انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته اول مرداد 89

لطفا به آدرس جدید من بروید :

http://golpaart.irananimators.ir

انتظار یعنی امید

روز امیدواری مبارک

میلاد امید مبارکمون بشه

*********************************************

مبارکه

کار در حرکت کلیدی

شرکت حرکت کلیدی به افراد زیر نیازمند است :

1- انیماتور دو بعدی - کلیدزن- بتوینر

2- انیماتور سه بعدی- 3DMAX-MAYA

3- دستیار تولید-  برای کنترل و ثبت پروژه

4- منشی - مسلط به تایپ با برنامه word- آشنایی عمومی  با کامپیوتر-

در ساعات اداری با تلفن : 88732424   تماس بگیرید.

انیمیشن جشن خانه سینما

روابط عمومی چهاردهمین جشن سینمای ایران اعلام کرد ؛ هیات انتخاب بخش انیمیشن جشن سینمایی ایران آثار انتخاب شده این بخش را معرفی کرد.
 
هیات انتخاب بخش انیمیشن مرکب از ابوالفضل رازانی،‌ احمد عربانی،‌سعید توکلیان، ناصر گل محمدی، محمدرضا کریمی صارمی،‌سید حسن سلطانی و مهین جواهریان  پس از بررسی 129 اثر متقاضی شرکت در چهاردهمین جشن سینمای ایران منتخبان خود را به شرح زیر اعلام کردند:
بادکنک سارا(مجید پناهی)، بالاتر از ابرهای خاکستری (ساهر شفیعی پور)، برای زندگی (علیرضا چیتایی)، پارازیت (امید خوش نظر)، پهلوان روشن (سلمی افکاری)، تنهایی (مهرداد شیخان)، داستان یک نقاشی (سارا نامجو)، دخترک ابری (کارگروهی)، ددلاین (میلاد عقلمندی)، روزگار سپری شده (فرنوش عابدی)، ساحل نجات (سپهر علی محمدلو)، شروع (حمید برزویی)،‌شنگول آباد (سلمان طاهری)، شهر خاموش (امیر حسین مهران)، عکس (مریم خلیل زاده)، علامت تعجب (مجید پناهی)، فانوس (طناز پریشانزاده)، فیل کوچولو(محسن نظرپور)، قصه های یه خطی (بهزاد فراهت) ، کیمیاگر (مهدی خرمیان)، گنج مثنوی (سلیم صالحی)، ماهوری (فاطمه گودرزی)،‌مرگ و پیرزن (لیدا فضلی) نوازنده (کیانوش عابدی).

اکران جمشید و خورشید

اکران فیلم سینمایی انیمیشن «جمشید و خورشید»(بهروز یغماییان) در گروه آزاد و در مهرماه امسال ثبت شد.

رضا کیانیان در قلب سیمرغ

وحید نصیریان در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،عنوان کرد:این فیلم اکنون آخرین روزهای آماده‌سازی را پشت سر می‌گذارد و ساخت آن تا پایان تیر ماه به پایان رسیده ونسخه‌ی 35 میلی متری آن آماده‌ی اکران خواهد بود.
کارگردان «قلب سیمرغ»در عین حال اظهار کرد:اکنون و در مرحله‌ی صداگذاری وبازسازی نقش‌ها حمید فرخ نژاد در نقش «رخش»،رضاکیانیان در نقش «شیرداد»،الهام پاوه‌نژاد به عنوان «سیمرغ» و «هما»،پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا» و امیر دلاوری به جای «رسا» به ضبط صداها و دیالوگ‌های این فیلم می‌پردازند.
برخی از عوامل دیگر این  انیمیشن عبارتند از: فیلمنامه‌نویسان: مهدی ابوهاشم، محمدرضا نوروزی، وحید نصیریان و مهدی نادری، همکاران بخش پیش‌تولید: نوروز عباسی، حمیدرضا شریعت و احسان طاهری، همکاران بخش تولید: مشهود ولیان،نیما دهخارخانی،محمد میروهابی،امیر سلامتی،شاهین نوروزی،امین احمدی،محمدرضارستمی،علی سیاح،امیرسحرخیز،طناز پریشان زاده،آرش احمد سوهی،صدا:محمود موسوی نژاد و موسیقی:پیام آزادی.
 قصه‌ی «قلب سیمرغ» در سال 2300 روایت می‌شود. زمانی که جنگ اتمی در جریان و جهان، رو به نابودی است، اژدهاک از دل کوه دماوند سربرون آورده و به جنگ با سیمرغ می‌پردازد....

شهرخاموش در هیروشیما

«شهر خاموش» به دو جشنواره هیروشیما و میلان راه یافت

 بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن هیروشیما طی روزهای 17 تا 20 مردادماه 1389 در کشور ژاپن برگزار خواهد شد و فیلم انیمیشن «شهر خاموش» ساخته امیر مهران در بخش غیر رقابتی انیمیشن برای صلح روی پرده خواهد رفت.

«شهر خاموش» تنها فیلم ایرانی شرکت کننده در این جشنواره معتبر انیمیشن است که از میان 1937 فیلم ارسالی از 58 کشور، پذیرفته شده است.

انیمیشن شهر خاموش سپس در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره فیلم دیده‌ام که طی روزهای 8 تا 17 مهرماه 1389 در شهر میلان ایتالیا برپا می‌گردد، به نمایش عمومی درخواهد آمد.

در این جشنواره، فیلمسازان 72 کشور با ارائه 250 فیلم گردهم می‌آیند تا به منظور کسب جوایز 10 گانه این جشنواره، به رقابت با هم بپردازند.

شهر خاموش که پیش از این، در جشنواره اوگانی ایتالیا نیز به نمایش درآمده بود، داستان لک‌لکی را بازگو می‌کند که در انتظار تولد جوجه‌اش است و با بمباران هواپیماهای جنگی مواجه می‌شود...

عوامل تولید فیلم انیمیشن شهر خاموش به این شرح هستند:

نویسنده و کارگردان: امیر مهران/ طراحان انیمیشن: بهنام شجاعی، محمدعلی شریف‌پور/ تدوینگر: کاظم ملائی/ صداگذار: حسین مهدوی/ موسیقی: کیهان کلهر/ تهیه‌کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

ثروت

 
زمانی کزروس به کورش  گفت چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود بر نمی داری و همه را به سربازانت می بخشی. کورش گفت اگر غنیمت های جنگی را نمی بخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟ گزروس عددی را با معیار آن زمان گفت. کورش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت برو به مردم بگو کورش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد. سرباز در بین مردم جار زد و سخن کورش را به گوششان رسانید.مردم هرچه در توان داشتند برای کورش فرستادند. وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند ، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود.کورش رو به کزروس کرد و گفت ، ثروت من اینجاست.اگر آنها را پیش خود نگه داشته بودم ، همیشه باید نگران آنها بودم . زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره اند مثل این می ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