انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته اول دی ماه 90

یلدا بر همگی مبارک

 

 

زندگیتون پر از دانه های خوب و شیرین :)

 همایش انیمیشنی

در حاشیه جشنواره فیلمهای انیمیشن تلویزیونی جام جم چهار نشست تخصصی صورت خواهد گرفت:

1- نشست کنترل پرو‍ژه انیمیشن های تلویزیونی

سه شنبه 6 دی - ساعت 9 صبح

کسرایی- کریمی صارمی - گلپایگانی

2- نشست کارگردانی انیمیشنهای تلویزیونی

نظری - صادقی

سه شنبه - ساعت 14

3- نشست گونه شناسی انیمیشنهای تلویزیونی

توکلیان- گلمحمدی

چهارشنبه 7 دی-ساعت 9 صبح

4- نشست فیلمنامه نویسی انیمشنهای تلویزیونی

اسکویی- سربخش-کساوندی

چهارشنبه ساعت 14

به همه شرکت کنندگان که از قبل ثبت نام کرده اند ه اند هدیه ای به رسم یادگاری داده خواهد شد .

ایران قطب پویانمایی دینی می‌شود
 
رئیس مرکز پویانمایی صبا گفت: «ایران اسلامی همه امکانات بالقوه از حیث منابع محتوایی، انسانی، مالی و... را برای یک جهش بزرگ در پویانمایی دارد؛ بنابراین تبدیل ایران به قطب پویانمایی آرزوی دست‌نیافتنی نیست.»

حسین ساری، درباره علت حضور بخش پویانمایی در جشنواره تلویزیونی جام‌جم به ایسنا گفت: بخش پویانمایی جشنواره تلویزیونی جام‌جم اساسا به جهت تحقق هدف راهبردی مرکز صبا مبنی بر ایجاد قطب پویانمایی دینی در دنیا طراحی شده است.

ساری تصریح کرد: مرکز پویانمایی صبا اقداماتی مانند ایجاد شبکه پویانمایی، ظرفیت‌سازی و توسعه کمی و کیفی پویانمایی، طراحی و برگزاری جشنواره پویانمایی را در دستور کار خود قرار داده است.

دبیر بخش پویانمایی جشنواره تلویزیونی جام‌جم، رقابت هنرمندان و دست‌اندرکاران تولید برنامه‌های تلویزیونی و ایجاد زمینه‌ای برای تقدیر و پاسداشت تلاش هنرمندان این عرصه تولید را از اهداف جشنواره تلویزیونی جام‌جم دانست و افزود: به جهت این که صداوسیما را بنا به گفته امام(ره) دانشگاه عمومی می‌بینیم، بنابراین مجموعه تولیدات را باید با این ماموریت و اهداف کلان بررسی کنیم و این جزو اهداف ویژه جشنواره تلویزیونی جام‌جم است.

وی با تاکید بر این که جشنواره تلویزیونی جام‌جم در بخش پویانمایی برای اولین بار برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام آثاری که از یک دهه قبل تا به حال تولید شده بودند، به شرط پخش از یکی از شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران امکان حضور در جشنواره را پیدا کردند، بنابراین حداقل 630 برنامه مورد توجه قرار گرفت و از این بین 95 اثر برای بخش مسابقه انتخاب شدند.

ساری با اعلام این که اختتامیه جشنواره تلویزیونی جام‌جم چهارشنبه ـ 7 دی‌ ـ در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود، گفت: در اختتامیه این جشنواره در بخش‌های مختلف پویانمایی همچون فیلمنامه، کارگردانی، نور، صدا، تصویر، انیمه و موسیقی آثار برگزیده معرفی می‌شود و از پدیدآورندگان تجلیل به عمل می‌آید.

دبیر بخش پویانمایی جشنواره تلویزیونی جام‌جم خاطرنشان کرد: ستاد جشنواره تصمیم گرفته است برای برخی موضوعات خاص و موردنیاز رسانه ملی جوایز ویژه‌ای در نظر گرفته شود؛ از این‌رو به آثاری که موضوع بیداری اسلامی، جهاد اقتصادی، دین، آگاهی و اخلاق را مدنظر قرار داده باشند، این جوایز تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان این که علاوه بر برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره جام‌جم، در قالب نشست‌های تخصصی برخی موضوعات مهم و اثرگذار در تولید پویانمایی با کیفیت مطلوب به بحث و گفت‌وگو گذاشته می‌شود، گفت: یکی از این موضوعات گونه‌شناسی پویانمایی تلویزیونی است و موضوع دیگر مربوط به ایده و طرح و فیلمنامه می‌شود و همچنین کارگردانی و مدیریت تولید و کنترل پروژه نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که این جلسات طی 2 روز برگزار می‌شود.

 

 هیات داوران بخش پویانمایی  جشنواره جام‌جم

 

معاون سیما و رئیس ستاد جشنواره تلویزیونی جام‌جم در احکام جداگانه‌ای اعضای هیات داوران بخش‌ پویانمایی  این جشنواره را منصوب کرد. 

براساس احکام صادره از سوی علی دارابی اسامی هیات داوران مجموعه‌های پویانمایی جشنواره به این شرح اعلام شد. ناصر گل‌محمدی، امیر کساوندی، سیدعلیرضا گلپایگانی، کریم سربخش، محسن چینی‌فروشان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد بهشتی و سعادت رحیم‌زاده.

 چه خبر از صبا

 فعلا همه صبا درگیربرگزاری اولین جشنواره فیلمهای انیمیشن تلویزیونی جام جم است .

دومین مقاومت

دومین جشنواره مقاومت با تعیین برندگان خود در بخش پویانمایی در روز 27 آذر ماه 90 به فعالیت خود پایان داد.

 انیمیشنی ببینیم!

هیچ چیز انیمیشنی تر از واقعیت نیست !

هی گلپایگانی بگه در  واقعیت اغراق کنید! این خودش اغراقه کامله ! نه؟

نگاه انیمیشنی به واقعیت !

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱ دی ۱۳٩٠