انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته چهارم آذر ماه 90

خروج پهلوانان از میدان!

 

بنا بر تقاضای علیرضا گلپایگانی بعنوان  تهیه کننده مجموعه پهلوانان  ، این مجموعه از بخش مسابقه اولین جشنواره انیمیشنهای تلویزیونی جام جم خارج شد . علت این تصمیم حضور گلپایگانی بعنوان داور این دوره از جشنواره است . قبل از این هم آقای  کساوندی دیگر داور این دوره نیز فیلمهای خود را از بخش  مسابقه خارج کرده بود .

فیلمهایی که به بخش مسابقه جشنواره جام جم اضافه شدند:

فرمانروایان مقدس( امیر محمد دهستانی ) - خرخری ( علی درخشی ) - شنگول آباد ( طاهری خرم آبادی ) - خورشید نینوا( علیرضا فرمانی)- کلیله و دمنه ( حسین مرادی زاده ) - قصه ما مثل شد ( امیر محمد دهستانی ) - والیبالیستها ( مرضیه کاظم زاده ) - نقاشی و حرکت ( عبدی - صمیمی زاد ) - افسانه شکفتن( خرمیان ) - مثل چشمهای بابا ( صادق جعفری ) - زبر و زرنگ ( زرین ابادی ) - سامی و دوستان ( خرمیان ) - پسری که کوچک شد ( مهناز بکایی )


 کسالت استاد وجیه الله فرد مقدم

 
سلام استاد عزیز. دیروز به استاد فرد مقدم تلفن کردم. در بیمارستان بودند. خبری را از ایشان شنیدم که بسیار نگرانم کرد. البته جواب دقیق تر آزمایشات ایشان هفته ی بعد مشخص خواهد شد. انشالله که خیر است. همگی برای بهبودی و سلامتی این مرد فروتن و متواضع که فخر جامعه ی انیمیشن این مملکت است دعا کنیم.  

نویسنده: حسین ملایمی

 

 

یازدهمین نشست انیمیشنی

یازدهمین نشست تخصصی گروه انیمیشن
با حضور خانم دکتر شکیب
 و ارائه ی خانم مونا شاهی
سه شنبه ی همین هفته
29 آذر
ساعت 12:30 الی 14
سالن فلاحت پور

آغاز داوری  انیمشنهای جام جم

روز پنجشنبه 24 آذر 90 داوری بخش انیمیشن اولین جشنواره انیمیشنهای تلویزیونی جام جم در صبا آغاز شد.

داوارن این  جشنواره عبارتند از : حجت السلام بهشتی - خانم رحیم زاده -  کساوندی - سربخش -  گلمحمدی - چینی فروشان و گلپایگانی

در این دوره به بررسی فیلمهای کوتاه -  بلند - مجموعه و سریالهای انیمیشنی  که تا سال 90 از تلویزیون پخش گردیده است داوری خواهد شد.

داوارن اولین دوره انیمیشنهای تلویزیونی جشنواره جام جم  در مرکز صبا مشغول بررسی فیلمها هستند .

سیاوش زرین آبادی

چند روزی است سیاوش زرین آبادی بعلت کسالت در بیمارستان بستری است . خدا راشکر حالش بهتر است .همه بر و بچه های شرکت نگران حالش هستند. برای او آرزوی سلامتی داریم.

نرم افزار کامپوزیت نوک

منبع : www.AsanDownload.com

فیلم بلند تلویزیونی " اقای مهربان " توسط آقای کاشانی در نرم افزار حرفه ای نوک کامپوزیت شد. توصیه میکنم حتما کار با آن را امتحان کنید

موسیقی آقای مهربان

موسیقی آقای مهربان توسط پیروز ارجمند باتمام رسید. این فیلم بلند تلویزیونی  به کارگردانی علیرضصا گلپایگانی و بهنام دلداده بمدت 78 دقیقه بزودی از شبکه دو پخش  خواهد شد. قرار است اگر تفاهم های اولیه  اجرا شوذ این فیلم بر روی سی دی نیز به بازار  نمایش  خانگی  ارائه شود .

آرش و کارگردان مولان

Dar in tasvir aghaye Tony Bancroft the director of MULAN and the animator of pumbaa from lion king, tooti Aladdin, 3 mojaseme the hunchback of Notre dome, saa'ate beauty and the beast and kronk az filme empreroor's new groove ro mibinin.IShun dar hafgighat the master of sidekick characters hastan.

arash

Me & Tom Arndt (traditional animation teacher) 

 

نخستین اثر صامت انیمیشن ایران !

خبرگزاری فارس: انیمیشن «کلاغ‌ها» به عنوان اولین اثر صامت و بدون دیالوگ انیمیشن ایران با تکنیک دو بعدی به جشنواره جام جم راه پیدا کرد.

