انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

یادداشک -انیشتین - فیلسوف -انیمیشن سازی آنلاین _دانشگاه

پایان نامه

روز چهارشنبه ٢٨ بهمن ٨٨ سه پایان نامه انیمیشن  در دانشکده سینمابرگزار میشود.

*الهام نیکو - بررسی فرآیند اقتباس در چند فیلم کوتاه انیمیشن برگرفته از " کلیله و دمنه "- به راهنمایی : سارا خیلی

فیلم :حکیت کفتری که از آن بالا آمد - به راهنمایی : دکترمحمد رضا حسنایی

*نجمه هاشم الحسینی - بررسی تعامل ایده و تصویر در روند ایده پردازی  برای انیمیشن - به راهنمایی : محمد علی صفورا

فیلم عملی :  فیل(م) - به راهنمایی : محمد علی صفورا

* محمد توکلی یرکی - اصول طراحی شخصیت و بررسی ویژگی های آن در چهار تکنیک رایج  انیمیشن - به راهنمایی : امیر محمد دهستانی

فیلم عملی : پارک - به راهنمایی : امیر محمد دهستانی

احتمالا از ساعت ١٢ پایان نامه ها شروع میشوند ! بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است

آدرس جدید

از این موقع به بعد میتونید همزمان مطالب وبلاگ رو در آدرس زیر هم مشاهده کنید :

http://golpaart.irananimators.ir

یاداداشک!

نخیر آقا افاقه نکرد ! هر چی تخم گنجیشک و عسل و آبلیمو خوردم هیچ تغییری نکرد! همین ذهن خودم را میگم همچنان خشکسالی است .

توضیح » این یادداشک بالامتعلق به روزهای قبل از تعطیلی است .حالا برید یادداشکهای پایین را سیاحت بکنید:

خوب بالاخره تعطیلات کار خودش رو کرد یعنی یخوده استراحت میتونه معجزه کنه! میگید نه! حالا خودتون ببینید :

* ایمیل جیجی میل بی ایمیلی جیمیل !

ایمیل جیجی میل بی ایمیلی جیمیل ! مثل اینکه این کشتیه که لنگر انداخته  و کابل نوری رو آزار و اذیت کرده درست نشدنیه . فعلا از خیر ایمیل بازی گذشتیم .

*دوستان دور و نزدیک

 دوستان دور و نزدیک کلی تو کامنتهای محبت آمیز والبته بعضا خشونت آمیز ( که در بخش سانسور قرار دارند ) شرایط فعلی وبلاگ را مورد مرحمت قرار داده اند که چه خوبه اینجوری حرفهای  این ور اونور رو کپی پیسسس کرده ای و ما رااز شر نوشته های درهم و برهم و با کلی غلط غلوط( قلوط!) خودتون نجات داده اید. خدمت دوستان عارضم ( اینو جدیدا یاد گرفتم یجورایی مثل آروق زدن میمونه ! ) که نخیر  اشتباه نفرمائید این گلی که می بینید بعد از مدتی پژمردگی حالا آبی به سر و رو زده و آماده پراکندن افکار درهم خودش است .  از این بهتر دیگه چی میخواستین !؟

* دانشجویان ورودی ٨٨

دانشجویان ورودی ٨٨ چقدر گلن ! بدون درخوایت و خواهش و تمنا لطف کردن یک نقد تند و تیز در باره نمایش فیلمهای انیمیشن جشنواره امسال فجر برای وبلاگ فرستادند و اقا اینقدر منو خوشحال کردند که دستپاچه زودی گذاشتمش تو وبلاگ . اما تعجب نکنید که تاریخش مال چندین روز پیشه! خوب چرا زل زدین به من ! برین از سایت جی میل بپرسید که کار نمیکرد لامصب! ما هی refresh میکردیم ! اما دریغ از یه ذره امید برای دیدن ایمیلها . به هر حال دستشون درست . چشم انتظار دومیش هستیم

