انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته اول شهریور 89

آدرس جدید وبلاگ من :

http://golpaart.irananimators.ir

              *     *      *     *

تحویل کار کارگردانی انیمیشن3 در عیاران!

غروب پنجشنبه 4 شهریور- سفره خانه عیاران - میدان فردوسی-  متفاوت ترین مکان برای تحویل پروژه کارگردانی انیمیشن 3 -   جای همه خالی

با تشکر از خانم شاهی بانی این مراسم .خدا انشاالله قبول کنه

کادو خانم الهام آشوری به من  که دسترنج خودشون  هم بود همه را از جمله خودشون را متعجب زده کرد!

حساب حساب کاکا برادر! همه دنگشون را دادند الا من !

موقع خداحافظی جلو درب سفره خانه - قبول باشه

یک نگاه

صبح روز پنجشنبه 4 شهریور89- بهشت زهرا- فوت پدر یکی از دوستان

همان روز- بدون شرح

صدا وموسیقی شجاعان

میرشکاری و زرین آبادی  در باره موسیقی شجاعان گفتگو میکنند . میخواهم وقتی موسیقی شجاعان پخش میشه بچه ها هر جا ی خونه هستند بیان پای تلویزیون بشینند .

آرش قاسمی صداگذاری  مجموعه شجاعان را شروع کرد . این حجم صدا و افکت برای یک کار انیمیشن تلویزیونی را ندیده بودم!

  کودک دانا

مهدوی و خادمی - گروه تحقیق برای نگارش طرح جدید شرکت حرکت کلیدی هستند . این مجموعه که موقتا نام کودک دانا برای آن انتخاب شده  در باره یک نوجوان ایرانی ست که به ترفندهای مختلف معماهای سخت را حل میکند.

زرین آبادی در حال تشریح حال و هوای  قصه " کودک دانا "  برای گروه تحقیق  و نگارش - باید یک عالمه معماهای شیرین  و جذاب جمع شود .

تدوین استراتژی صنعت انیمیشن ایران

خانم مشایخی برای عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد خود در رشته مدیریت MBA( گرایش استراتژی ) عنوان  " تدوین استراتژی صنعت انیمیشن ایران بر پایه نتایج تحلیل استراتژیک " را انتخاب کرده ند . استاد راهنمای ایشان جناب آقای اعلایی مدیر سابق گروه کودک شبکه اول هستند .

گسترش روزافزون  مخاطبان صنعت انیمیشن در سطح جهانی ، سودآوری بالا، سهم عمده آن در اوقات فراقت کودکان و نوجوانان و همچنین تمامی گروههای سنی و ناکارآمدی این صنعت در ایران ایجاب میکند متولیت و سرمایه گذاران این صنعت با دید نتفاوتی به آن بنگرند و به منظور توسعه این صنعت در ایران محیط آن را به خوبی شناخته و به عوامل محیطی برای تعیین فرصت ها و تهدیدها واقف باشند  و همچنین نقاط قوت و ضعف صنعت را شناسایی کنند تا بتوانند از فضای بکر آن برای سرمایه گذاری استفاده نمایند و در نهایت با در نظر گرفتن این ابعاد به استراتژی های مناسب دست یابند ....

 دوره های جدید جاپاماها

جاپاماها (کانون انیمیشن دانشگاه هنر) ثبت نام برای دوره های جدید خود را آغاز کرد
1- دوره مقدماتی نرم افزار Maya مایا

              شهریه دوره :   50,000 تومن

۲- دوره متوسطه

             شهریه دوره :   50,000 تومن

۳- دوره پیشرفته

             شهریه دوره : 100,000 تومن

۴- آموزش مجسمه سازی (درک حجم)

            ۸ جلسه ، شهریه : 40,000 تومن

۵- آموزش عروسک سازی

           ۸ جلسه ، شهریه : 40,000 تومن

- اولین جلسه کلاس ها بعد از رسیدن به حد نصاب می باشد.

-اولویت در ثبت نام با کسانی می باشد که طراحی قویتری  داشته باشند.

-تعداد ثبت نامی محدود می باشد بنابر  این بعد از رسیدن کلاسها به حد نصاب (۶ تا ۸ نفر) ثبت نام فقط برای دوره بعدی امکان پذیر خواهد بود.

دوره های آموزشی طراحی کاراکتر ، انیمیت،طراحی، آنالاتیکال آناتومی نیز در حال برگزاری می باشند که ان شاال... با اتمام دوره برای ثبت نام دوره بعد اطلاع رسانی خواهد شد.