خبرگزاری فارس: نخستین اثر صامت انیمیشن ایران به جشنواره جام جم راه پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، «زحل رضوی» کارگردان انیمیشن «کلاغ‌ها» گفت: کلا‌غ‌ها عنوان انیمیشن 10 قسمتی است که با تکنیک دو بعدی به جشنواره جام جم سال 90 راه پیدا کرد.
وی افزود: صامت و بدون دیالوگ بودن این انیمیشن که برای اولین بار در ایران رخ داده از خصوصیات بارز این انیمیشن محسوب می‌شود. 
رضوی با بیان اینکه این انیمیشن برای گروه سنی خردسال و کودک ساخته شده عنوان کرد: این انیمیشن داستان زندگی 4 کلاغ است که روی درخت زندگی می‌کنند و با حیوانات جدید آشنا می‌شوند.
عوامل این انیمیشن انیماتور و طراح کاراکتر ‌حامل کمالی، نویسنده و کارگردان زحل رضوی، ‌کامپوزیت و تهیه کننده و تدوین مهدی صفارپور، ‌صداگذاری استودیوی سی کا،‌به سفارش مرکز پویانمایی صبا هستند.

در حاشیه: اولین انیمیشن صامت ایران  در استودیو سی کا صداگذاری ! شده است.

در حاشیه 2: پس از دیدن فیلم متوجه شدیم که منظور  از صامت بی صدا  نبوده بلکه منظور بدون دیالوگ است!. به هر حال این اولین مجموعه بدون دیالوگ ایران  نیست.  ظاهرا منبع خبر خود سازندگان اثر هستند و خوب خبرگزاری های هنری این ملک هم آشنایی چندانی با انیمیشن ندارند‌ّ! دارند؟

پویانمایی خوش منظره‌ترین دریچه جشنواره پروین است

عضو هیات انتخاب بخش "نیلوفر زرین" ششمین جشنواره پروین اعتصامی گفت: آثار بدیع و شاخص ارسال شده به بخش پویانمایی موجب شگفتی هیات انتخاب جشنواره شد.


پویانمایی خوش منظره‌ترین دریچه جشنواره پروین است

به گزارش سینمایی ، "پریوش نظریه" درباره رویکرد اصلی جشنواره گفت: اگرچه تفکیک مفهوم جشنواره و اختصاص جشنواره‌ای خاص به زنان و یا مردان امکان پذیر نیست، اما در طبقه‌بندی دیگری می‌توان موضوع زنان را ملاک تقسیم‌بندی قرار داد.
وی در ادامه گفت: بدین ترتیب با توجه به موضوع فوق می‌توان جشنواره‌ای مختص بانوان فیلمساز و یا فیلم‌هایی با موضوع حوزه زنان برگزار کرد و این امر در جشنواره پروین اعتصامی تحقق یافته است.
این هنرمند عرصه تئاتر و سینما که به همراه "سیدناصر هاشم‌زاده" و "علی درخشی" زیر نظر "محمدرضا اصلانی" کار انتخاب 800 فیلم ارسال شده در بخش‌های داستانی، پویانمایی، تجربی و مستند به دبیرخانه ششمین جشنواره پروین اعتصامی را عهده‌دار بوده است، تاکید کرد: اعمال محدودیت‌های بیشتر برای ارسال آثار می‌تواند به ارتقا سطح جشنواره کمک کند.
نظریه افزود: با محدود کردن ارسال آثار، هر فیلمساز بهترین اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهد کرد و از ورود آثاری که با موضوع جشنواره هم‌خوانی ندارد، جلوگیری خواهد شد. 
وی با اشاره به این‌که آثار درخور حضور در جشنواره پروین اعتصامی باید دارای یک نگاه متفاوت و کیفیت مطلوبی باشند، افزود: ساخت یک فیلم تجربی به معنای تجربه فیلمسازی نیست، بلکه بدین معناست که فیلمساز یک مفهوم جدید را در فیلم خود تجربه کرده و موضوعی را در ساختاری نوین ارایه کند.
این هنرمند تاکید کرد: طراحی صحنه، لباس و کیفیت تصویربرداری در فیلم‌های مستند نیز همچون فیلم‌های سینمایی دارای اهمیت هستند و در کیفیت اثر تاثیر بسزایی می‌گذارند، هنرمندان جوان باید بدانند تنها با ثبت تصاویر و استفاده از زیرصدا بر روی آن‌ها موفق به خلق یک اثر مستند نشده‌اند. 
نظریه آثار  پویانمایی ارسال شده به بخش "نیلوفر زرین" جشنواره را به عنوان بهترین آثار در مقایسه با بخش‌های دیگر عنوان کرد و افزود: کیفیت آثار پویانمایی شرکت کننده در ششمین دوره جشنواره رشد مطلوبی نسبت به سال گذشته داشته است و علاوه براین، نگاه به موضوع محوری جشنواره از دریچه انیمیشن باعث خلق آثاری درخور توجه شده است.
جشنواره پروین اعتصامی مختص فیلم‌هایی در حوزه زنان است که به همت خانه حمایت از زنان هنرمند ایرانیان از سال 1383 برپا شده و ششمین دوره آن با رویکرد حجاب و نقش زن در تحکیم خانواده از 12 تا 16 دیماه سال جاری برگزار می‌شود.

یادداشت

 

مجسمه متحرک

اشتباه نشود! این تصویر کامپیوتری نیست و بانرم افزار سه بعدی بوجود نیامده است ! این مجسمه ای است از جنس سخت .

نتکه !

دانشنمدان متعقدند که مغز انسان فقط به اول و آخر کملات توجه مکینه برای هیمنه که تو تونستی این رو بخونی..........
حالا بگو چند تا کمله غلط بود؟؟؟
دوباره متن بالا را بخون!

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٠