*ولینتایمون مبارک

ولینتانمون مبارک ! ما که بالاخره قصه این کشیشه  و ماجرای بوجود آمدن ولینتاین رو نفهمیدیم ! از این روز ایرانی هم که میگن سپندارمذگان  بازم کمتر . اما این رو خیلی خوب میدونیم که چه خوبه آدمها همیجوری الکی  قربون صدقه هم برن ! بد که نیست هیچی اصلا ممکنه اوضاع زمونه رو هم  یخوده عوض کنه ! به امتحانش می ارزه ها ، انرژی مثبت و اینجور حرفا ... بابا این چه زمستونی آخه ! برفش کو! جون من مهربون باشیم تا اوضاعمون بهتر بشه حتی یخوده.

*چقدر انیمیشنهای سینمایی دنیا زیاد شده!

چقدر انیمیشنهای سینمایی دنیا زیاد شده! دیدین جون من ؟  قبلنا سالی یه فیلم  بود واونم مال کمپانی والت دیسنی که تنها خواجه حافظ عزیز دل بود که ندیده بودش .اما این سالها عمرا تونستین همه فیلمهای ساخت همین یه سال پیش رو راحت ببینین!/ خوب اگه آره خوش بحالتون .اما دنیا چقدر داره عوض میشه ما هی داریم گیج واگیج می زنیم .

* این برنامه فیتیله

این برنامه فیتیله رو که مستحضر هستید ! انصافا دیدنی ترین برنامه تولیدی برنامه کودک شبکه 2 است . اون هم به لطف آهنگهای  شاد  وسرقتی آن ور آبی است که کلی دست و هورا توش تزریق شده . ولی از حق نگذریم   توش زحمت میکشن .حالا ... برای اینکه این دوستان یخوده خستگی در کنند آقای میرکیانی مدیر محترم گروه  کودک شبکه 2 (که قرار بود مدیر شبکه کودک بشن و هنوز نشدن!) خبر ساخت  انیمیشن فیتیله ای را به خبرگزاری ها داده اند . بالاخره یه خورده شادی هم بیاد تو انیمیشن ایرانی بد نیست ها مردیم از بس انیمیشن سنگین ساختیم !  تازه  تو انیمیشن خط قرمزش هم کمرنگه ها ! میشه کلی کار کرد ! نه ؟

*امسال همه دارن بالا میارن !

 امسال همه دارن بالا میارن ! منظورم ازبالا آوردن روم به دیوار چین ، بهم خوردن نیست ها !  منظور و زور من  از بالاهمین UP  خودمونه که حسابی همه  رو بالا و پایین برده ، تازه خبر ندارین که همین بالا بجز در بخش انیمیشن  در بخش بهترین فیلم هم کاندید اسکاره ! ایول به انیمیشن که چقدر بالا مالا رفته ها ! 

*غم نخورید

 غم نخورید و حرص ندهید که انتظار به پایان رسید ! چون عناصر جذابیت انیمیشن" منتشر می شود .کتاب "عناصر جذابیت انیمیشن" نوشته هادی ایران‌دوست، به همت واحد آفرینشهای ادبی حوزه هنری استان تهران منتشر می‌شود.  به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، در این کتاب، عناصر جذاب کننده انیمیشن همچون عناصر سینمایی، ظرافت های طراحی انیمیشن و عناصر فرهنگی با تحلیل و بررسی دو اثر «عروس مرده» به کارگردانی "تیم برتون" و «شهر اشباح» اثر نیازاکی بررسی و تحلیل شده .
 جناب  ایران‌دوست، با انتقاد ازبرخی انیمیشن های ایرانی گفت: با مشاهده انیمیشن های ساخت ژاپن، شما به خوبی می توانید در ظاهر و محتوای اثر، عناصر فرهنگی آن کشور را ببینید و درک کنید ولی متاسفانه این مسئله در انیمیشنهای ایرانی نه تنها چشمگیر نیست بلکه در بیشتر موارد، عدم رعایت این عناصر مشاهده می شود.
خوب ما بی صبرانه می شنیم پای لایت باکسمون  تا کتاب "عناصر جذابیت انیمیشن"  از سوی انتشارات "سوره مهر" منتشر  شود.

