انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

golpaart@yahoo.com

یادداشکه آلو!

*در حاشیه

 

در حاشیه نمره های پایان نامه های انیمیشن هر دو دانشگاه سخت گیر و جدی هنر و تربیت مدرس!

 

به رسم یادگاری:گلپایگانی- صفورا -هاشم الحسینی- خلیلی- سلطانی

 

 

انشاالله

 

نیکو و کفترهایی که از اون بالا آمدن

عجب اعتماد به نفسی 

 

دست و هورااااا

 

کار  کاره  دست حسین ملایمی است !

 

این هم دست جناب آقای ملایمی هنگام حضور در جلسه پایان نامه هم دوره ای های خودش.حالا حواسش کجاست خدا میداند و خوده خودش !

* آقا  این کره ای ها

آقا این کره ای ها علاوه بر اینکه همینطوری الکی پلکی دارن تو انیمیشن رشد میکنند و مثل ما حساب شده قدم بر نمیدارن تازگی ها یخوده مخشون تاب هم برداشته! نگاه کنین ترو جون من :

به‌دنبال مرگ یک کودک در داخل ماشین لباسشویی تولیدی یک شرکت کره‌جنوبی، این شرکت اعلام کرد، بیش از یک میلیون دستگاه از این ماشین‌های لباسشویی را از بازار داخلی خود جمع‌آوری می‌کند.

جالب اینجاست که میخواهند درب ماشینهای لباسشویی را جوری تغییر بدهند که بشود از داخل! توجه کنید از داخل هم  باز بشود !

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، با وجود اینکه این اقدام شرکت کره‌ای موجب کاهش ارزش سهام آن در بورس سئول شد، اما مقامات آن برای احترام به مشتریان بر رفع عیب ماشین‌ لباسشویی تولیدی این شرکت تاکید کردند.

چند بار این خبر رو خوندم و تا حد انفجار عصبانی شدم! حالا از چی ، بماند . به هر حال چون در حال انفجارم توصیه میکنم تا مدتی در شعاع ترکش های انفجار من قرار نگیرید. نگید نگفتم ها !

* پول در انیمیشن است

پول در انیمیشن است و بس! این گفته یک تهیه کننده جوان ٣١ ساله در اتاق انتظار یکی ازمراکز بزرگ سفارش انیمیشن به من بود  ! مرد جوان که ظاهرا دلش با دیدن چهره  درهم رفته بنده به درد آمده بود با صراحت اعلا م کرد که پس از ١۵ سال! فعالیت در صدا و سیما و تولید سه سریال زنده ( گویا پدر ایشان سالهاست یکی از تهیه کننده های پر سابقه سیما هستند ) تنها و تنها بوسیله تولید انیمیشن  است که می شود به پول رسید و به من که ظاهرا تازه وارد بود  دوستانه توصیه کرد که فقط فیلمنامه را به تصو یب برسانم بقیه کارها اونقدرها هم سخت و دشوار نیست !  ایشون که فارغ التحصیل وزارت امور خارجه هم بودند ادامه  تحصیل خود را در مقطع دکتری (که ظاهرا پذیرش آن را از کانادا  هم گرفته بودند) برای تولید  انیمیشن به عقب انداخته بودن ! بازم بگین از انیمیشن نمیشه پول درآورد !همین

 کاریکاتور

 

بدون شرح !

فقط اینو بگم که طرح بالا و پایین از آدلف ..........هیتلر است .

 حالا هی بگین هنرمندا بی خطرن ! ببین چی کشییده !

طرحهای آدلف خیلی شبیه کار بر و بچه های خودمونه ....باید بیشتر مواظب این بچه ها بود ها!

د

عه! اینم از هیتلره که!

جشنوار ه  اصلاح الگوی مصرف

جشنواره اصلاح الگوی مصرف  که به همت موسسه شهید آوینی برگزار میشود داور بخش انیمیشن خود را انتخاب کرد استاد محمد علی صفورا داوری بخش انیمیشن این جشنواره را بعهده خواهند داشت .توضیح اینکه ابتدا قرار بود علیرضا گلپایگانی مسئولیت این بخش را بعهده بگیرد که بعلت حضور فیلم  " پهلوانان " در بخش مسابقه با موضوع  آزاد این جشنواره ، ایشان عذر خواهی کردند.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٦ اسفند ۱۳۸۸