمایی و از عوامل تولیدکننده آن تجلیل شد.

سید علیرضا گلپایگانی، تهیه‌کننده و یکی از کارگردانان این انیمیشن در ابتدای این مراسم گفت: تولید این انیمیشن، اتفاق بزرگی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر روح و روان همه کسانی که در تولید آن مشارکت داشته‌اند، تاثیر داشته است. این طرح، فیلمنامه‌ای از داوود امیریان بود که قرعه یا قسمت به نام من خورد تا آن را بسازم. از ابتدا نیز قرار بود سیاوش زرین‌آبادی این طرح را بسازد اما زمانی که فیلمنامه را خواندم احساس کردم کار بزرگی است که قرار است انجام شود و با بقیه کارها فرق می‌کند.

او ادامه داد: همیشه نگران بودم که چرا فیلم‌های مذهبی مخاطب را جذب نمی‌کنند و چرا آدم‌های حرفه‌یی و معتقد وارد فیلم‌های مذهبی نمی‌شوند. این انیمیشن، یک شروع است تا به افرادی که شایسته این کار هستند اعتماد شود. امیدوارم دیگران هم وارد تولیدات مذهبی شوند تا ارزش‌ها به بهترین شیوه ارائه پیدا کند. این کار، احترام گذاشتن به ارزش‌ها، اعتقادات و مخاطب است.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم، دکتر حسین ساری، رییس مرکز پویانمایی صبا طی سخنانی از تولیدکنندگان انیمیشن «آقای مهربان» قدردانی کرد و افزود: این اثر هنری، موضوعی متعالی دارد و به یک مضمون کاملا الهی می‌پردازد که موضوع حضرت امام رضا(ع) و توفیق بزرگی برای ماست.

او سپس خطاب به سازندگان این انیمیشن گفت: کار شما کار ارزشمندی بود که بخشی از خصایص این وجود مقدس شامل مهربانی، عطوفت و وفای به عهد را به تصویر کشیدید. مضامین این قصه، مضامین بزرگی هستند. امیدوارم در این مسیر بیشتر گام بردارید و سایر ویژگی‌های امام رضا(ع) یا ائمه اطهار را به تصویر بکشید. امام رضا(ع) ابعاد مختلفی دارد که یکی از این ابعاد در این انیمیشن به تصویر کشیده شد. هر یک از ائمه ویژگی خاصی دارند که با آن ویژگی شناخته می‌شوند. خصیصه‌ای که از امام رضا(ع) در ذهن ماست، امام رئوف ومهربان است که در این انیمیشن به خوبی به تصویر کشیده شد.

او ادامه داد: جامعه امروز ما نیازمند مهربانی، ملاطفت و علم است و امام رضا(ع) در این‌باره الگوی ماست. امتداد اثری مثل این انیمیشن، این است که ادامه آن نیز ساخته شود. این اثر، اثری ماندگار است زیرا هر اثری که مضمون متعالی داشته باشد حتما ماندگار خواهد شد. اثر دینی نیز از نظر من همین اثر است و ما بضاعت داریم که به قلب بلامنازع در انیمیشن دنیا و به خصوص انیمیشن دینی تبدیل شویم. هر اثری که طریقه درست زیستن را بیاموزد و در خدمت مضامین انسانی باشد، انیمیشن دینی است. انیمیشن‌های تولید جمهوری اسلامی، در بین انیمیشن‌های دنیا، انیمیشن پاک و سالمی است که می‌توان بچه‌ها را بی‌دغدغه به پایش نشاند و اگر ما بتوانیم انیمیشنمان را به مضامین دینی مزین کنیم، بی‌تردید می‌توانیم اثرگذار باشیم.

ساری تاکید کرد:‌خوشبختانه حرکت انیمیشن ایران رو به جلو است و اگر نخواهیم بی‌انصافی کنیم، انیمیشن ایران، قدم‌های بزرگی برداشته و در منطقه و دنیا رتبه خوبی دارد. ما این نگاه ویژه را مرهون مقام معظم رهبری هستیم؛ همانطور که دیدیم، شورای عالی مجازی اخیرا شکل گرفت که انیمیشن نیز یکی از بخش‌های این حرکت است.