* حمید رضا آشتیانی پور

حمید رضا آشتیانی پور که سرپرستی گویندگان سری اول پهلوانان را بعهده داشت و انصافا مایه هم گذاشت . در مذاکره شفاهی در ٢٧ بهمن مسئولیت گویندگان سری دوم پهلوانان را قبول کرد .

توضیح خارج از موضوع : من  وآقا حمید رضا آشتیانی پور هر دو ورودی کارگردانی سینما  در سال ۶٣ هستیم . انگار همین دیروز بود . من تیتراژ گرافیک انیمیشنی یکی از فیلمهای ایشون رو بنام در جستجوی قهرمان  با بازی مجید مجیدی که اون موقع فقط بازیگر بود را بعهده داشتم . همین

 

نقد انیمیشنهای جشنواره فجر٢٨

نقدی بر نمایش فیلم های مسابقه پویانمایی بیست وهشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما زندگی

با سلام
 این نوشته نقدی است بر نحوه برگزاری بخش مسابقه پویا نمایی ایران جشنواره فجر در سینما زندگی (1) که در سه روز از  13بهمن تا 15 بهمن برگزار شد. من و خانم پگاه ایزدیان(دانشجوی کارشناسی ارشد انیمیشن) در هر سه روز نمایش فیلم ها حضور پیدا کردیم و خانم سناء کریمی (دانشجوی کارشناسی ارشد انیمیشن ) هم در روز سوم به ما ملحق شد. به غیر از ما جمعیتی حدود 5 الی 10 نفر دیگر نیز در سالنی که به نظر 300 نفره یا بیشتر می آمد حضور داشتند و این نشان از استقبال عظیم مشتاقان داشت! بلیط جشنواره طبق معمول بدون در نظر گرفتن تخفیفات دانشجویی و با قیمت 20000ریال فروخته می شد.
 براساس جدول نمایش فیلم های جشنواره امسال، فیلم های پویانمایی تنها در 6 سانس، در گروه گزیده مستندهای ایرانی و مسابقه پویانمایی ایران، در دو سینما (شهرفرنگ از5 الی 7 بهمن - زندگی 1 از 13الی 15 بهمن) اکران شدند. به علت اینکه خبر موثقی از چگونگی برگزاری مسابقه پویانمایی در سینما شهرفرنگ ندارم نمی توانم ایرادات وارده را به کل بخش مسابقه پویانمایی امسال نسبت دهم، و تنها در خصوص سه روز پایانی جشنواره ( بخش مسابقه پویانمایی) در سینما زندگی 1 و بی توجهی و اهمال مسئولین در برگزاری این بخش مهجور سینمای ایران سخن خواهم گفت.
نمایش مجموعه اول فیلم ها در ساعت مقرر شروع شد اما نکته ای که 30 دقیقه ابتدای نمایش آثار را به نوعی آزاردهنده و غیر قابل تحمل کرد اختلال در صدا بود که با قطع مداوم صدا سبب از بین رفتن وضوح آن می شد. جالب آن که این پارازیت ها در هر سه روز اتفاق افتاد. مسئولین سینما در مقابل اعتراض من و دوستم، مقصر این قضیه را مسئولین جشنواره می دانستند که فیلم خراب فرستادند و مسئولین جشنواره نیز پس از تماس تلفنی که خانم ایزدیان با ایشان داشت مسئولین سینما را به دلیل عدم بررسی و اعلام خرابی فیلم خطاکار دانستند.در هر صورت این اتفاق نادری در جشنواره های
 ایرانی نبوده و نیست اما اتفاق روز سوم از دید من توهین به شعور مخاطب بوده و شاید دلیل عمده بروز آن رو به پایان بودن جشنواره و سهل انگاری مسئولین  و عدم استقبال مخاطبان بوده است. و اما این اتفاق از این قرار است که در روز سوم مسابقه، فیلم های روز دوم دوباره با همان کیفیت افتان و خیزان صدا به نمایش درآمدند و معترض این اتفاق تنها من و خانم ایزدیان بودیم که به طور پیگیرانه هر سه روز جشنواره را حضور داشتیم و جمعیت فوق اندک سالن که شاید روز اول حضورشان در جشنواره بود و فیلم های تکراری برایشان تازگی داشت اعتراضی نکردند.
در هر صورت از مجموع فیلم هایی که بایددر سینما زندگی 1 نمایش داده می شدند تنها فیلم های مجموعه اول و دوم امکان نمایش پیدا کردند و فیلم های مجموعه سوم شاید شانس این را داشتند که با این کیفیت بد صدا و استقبال کم و سالنی خالی از مخاطبان نمایش داده نشوند!
گلرخ الوان . دانشجوی کارشناسی ارشد انیمیشن . 17/11/88