- ضمنا، کلوپ طراحی کانون انیمیشن مطابق سه سال گذشته هر هفته پنج شنبه ها دایر می باشد.
- برای اطلاعات بیشتر با ایمیل زیر تماس حاصل فرمایید :

 

مراسم  تودیع و معارفه و افطار در دانشگاه هنر

روز چهارشنبه 3 شهریور مرسم تودیع دکتر ایزدی و معارفه دکتر کشن فلاح در سالن فارابی دانشگاه هنر برگزار شد . این مراسم با استقبال کم نظیر اعضای هیئت علمی و بویژه کارمندان دنشگاه هنر روبرو شد!

افطاری حوزه هنری برای هنرمندان خارج از حوزه

اول شهریور - سیاوش زرین آبادی - ضیافت افطاری در حیاط مفرح حوزه هنری

ضیافت افطاری و بهرام عظیمی

دکتر هاشمی و شیخ انصاری از اعضای هیئت علمی دانشکده سینما دانشگاه هنر  د رهمان ضیافت  وصحبتها یی  حول و حوش  تغییرات جدید در دانشگاه هنر .جای همه دوستان خالی

وبلاگ زرین آبادی!

http://erfanzarin.blogfa.com/

بله بالاخره  آقای زرین آ بادی هم وبلاگ زد ! اما اشتباه نکنید این وبلاگ سیاوش زرین آبادی نیست ! بلکه متعلق است به پسر ایشون  عرفان  زرین آبادی که در سن 15 سالگی وارد عرصه داستان کوتاه شده است. به عرفان و البته به سیاوش زرین آبادی  تبریک میگوییم . 

صائمین و پروژه های نیمه

محمودصائمین را از دوران دانشجویی می شناسم و زمانی که  با تلاش و پشتکار عجیبش توانست فیلم پایان نامه اش را به مدد کریمی صارمی در کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان به طریقه 35 میلیمتری فیلمبرداری کند و فکر کنم تنها پایان نامه 35 میلیمتری گروه انیمیشن دانشگاه تربیت مدرس باشد . در اول شهریور در صبا ملاقاتی اتفاقی داشتم   . خیلی راضی به نظر نمیرسید پروژه هایی که در دست داشت هرکدم با مشکلات فراون پیش رفته بودند . او از تصمیمش برای متمرکز شدن در یک پروژه حرف زد . هنوز میشود چهره مصمم و پر انرژ یش را از پشت این همه مشکلات دید .

خانم جواهریان و سریال انیمیشن

اول شهریوردر راهروهای صبا خانم جواهریان را مشغول نامه نوشتن دیدیم . کاری که تقریبا همه کسانی که با صبا سر و کار دارند مرتبا انجام میدهند ! خبر تولید یک سریال انیمیشن 26 قسمت 10 دقیقه ای برای صبا .و آغاز دغدغه ها و پیدا کردن نیروهای انسانی برای تولید.راستی فائز علیدوستی کجاست؟ این سوال خانم جواهریان از من بود .

فرودگاهی و انیمیشن

آقای فرودگاهی را با مدیریت و ا نتشار کتابهای تخصصی سینما در فارابی و .... می شناسم . اینبر در صبا همدیگر را ملاقات کردم . بری طرحی انیمیشنی که دوسال در صبا به انتظار نشسته بود  و حال کم کم زمینه های سخت ن دارد فرهم میشود 

 دکتر کشن فلاح رئیس دانشگاه هنر شد

طی حکمی از سوی دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر سعید کشن فلاح  به عنوان سرپرست دانشگاه هنر منصوب شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر، دکتر سعیدکشن‌فلاح از هنرمندان باسابقه هنرهای نمایشی در کشور است که در عرصه‌های مدیریت فرهنگی و هنری نیز سوابق قابل توجهی دارد که از آن جمله می‌توان به دبیری چندین دوره جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر فجر و دانشجویی، مدیر یت هنر های نمایشی حوزه هنری و ریاست دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر اشاره نمود. دکتر کشن فلاح هم‌اکنون عضو هیأت علمی گروه هنرهای نمایشی دانشگاه هنر و  از اساتید برجسته این رشته در دانشگاه‌های سراسری کشور است. ایشان همچنین دارای دکترای پژوهش هنر با گرایش هنر های نمایشی از دانشگاه هنر میباشند .
 گفتنی است دکتر دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکم انتصاب سرپرست دانشگاه هنر ضمن اشاره به لزوم جلب مشارکت مسئولین و بهره مندی از تجارب اعضاء هیئت علمی این دانشگاه ، بر ضرورت حفظ بیت المال و اعمال سیاستهای موثر به منظور صرفه جویی در هزینه ها و رعایت دقیق مقررات و تلاش در جهت تربیت دانش آموختگانی قانون پذیر با نگرش ارزشی و معنوی تاکید کرده است.
همچنین وزیر علوم طی نامه ای  جداگانه از خدمات ارزنده دکترعباسعلی ایزدی سرپرست  سابق دانشگاه هنر  در طول مدت تصدی این مسولیت قدردانی نمود.
 