رییس مرکز پویانمایی صبا در ادامه سخنانش اعلام کرد: در حال حاضر، حدود 500 ساعت انیمیشن در تلویزیون در حال تولید است و 700 ساعت فیلمنامه آماده داریم که تقریبا منعی در تولید انیمیشن ایران وجود ندارد. ما فقط به مدیریت کارآمد و دقت کافی در خلق داستان‌های جذاب نیاز داریم و این که بگوییم ایران اسلامی توانایی تبدیل شدن به قطب انیمیشن دنیا را دارد، بلندپروازی نیست.

ساری در پایان با اشاره به تاسیس شبکه انیمیشن، گفت: مطالعات مربوط به این شبکه در حال انجام است و طی ماه‌های آینده راه‌اندازی خواهد شد. در بین شبکه‌های جدیدی که قرار است راه‌اندازی شوند، شبکه انیمیشن در اولویت است.

 

  وعده راه‌اندازی شبکه انیمیشن

حسین ساری، رییس مرکز پویا نمایی صبا در مراسم رونمایی از فیلم پویانمایی «آقای مهربان» از راه‌اندازی شبکه انیمیشن طی ماه‌های آینده خبر داد.
به گزارش ایسنا، او عصر پنجشنبه گذشته در این مراسم خبر داد: در حال حاضر، حدود 500 ساعت انیمیشن در تلویزیون در حال تولید است و 700 ساعت فیلمنامه آماده داریم که تقریبا منعی در تولید انیمیشن ایران وجود ندارد. ما فقط به مدیریت کارآمد و دقت کافی در خلق داستان‌های جذاب نیاز داریم و اینکه بگوییم ایران اسلامی توانایی تبدیل شدن به قطب انیمیشن دنیا را دارد، بلندپروازی نیست.
ساری در پایان با اشاره به تاسیس شبکه انیمیشن، گفت: مطالعات مربوط به این شبکه در حال انجام است و طی ماه‌های آینده راه‌اندازی خواهد شد. در بین شبکه‌های جدیدی که قرار است راه‌اندازی شوند، شبکه انیمیشن در اولویت است.

بانی فیلم

 

روایت زندگی امام رضا(ع) در فیلم «آقای مهربان»
    مراسم رونمایی از فیلم انیمیشن«آقای مهربان»، عصر پنجشنبه با حضور حسین ساری مدیر مرکز پویانمایی صبا، بهنام دلداده و سیدعلیرضا گلپایگانی کارگردان و تهیه کننده این فیلم در فرهنگسرای قبا برگزار شد.به گزارش جام جم در این مراسم ساری طی سخنانی گفت: انیمیشن آقای مهربان یک اثر متعالی است که مضمونی کاملاالهی دارد.وی ادامه داد: امیدوارم در این مسیر بیشتر گام برداریم و سایر ویژگی های امام رضا(ع) و دیگر ائمه اطهار را هم به تصویر بکشیم. شخصیت امام رضا(ع) ابعاد مختلفی دارد که یکی از این ابعاد در انیمیشن آقای مهربان به تصویر کشیده شده است. این فیلم بزودی از تلویزیون پخش می شود.رئیس مرکز پویانمایی صبا با اشاره به این که در حال حاضر، حدود 500 ساعت انیمیشن در تلویزیون در دست تولید است، گفت: مطالعات مربوط به راه اندازی شبکه انیمیشن در حال انجام است و طی ماه های آینده این شبکه راه اندازی خواهد شد. وی تاکید کرد: در بین شبکه های جدیدی که قرار است راه اندازی شود، شبکه انیمیشن در اولویت است./ جام جم
    
    
 روزنامه جام جم، شماره 3408 به تاریخ 23/2/91، صفحه 3 (رادیو و تلویزیون)

خلاصه انیمیشن بلند تلویزیونی آقای مهربان

 