پایان نامه خانم شفیعی در تربیت مدرس

 بهمن ٨٨- دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس - ساعت ١۴-خانم شفیعی و فیلمی برای آنور آبها-

Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

اساتید راهنما - استاد ندایی و استاد عالمی

خودمونیم دکتر عالمی حسابی از حرفهای تکراری من خسته شده آخه مرتب غرغر میکنم که: دانشجویان را ترغیب نکنیم که کارشان را به  آدمهای حرفه بسپارند و بگذاریم که هر غلطی ( اشتباه نشه  منظورم اشتباهات عادی در هنگام کار است )که میتونند انجام بدهند تا یکبار هم که شده همه مراحل کار را تجربه کنند . انصافا تو این سه ترم تخصصی چقدرتو کارگردانی  تجربه کسب کرده اند که مثلا انیمیاتورهای حرفه ای  رو بتونن کنترل کنند خدائیش از من ریش سفید که به زور حرف میشنوند !


اسناد محرمانه و با رمز نوشته اساتید! اگر تونستید بخونید

یک نامه

 

سلام اقای گلپایگانی

 

امیدوارم که خوب و سلامت و مثل همیشه در کارهایتان موفق باشید.

از تلاشی هم که در بهروز کردن بلاگتان می کنید خیلی ممنونم.

سئوالی داشتم و امیدوارم که بتوانید در این مورد راهنمائیم کنید.

از من خواسته اند که در مورد انیمیشن ایران بعد از انقلاب در یکی از دانشگا ههای تگزاس برای دانشجویان صحبت کنم. سپاسگذار میشدم اگر می توانستید در تهیه مطالب تدوین شده هم چنین ویدیو های مو جود در ایران در زمینه انیمیشن نظر و راهنمائی بفرمائید.

 

با تشکر

صفادل

 


 دوست خوبم آقای صفا دل سالها پیش فکر کنم سالهای 68 بود که مسئول دوربین فیلمبرداری وزارت ارشاد بود _ که اون موقع بهش میگفتن میز تیتراژ! چون فقط برای تیتراژ فیلمهای سینمایی از اون میز  آکسبری  استفاده می کردند !_بعد با تلاش خودش تونست یک بورس تحصیلی در یک کشور بلوک شرق گونم بگیره که بعدا تبدیلش کرد به بورس در آلمان . خیلی وقت بود از هم بی خبر بودیم . حقیقتش درخواست بزرگیه !  خودش یه پروژه بزرگه . حالا اگر بقسه دوستان میتونن کمک کنن بسم الله

 انیمیشن 52 قسمتی درباره

 «مهدی آذریزدی»

 انیمیشن 52 قسمتی «سفر به قصه‌ها» درباره «مهدی آذریزدی» نویسنده کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» در مرکز صبا ساخته می‌شود.

