انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته دوم تیر ماه 90

 

 

 البهلوانان در الفرات

روز جمعه دیگه شاهد پخش پهلوانان نیستیم . چندی پیش شبکه های عربی  داخلی جسته و گریخته مجموعه پهلوانان را با دوبله عربی پخش میکردند . این جمعه هفدهم تیر دوستی خبر داد که شبکه ماهواره الفرات متعلق به کشور دوست  عراق مجموعه  را به زبان عربی  دارد پخش میکند. خوب بین المللی شدیم رفتیم پی کارمون! الانه که سفارش های جور واجور انیمیشنی بریزه رو سرمون. اگر دیدید وبلاگ آپدیت نشد بدونید که سرمون شلوغ شده همین .                                                                     آخرین گزارش آرشی!

سلام
بالاخره امروز تصمیم گرفتم که آخرین گزارش مربوط به ساخت بانمک رو اعلام کنم

بعد از چند ماه بالاخره هرچیز از بانمک بود، به پایان رسید واین کار موش آزمایشگاهی شد برای کارهای خفن تر و پر زرق و برق تر. مطمئناً کاری بعدی 100% از اولی بهتر خواهد بود. توی این شکی نیست.

تسویه حساب اولیه رو هم انجام دادم و کارتمو ازم گرفتن...برای چی کارتمو گرفتن..؟؟!!

بگذریم از چرت و پرت گویی

انیمیشن بانمک روز چهارشنبه 29 تیرماه ساعت 10 صبح در سالن فلاحت پور پخش می شه
پس چی شد؟ چهارشنبه 29 تیرماه

من اون روز کت نمی پوشم چون دو مسئله جلوش وجود داره
1- قرار بود برای کت پوشیدن لاغرتربشم ولی تپل تر شدم.
2- آخه کدوم انسانی تو این دمای داغون کت می پوشه..؟!

29  تیر

تبلیغات لازمه رو به فرشید سپاردم که یک پوستر برای تبلیغ روز دفاع من درست کنه و به تعداد لازم پرینت کنه که همه جز خواجه حافظ شیرازی از دفاعیه من خبر دار بشن
بنابراین اگه خواستی، می تونی تو این تبلیغات به ما کمک کنی

مچکرم از اینکه گزارشات جذاب منو خوندی

***پس 29 تیر یادت نره***
 
من از تمام بچه ها هم تشکر می کنم که سنگ تموم روی کار من گذاشتن..با اینکه تقریباً اولین تجربه حرفه ای ما بود ولی واقعاً از حرفه ای فراتر کار کردیم
حالا فکرشو بکن می خواهیم روی کار بعدی کار کنیم..چی می شه

*******
29 تیر ماه
*******

حیف که کارمون زود تموم شد ولی خیلی دوست دارم که تا وقتی که هستم، با بچه های کارتون خنده دار بسازم

راستی من می تونم بگم که باور دارم که عشق تو دنیا وجود داره
>>>>عشق کارتون سازی در خون من جریان داره<<<<

وقتی فهمیدم که بامداد (پسر دکتر شکیب) و عرفان (پسر خانم بختیار منش) با کارم (اونم بدون صدا) ارتباط برقرار کردن، همین قدر برای من کافی بود که تونستم به هدفم برسم.

نظریات اساتید به کنار، نظر بچه ها به کنار
ولی ببخشید اساتید و دانشجویان عزیزم، نظر بچه های کوچولو یه چیز دیگه اس

من تا وقتی که زنده هستم برای بچه ها کارتون های خنده دار می سازم که همشون به قول جان کریسفالوسی از شدت خنده خودشونو خیس کنن (نویویرث، 2003: 65) البته نه به این اندازه ای که آبروریزی بشه

اگه خواستید بچه های کوچیک رو هم به دفاعیه من دعوت کنید که بیشتر شاد بشم

دیگه زیاد حرف زدم..باز هم ممنونم از همکاری، نظریات، انتقادات (@#%$%!!) و تعریفهای خوبی که از کارم کردید

پس یادت باشه
29 تیر چهارشنبه 10 صبح
چهارشنبه 10 صبح 29 تیر
10 صبح
29 تیر چهارشنبه

ایشالله کارتون های خنده دار تر برای بچه های بسازیم

ممنون
29 تیر

Arashii..!!

 

آسیفا ایران برگزار میکند:

جلسه انیمیشن عروسکی در لهستان همراه با نمایش فیلم انیمیشن "دنی بوی" با حضور انیماتور فیلم "دنی بوی" خانم هدی اثنی عشری
خانه هنرمندان/15/4/90
ساعت 17الی19

دومین جشنواره فیلمهای ایرانی لندن

26-18 نوامبر 2011

فستیوال فیلمهای ایرانی لندن تنها فستیوال سالانه ای است که سینمای ایران را در بریتانیا معرفی و ارائه میکند. هدف این فستیوال عرضه ی بهترین فیلم های ایرانی با هر ژانر و سبک مختلفی و جذب حداکثر مخاطبان برای دیدن فیلم های ایرانی در این کشور می باشد.