آهوی مادر و بچه اش پس از کشته شدن پدر خانواده به دست شکارچیانِ مامون، به بیشه ای می رسند و در آنجا با حیوانات بیشه آشنا می شوند. یک شکارچی که در آن حوالی زندگی می کند با دیدن جلال و جبروت مامون تصمیم می گیرد برای رهایی از فقر و همچنین مداوای فرزند فَلجش با شکار کردن آهویی و تقدیم آن به دربار مامون، به شکارچیِ مخصوصِ حاکم تبدیل شود. در همان حین، حیواناتِ بیشه هم، برای رهایی از خشکسالی و دور شدن از محلِ زندگیِ انسانها در جستجوی محل مناسبی هستند. کبوتر در حال گشت زدن، متوجه جمعیتی می شود که به استقبال مردی به خارج از شهر رفته اند. همان موقع، پرنده شکاریِ مامون به کبوتر حمله می کند و کبوترِ زخمی، به میان جمعیت می افتد. حیوانات بیشه که معتقدند حیوانات با اسارت نزد انسانها همچون پرنده شکاری و سگهای مامون، روحیه خشن و ظالمانه ای پیدا می کنند و باید از کبوتر نیز دوری کرد. کبوتر پس از مدتی به بیشه باز می گردد و وقتی که از جانب حیوانات طرد می شود به آنها می گوید همه انسانها یک جور نیستند و در این چند وقت، او به دستِ یکی از همین انسانها، که مردی مهربان است مداوا شده است. از سویی دیگر، آهویِ مادر برای مداوایِ بچه اش مجبور می شود از شبدر های کوهی که در اطراف کلبه شکارچی می روید، بچرد و به او شیر دهد که گرفتار دام شکارچی می شود. کبوتر تصمیم می گیرد از مرد مهربان کمک بخواهد. کبوتر، مرد مهربان را در خارج از شهر،  در حالیکه به نماز ایستاده اند می بیند . مامون و یارانش که شاهد اقامه نمازِ باران، توسط امام رضا(ع) می شوند اعتقادی به این کار ندارند و آنجا را ترک می کنند. باران، باریدن می گیرد . امام رضا(ع) به همراه کبوتر به نزدِ شکارچی می رود و پیشنهاد می کند در قبال دریافت مبلغی، آهو را آزاد کند ولی شکارچی که از شکار آهو، قصد و نیّتِ دیگری دارد این پیشنهاد را نمی پذیرد. ولی علیرغم میلِ درونی و به اصرار امام رضا(ع) ، حاضر می شود آهو را آزاد کند، چون امام به او فرموده است که آهو، پس از شیر دادن به فرزندش، باز خواهد گشت و خود تا زمان باز گشت نزد شکارچی خواهد ماند. پس از رهاییِ آهو، امام به داخل کلبه می رود. زن شکارچی از فرزندِ فلجش می گوید و امام رضا(ع) ، فرزند شکارچی را در آغوش می گیرد و دستی بر پاهای نحیفش می کشد . فرزند شکارچی از آغوشِ امام بر می خیزد و در مقابل چشمان مبهوت شکارچی و زنش به راه می افتد. در همین حال، آهویِ مادر پس از شیر دادن به بچه اش باز می گردد و شکارچی و زنش از دیدن این صحنه در بُهتی دو چندان فرو می روند.

 

به سفارش : مرکز پویانمایی صبا 

تهیه کننده : شرکت حرکت کلیدی - علیرضا گلپایگانی- سیاوش زرین ابادی


کارگردانان: علیرضا گلپایگانی –  بهنام دلداده

فیلمنامه :داود امیریان- بهنام دلداده

بازنویسی فیلمنامه: علیرضا گلپایگانی -سیاوش زرین آبادی- سارا خلیلی

مدیر هنری و لی اوت:  مهدی موحد   

مدیر فنی و توسعه نرم افزارمایا  و داینامیک : مهدی محمدیان نامقی   

موسیقی  :پیروز ارجمند  

صداگذار و افکت  :آرش قاسمی 

ناظر کیفی : وجیه ا...فرد مقدم   

صدای شاهد و بازی رهنما: بهزاد فراهت   

طراحان کارکتر :محمد خیر اندیش   سعید غنی زاده   مریم صفاتی   حسن تبریزی  

سوپروایزر بک راند : مهدی موحد    

فضا سازی :مهرداد ایسوندی    مهدی موحد      

 استوری بورد و انیماتیک  :بهنام دلداده   

اجرای استوری بورد و انیماتیک :روژین شریف زاده   

فضای سه بعدی انیماتیک :محمد شهرابی 

دستیار لی اوت سه بعدی : احسان نوری   

اجرای نهایی بک گراند : نعیم آزاد 

طراحی خطی بک گراند : عاطفه شهریاری    روژین شریف زاده     

دستیار اجرای بک گراند  :مریم کاوش 

انیمیت دو بعدی بک گراند  : عاطفه شهریاری     

 انیمیت افکت دو بعدی  : روژین شریف زاده  

تکسچر  : ملیحه سادات حسینی      نعیم آزاد 

سرپرست انیماتورها و رندر  : مهدی محمدیان نامقی

 مدل ساز   :احسان نوری    صالح سیامکی     

 انیماتورها   :حمید رضا شیر جعفری  -مهرناز حقیقی -مجید کامران -محمود یعقوبی -مژگان حکم آبادی-محمود محمدیان نامقی-پیمان بداغی  