 به نقل از روابط عمومی صبا، برای اولین بار در ایران زندگی و آثار یک نویسنده معاصر مرحوم «مهدی آذریزدی» به صورت انیمیشن سه‌بعدی در 52 قسمت 15 دقیقه‌ای به همت صبا تولید خواهد شد.

بنا بر این گزارش، با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نویسنده کتاب‌های «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» که می‌فرمایند: «من خودم از جهت رسیدگی به فرزندانم، بخش‌هایی از افکار این مرد (مهدی آذریزدی) و کتاب او بهره بردم»، با همت و حمایت صبا، مجموعه کتاب‌های این نویسنده با تکنیک انیمیشن سه‌بعدی رایانه‌ای برای استفاده کودکان و نوجوانان به تلویزیون راه پیدا می‌کند.

به گفته علی بختیاری‌نیا مدیر تولید این مجموعه، با توجه به این که نقل حکایت و داستان در این مرز و بوم ریشه در فرهنگ و تمدن ایرانی داشته و همچنین مهم بودن محتوای فرهنگی تربیتی کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، پنجاه و دو عنوان از فهرست‌های این کتاب‌ها به صورت انیمیشن در دو گروه مجزا به مدت زمان هر برنامه 15 تولید می‌شود.

همچنین سعی شده در بازنویسی این مجموعه به صورت فیلمنامه از حضور خود نویسنده (مرحوم مهدی آذریزدی) در داستان‌ها استفاده شود تا علاوه بر زنده ماندن نام این استاد گران‌قدر، به نوعی از شخصیت آذریزدی تجلیل شود.
در حال حاضر نام این مجموعه انیمیشن، «سفر به قصه‌ها» نام‌گذاری شده است و بازنویسی این کتاب‌ها به صورت فیلمنامه توسط محمد جلائیان برومند انجام می‌شود که در نشست‌های تخصصی با این نویسنده سعی شد در دیالوگ‌ها از لغات عامیانه‌تر استفاده شود تا به درک و فهم گروه سنی کودک و نوجوان نزدیک‌تر شود. با توجه به خاصیت موضوع، از 10 نفر انیماتورهای مجرب دعوت به عمل آمد تا در کنار دیگر نیروهای مستعد و حرفه در این پروژه بزرگ ما را یاری دهند.

کارگردانی 26 قسمت از مجموعه بر عهده «مجید محمدی» که کارگردانی یک انیمیشن سینمایی به نام سلحشوران ایران زمین را در کارنامه خود دارد، است.

در تهیه و تولید این انیمیشن به نوعی از استانداردهای جهانی استفاده شده تا با انیمیشن‌های خارج از کشور قابل رقابت باشد. در کل هدف از ساختن این مجوعه ارائه فرهنگ تربیتی- آموزشی و به تصویر کشیدن قصه‌های اصیل ایرانی برای مخاطبین کودک و نوجوان کشورمان و علاوه بر آن ترویج این فرهنگ با قدمت چندین هزار ساله در بین کلیه کشورهای همسایه و غیر همسایه است.

پیش‌تولید این سریال قریب به 6 ماه به طول می‌انجامد و برآورد تولید آن نزدیک به 2 سال است.

از نکات مهم در تولید این مجموعه حضور عده‌ای از معماران سنتی و مدرن جهت طراحی و ساخت مدل‌های شهری در زمان ایران کهن است.

انیمیشن‌سازی آنلاین
در این وب‌سایت با ابزارهای جالبی که در اختیار شما می‌گذارد، می‌توانید به‌سادگی یک ایده را به یک انیمیشن کامل تبدیل کنید.