برگزار کنندگان فستیوال ایرانی لندن همه گی داوطلبانه عهده دار این کار شده اند و به هیچ گروه و دسته ی سیاسی تعلق ندارند و تنها هدفشان ایجاد فضایی مناسب برای تجلیل از سینمای ایران است. این فستیوال کوشیده است فرصتی برای فیلمسازان حرفه ای و نیمه حرفه ای فراهم آورد تا با نمایش فیلم هایشان در معرفی فرهنگ ایرانی سهیم باشند. علاوه بر این ما تلاش کرده ایم مخاطبان جدید را با سینمای ایران آشنا سازیم و به هر دو وجه تفریحی و آموزشی غنا بخشیم.

مراسم افتتاحیه ی دومین فستیوال فیلم های ایرانی لندن در تاریخ هیجدهم نوامبر 2011 در یکی از معتبرترین سالن های لندن با حضور طیف وسیعی از اهالی سینما و هنر برگزار خواهد شد. این مراسم شامل اجرای موسیقی زنده و نمایش فیلم به منظور معرفی فرهنگ ایرانی به مخاطبان جدید خواهد بود.

در طول برگزاری فستیوال نیز علاوه بر نمایش فیلم، برنامه های متنوع دیگری در سطح شهر لندن به اجرا خواهد درآمد. این برنامه ها شامل جلسات پرسش و پاسخ، نمایشگاه ها و جلسات ارتباط گیری و آشنایی و نمایش آخرین فیلم های ایرانی می باشد. در مراسم اختتامیه ی این فستیوال به چهار رشته جوایزی اهدا خواهد شد: بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم انیمیشن.

در این فستیوال، شما با هر پیشینه ی فرهنگی و یا اجتماعی ممکن میتوانید از این برنامه ی فرهنگی لذت برده و عقاید خود را با دیگران در میان بگذارید. فستیوال ایرانی لندن این امکان را فراهم آورده است که تجربه کنید، لذت ببرید ، بیاموزید و کشف کنید.

http://www.ukiff.org.uk/2010-08-13-15-20-14/farsi-about-us

بزرگداشت استاد فرد مقدم به تعویق افتاد!

آخرین خبر حاکیست بعلت عمل جراحی روز پنجشنبه 9 تیر ماه  استاد فرد مقدم ایشان  اجبارا در این هفته استراحت خواهند داشت. روز جلسه متعاقبا اعلام خواهد شد.

شنیده ها حاکی است که دانشجویان انیمیشن با اصرا عجیبی ! مایل هستند که مراسم بزرگداشتی  از استاد وجیه الله فرد مقدم را در ساعت 3 روز یکشنبه 12 تیر ماه در آمفی تاتر دانشکده سینما برگزار کنند ! این در حالی است که دانشگاه برای برگزاری امتحانات آخر ترم تعطیل است و اطلاع رسانی برای دعوت از علاقمندان بسیار محدود شده است . از طرف دیگر استاد مقدم اخیرا برای یک جراحی کوچک در بیمارستان بستری بوده اند. حال چه اصرای است که این مراسم در این شرایط برگزار شود باید  جواب این سوال را از  دانشجویان مصر پرسید  که میخواهند با هر شرایطی این مراسم را برگزار  کنند!

 

جشن انیمیشنی خانه سینما

اعضای هیئت انتخاب بخش  انیمیشن  جشن خانه سینمای امسال مشخص شدند . اسماعیل شرعی دبیر این جشن ضمن اعلام این  مطلب خبر پیگیری انتخاب هیئت داوران را  نیزکه بزودی  مشخص خواهد شد  اعلام کرد.

آخرین مهلت ارسال فیلمهای انیمشن برای  جشن خانه سینما 24 تیرماه  تعیین گردیده است .

 

اعتقاد - اعتماد - امید


  
1-  Confidence  اعتقاد:
اهالی روستایی تصمیم گرفتند که برای نزول باران دعا کنند.روزی که تمام اهالی برای دعا در محل مقرر جمع شدند،فقط یک پسربچه با چتر آمده بود،این یعنی اعتقاد.
2- Trust اعتماد:
اعتماد را می توان به احساس یک کودک یکساله تشبیه کرد،وقتی که شما آنرا به بالا پرتاب می کنید،او میخندد ..... چراکه یقین دارد که شما او را خواهید گرفت،این یعنی اعتماد.
3- Hope امید:
هر شب ما به رختخواب می رویم بدون اطمینان از اینکه روز بعد زنده از خواب بیدار شویم.ولی شما همیشه برای روز بعد خود برنامه دارید،این یعنی امید.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ تیر ۱۳٩٠