آسیفا

جلسه آسیفا در 26 مرداد د رخانه هنرمندان تشکیل شد. از حدود 600 نفر اعضای آسیفا حدود 30 نفر د راین جلسه که برای راه اندازی دوباره کمیته های تخصصی در انجمن فیلمسازان انیمیشن ایران ( آسیفا )تشکیل شده بود شرکت کرده بودند .این ماجرا من را به یاد تقریبا 8 سال پیش انداخت که باتفاق آقای عزیزی این کمیته ها را در آسیفا براه انداختیم ولی ....

اسماعیل شرعی  عضو هیئت مدیره آسیفا و مسعود بابا رضا از اعضای آسیفا که در این جلسه حضور داشتند .

نمایی از خانه هنرمندان محل تشکیل جلسه آسیفا- مدتها بود که نرفته بودم . جای قشنگ و دیدنی است . توصیه میکنم حتما سر بزنید .

در جلو درب اصلی ساختمان خانه هنرمندان یک آقایی با همین شکل که ملاحضه میکنید یک عروسک کوچک را ( به دستها توجه کنید ) جلو در ورودی به نمایش گذاشته بود . میگم دیدنیه میگید نه!

داوری انیمیشنهای جشن خانه سینما شروع شد

دوم شهریور ، آغاز داوری فیلمهای انیمیشن جشن خانه سینما، 16 نفر از اعضای آسیفا داوری این دوره را بعهده خواهند داشت . جشن  انیمیشن خانه سینما  بصورت مجزا  در 10 مهر ماه برگزار خواهد شد .

آقای مهربان

گلپایگانی- دلداده - خلیلی ، دیالوگهای فیلم  را دوباره نویسی میکنند . کمی نمک هم بد نیست !

آنالیز فیلمنامه بصورتهای مختلف  نتایج حیرت آوری به سازندگان آن می دهد. مثلا بست آوردن حجم دیالوگهای شخصیتها  ! جالب بود که یک شخصیت فرعی بیشتر از یکی از شخصیتهای اصلی دیالوگ داشت .

خباز- گپایگانی - دلداده ،جلسات  تله فیلم " آقای مهربان " هر چهارشنبه بطور منظم برگزار میشود..کار آهسته اما مطمئن  

دیدار صبحگاهی

 - اشتباه نکنید این یک اثر هنری فوق مدرن در فرانسه نیست ! پس چیه !؟

گوشه دیگری از این اثر هنری! نه؟

بله درست حدس زدید! اینجا گوشه ای از پارک طالقانی در بزرگراه جهان کودک است. نرفتید؟ خوب برید و خوب سیاحت بکنید

مجموعه بازی های مدرن مکانیکی در گوشه دورافتاده این پارک منتظر شما آدمهای پر جنب و جوش است .من که ساعت 6 صبح  که گربه هم از لونه ش بیرون نمیاد اونجا رفتم.

عه! ببخشید ، گربه ها از قبل از طلوع آفتاب اونجا را قرق کرده بودند اینم یکی از اونها، میو!

نه اشتباهی نشده! عکس را عوضی نگذاشتم ! خرمشهر !؟ نه بابا! اینجا هم گوشه دیگری از همون پارک طالقانی است بخدا راست میگم .عه! چرا باور نمیکنید!؟

تازه کجاشو دیدین ! اینجا دستشویی ببخشید سرویس بهداشتی مکانیزه پارک است . به فلش قرمز دقت کنید که صفحات سلول خورشیدی را برای گرم کردن آب روی پشت بام  قابل مشاهده است . مناسفانه در ون سعت بامداد دربهای سرویس سه قفله  بودند و الا تصویر هیجان انگیزتری رامی ددیددیدد.

ایده

هر کار ابتکاری ذهن آدم را به جریان میاندازه

حس جالبی است .تجسم راننده هایی که راکب موتور سوار جلو ییرا با ین کلاههای ایمنی می بینند!

نکته

اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمی‌رسی. (لارنس استرن)

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢ شهریور ۱۳۸٩