 

 

بعد از تولید انیمیشن، این وب‌سایت آنقدر سخاوتمند هست که آن را مجانی برای شما به نمایش بگذارد و همچنین بتوانید نظر دیگر کاربران این وب‌سایت در مورد فیلم کوتاه خود را جویا شوید. کافی است سایت زیر را چک کنید:

 

http://memoov.com

انیمیشن ایران نیازمند آموزش تخصصی

 در اولین دوره فشرده آموزش انیمیشن استانها حوزه هنری، پنج تخصص کات اوت، انیمیشن خلاق، انیمیشن عروسکی، سه بعدی دیجیتال و دو بعدی پیپر در سطح مقدماتی به 65 دانشجو آموزش داده می‌شود.


 به نقل از روابط عمومی اولین دوره آموزش انیمیشن حوزه هنری «علیرضا معراجی» معاون آموزش و پژوهش مرکز انیمیشن حوزه هنری با بیان این مطلب گفت: آموزش انیمیشن در دنیای امروز کاملا تخصصی است اما ما در ایران علی‌رغم برخوردار بودن از امکانات بالقوه برای ساخت انیمیشن‌های خوب با ضعف آموزش روبرو هستیم.
معراجی افزود: تداوم ضعف در آموزش سینمای انیمیشن ممکن است باعث شود، در سال‌های آینده سینمای انیمیشن ترکیه و پاکستان از سینمای انیمیشن ایران جلو بیافتند.
علیرضا معراجی گفت: لازم است تا با آموزش تخصصی انیمیشن، فراهم نمودن زمینه مناسب برای عرضه انیمیشن‌های ایرانی در بازارهای جهانی و ایجاد ارتباط با سینمای انیمیشن دنیا و افزایش تعامل و شرکت در ورک‌شاپ‌های بین‌المللی، سطح تکنیک انیمیشن ایران را ارتقاء دهیم تا شرایط استفاده از توان بالقوه و ایده‌ها و استعداد ویژه‌ای که در این عرصه هنری داریم، فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه امروز سینمای انیمیشن بازار رسانه‌ای خوبی در دنیا دارد، افزود: ضعف ما در این زمینه متوجه هنرمندان نیست بلکه امکانات کم و بی‌توجهی به آموزش تخصصی ضعف ما است. امیدوارم که مرکز مطالعات و تولیدات فیلم انیمیشن حوزه هنری با برگزاری چنین کارگاه‌هایی بتواند تیم‌های بزرگ و تخصصی و تولید انیمیشن را در استانهای کشور فعال کند.
وی توضیح داد: در کارگاه 10 روزه‌ای که برگزاری آن در مرکز مطالعات و تولیدات فیلم انیمیشن حوزه هنری از نیمه گذشته است هر استاد یک پروژه تولید انیمیشن را از ابتدا تا انتها با دانشجویان می‌گذرانند، همچنین در کنار این کارگاه تخصصی30ساعته، دانشجویان هر پنج دوره، دروس مبانی انیمیشن را نیز می‌گذرانند.
معراجی در پایان گفت: اولین دوره کارگاه‌ها در در سطح مقدماتی در حال برگزاری است و امیدوارم در آینده این دوره را در سطح متوسط و پیشرفته نیز برگزار کنیم.
وی افزود: احمد سفلایی، ابراهیم (مانی)وطن دوست، مهدی خرمیان، الهام دوست حقیقی و علی صمیمی‌زاد اساتید این دوره از کارگاه های انیمیشن هستند 

به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، علیرضا معین بخش، معاون اداری مالی حوزه هنری، با بیان مطلب یاد شده، گفت: حوزه هنری با سرمایه‌گذاری قابل توجه و تصمیم جدی در حوزه انیمیشن به کار بلندمدت و نگاه به آینده اعتقاد دارد.

وی با اشاره به پژوهش‌های که در مرکزانیمیشن حوزه هنری، انجام شده است، افزود: ما در حوزه هنری متوجه شدیم سینمای آینده جهان، سینمای انیمیشن است و با وجود گران بودن، اما، پرمخاطب ترین بخش سینما است، بنابراین تصمیم گرفته شد که دراین بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام شود.