 رندر و کامپوزیت :علی راکردی    

مدیر تولید :مریم جلیلی

 ترانه سرا :محمدرضا رحمانی -سارا خلیلی    

خواننده : وحید عباسی   

نوازندگان:   پویا سرایی  پیروز ارجمند  غلامرضاصادقی  شهرام رکوعی  میثم مروستی     

صدا بردار موسیقی:  غلام رضا صادقی  )استودیو ترانه  

سرپرست گوینده گان:  زهره شکوفنده     

گویندگان :  زهره شکوفنده پرویز ربیعی منوچهر والی زاده  جواد  پزشکیان  تورج نصر  ناهید امیریان  شایان شامبیانی غلام رضا الماسی  کامبیز شکوفنده خ شایار شمشیر گران  نسیم رضا خانی  سمیه موسوی  سمیه رهنمون  سمیه صارمی  مینا شجاع  مینا قیاس پور  مریم نوری درخشان 

 صدابردار دوبلاژ: رامین لنگرودی   

دستیار صدا گذار: محمد مهدی جواهری زاده

 

افکت سالن:   محسن کیوان فر -محمود کیوان فر  

 روابط عمومی: فرزانه عابد نیا   

مدیر تدارکات :مجید محمدی     

تهیه کننده: سید علیرضا گلپایگانی- سیاوش زرین آبادی  (شرکت حرکت کلیدی)

 

تاریخچه شرکت حرکت کلیدی

این موسسه در تابستان 82 توسط سیاوش زرین آبادی و سید علیرضا گلپایگانی  با پروژه المپیک ( که بعدها به زبر و زرنگ تغییر نام داد ) شروع  به فعالیت نمود .

 مجموعه انیمیشن سه بعدی  زبر و زرنگ  در 100 قسمت 90 ثانیه ای و  با محتوای میان پرده های ورزشی  تا سالها بعنوان نماد مرکز صبا شناخته میشد. قسمتهای متعددی از این مجموعه در  دو دوره جشنواره  پویانمایی تهران موفق به اخذ بهترین فیلمنامه گردید . ضمنا یکی از قسمتهای این مجموعه در بخش رسمی جشنواره انسی در سال 1999 پذیرفته گردید . همچنین در جشنواره فیلمهای ورزشی ایتالیا  در سال 2002  به یک قسمت از این مجموعه جایزه بهترین فیلم انیمیشن اعطا شد

ساخت بیش از دهها فیلم تبلیغاتی و صنعتی از دیگر فعالیتهای این موسسه به شمار  می رود .  یکی از تیزرهای تبلیغاتی این موسسه بنام " تن ماهی ساحل" موفق به دریافت بهترین فیلم تبلیغاتی انیمیشن از چهارمین دوره جشنواره پویانمایی تهران گردید . و فیلم صنعتی  اسید سولفوریک  با تکنیک شبیه سازی صنعتی به سفارش شرکت مس سرچشمه موفق به دریافت لوح تقدیراز سوی کارفرمای این پروژه گردید.

مجموعه پهلوانان با تکنیک دو بعدی  در  26 قسمت 30 دقیقه ای به  نویسندگی وکارگردانی سیاوش زرین آبادی از پروژه های بزرگ موسسه حرکت کلیدی است که توانسته علاوه بر جذب مخاطب در جشنواره الگوی مصرف در سال 88 موفق به کسب جایزه بهترین فیلم تلویزیونی گردد .

مجموعه شجاعان  با تکنیک  سه بعدی در 39 قسمت 20 دقیقه ای  با مضمون  عملیاتهای هوانیروز در هشت سال دفاع مقدس هم اکنون در حال تولید است

تله فیلم " آقای مهربان " با زمان 80 دقیقه به نویسندگی  داود امیریان و کارگردانی مشترک سید علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده درسال 90 باتمام رسید.این فیلم سینمایی تلویزیونی با نگاهی متفاوت به ماجرای ضامن آهوی حضرت امام رضا (ع) می پردازد.

 

 لینک تیزر " آقای مهربان " :

http://www.aparat.com/v/2279d23de2429e74ea932b4df0944cf293153

لینک عکس دست جمعی :

http://up.vatandownload.com/images/6ss57sg8fqew4n3ol9.jpgعکس دست جمعی

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱:۳۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