معینی بخش با بیان این که بحث‌های آموزشی و سرگرمی کودکان از دیگر نکاتی است که در حوزه هنری مورد توجه است، و سینمای انیمیشن هم در این دو زمینه نقش مهمی دارد. اظهار کرد: نکاتی که مطرح شد مهمترین دلایل حوزه هنری برای ورود به بخش انیمیشن و سرمایه گذاری در این حوزه از سینما است.

معاون اداری مالی حوزه هنری درباره دوره‌های آموزشی که در مرکز انیمیشن برپا شده و در حال برگزاری است، با تاکید بر توجه حوزه هنری به کشف و تربیت استعدادهای جوان، عنوان کرد: به نظر می‌رسد شهرستان‌ها مناسب ترین محل برای کشف استعدادهای جوان است و از طرفی مرکز انیمیشن، برای حوزه هنری یک مرکز استراتژیک است؛ بنابراین لزوم سرمایه گذاری برای شناخت و تربیت نیروی جوان متخصص در حوزه انیمیشن خیلی جدی دیده شد و برنامه دوره فشرده آموزش انیمیشن طراحی و اجرا شد.

علیرضا معین بخش با اعتقاد بر اهمیت هنر انیمیشن در دنیای امروز، افزود: انیمیشن محل تلاقی و تجلی همه هنرها است و هنرهای تجسمی، سینما و ... در هنر صنعت انیمیشن کاربرد دارند.

وی تصریح کرد: از طرفی انیمیشن در دنیای امروز یک زبان جهانی و همه فهم است و با مجموعه این دلایل مشخص است که چرا هنر انیمیشن برای حوزه هنری از موقعیتی استراتژیک برخوردار است.

 

بالا

بالا ، جایزه بهترین فیلم انیمیشن سال را دریافت کرد
جام جم آنلاین: فیلم انیمیشن «بالا» ساخته پیت داکتر برنده جایزه اول سی و هفتمین دوره جوایز سالانه انی (انیمیشن) سال 2009 شد.

به گزارش ورایتی ، همچنین پیت داکتر کارگردان این فیلم انیمیشنی ، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

انیمیشن های «کورالاین» محصول استودیوی لایکا و «شاهزاده و قورباغه» محصول استودیو دیزنی هر یک سه جایزه از این مراسم دریافت کردند.

«نوا بومباخ» و «وس اندرسن» نویسندگان فیلمنامه انیمیشن «آقای فاکس شگفت انگیز» هم برنده جایزه بهترین فیلمنامه شدند. در بخش انیمیشن های تلویزیونی هم استودیوی دیزنی سه جایزه اصلی بهترین انیمیشن ، تهیه کنندگی و شخصیت پردازی را به خود اختصاص داد.

انیشتین


 
هر احمقی می تواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند؛ برای حرکت در جهت عکس، به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. 
   
فرق بین نبوغ و حماقت این است که نبوغ حدی دارد.

 

اینشتین انیشتین 
  
 عاشق سفر هستم ولی از رسیدن متنفرم.
 
من هوش ِ خاصی ندارم، فقط شدیدا کنجکاوم.
 
سعی نکنید موفق شوید، بلکه سعی کنید با ارزش شوید.
 
دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور، بلکه به خاطر کسانی که شرارتها را می بینند و کاری در مورد آن انجام نمی دهند.
 
یکی از قویترین عللی که منجر به ورود آدمی به عرصهء علم و هنر می شود فرار از زندگی روزمره است.
 
مثال زدن، فقط یک راه دیگر آموزش دادن نیست؛ تنها راه آن است.
 
حقیقت آن چیزی است که از آزمون تجربه، سربلند بیرون آید.
 
زندگی مثل دوچرخه سواری است. برای حفظ تعادل باید حرکت کنید.

 

فیلسوف 

 

یک فیلسوف  مى‌گوید:

‌وقتی من به دنیا اومدم پدرم ۳۰ سالش بود یعنی سنش ۳۰ برابر من بود
وقتی من ۲ ساله شدم پدرم ۳۲ ساله شدیعنی ۱۶ برابر من
وقتی من ۳ ساله شدم پدرم ۳۳ ساله شد یعنی ۱۱ برابر من
وقتی من ۵ ساله شدم پدرم ۳۵ ساله شد یعنی ۷ برابر من
وقتی من ۱۰ ساله شدم پدرم ۴۰ ساله شد یعنی ۴ برابر من
وقتی من ۱۵ ساله شدم پدرم ۴۵ ساله شد یعنی ۳ برابر من
وقتی من ۳۰ ساله شدم پدرم ۶۰ ساله شد یعنی ۲ برابر من

 

می‌ترسم اگه ادامه بدم از پدرم بزرگ‌تر بشم!!!

 

یک فیلمنامه کوتاه انیمیشنی 

 

 جمله!

من راه رفتن را از یک سنگ آموختم ، دویدن را از یک کرم خاکی و پرواز را از یک درخت !

 

 سنگی که درد سکون را کشیده بود، رفتن را می شناخت

کرمی که در اشتیاق دویدن سوخته بود، دویدن را می فهمید

و درختی که پاهایش در گل بود، از پرواز بسیار می دانست

با تشکر از خانم حسین پور

دانشگاه!

مامانه ساعت ۷ صبح میآد بالای سرپسرش میگه

: رضاجون بلند شو باید بری دانشگاه دیرمیشه.

رضا از زیر پتو میگه: نه من نمی خوام برم دانشگاه اونجا هیچکس منو دوست نداره،

بچه ها باهام بدن، استادا ازم متنفرن، حتی نظامت  هم سایه ام با تیر میزنه.

مامانه میگه: آخه رضا جون نمیشه که نری دانشگاه آخه ناسلامتی تو مدیر گروهی!

 

 

 

 


!یک کشیش او را دید و گفت :حتما گناهی انجام داده ای
!یک دانشمند عمق چاله و رطوبت خاک آن را اندازه گرفت
!یک روزنامه نگار در مورد دردهایش با او مصاحبه کرد
یک یوگیست به او گفت : این چاله و همچنین دردت فقط در ذهن تو هستند در واقعیت وجود ندارند
! یک پزشک برای او دو قرص آسپرین پایین انداخت
! یک پرستار کنار چاله ایستاد و با او گریه کرد
یک روانشناس او را تحریک کرد تا دلایلی را که پدر و مادرش او را آماده افتادن به داخل چاله کرده بودند پیدا کند
!یک تقویت کننده فکر او را نصیحت کرد که : خواستن توانستن است
!یک فرد خوشبین به او گفت : ممکن بود یکی از پاهات رو بشکنی
.سپس فرد بیسوادی گذشت و دست او را گرفت و او را از چاله بیرون آورد


.آنکه می تواند انجام می دهد و آنکه نمی تواند انتقاد می کند

جرج برناردشاو

عکس !Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

اشتباه نکنید اینجا نه اجتماع غیر قانونی است نه تظاهرات مسالمت آمیز است . اینجا انتهای خیابان یهار است و محل کبابی بهار که درست ظهر جمعه ها به این شکل در میاد . فروش داخلی کبابی تعطیل است و فقط کباب برای بیرون  سرو میشود یعنی فروخته میشود .ظهر جمعه میتونیم اونجا جلسه داشته باشیم !آخه یکساعتی طول میکشه تا نویت آدم بشه ! عجب صبری دارن ما آدمها ! چطوره ؟ از ما گفتن. 

عارت!

 از بس پایان نامه خوندم چشمام قیلی ویلی میره! برای همین تبلت رو برداشتم و واسه اولین بار از روی عکس دوست خوبم سیاوش که خودم با موبایلم انداخته بودم یک روتوسکوپی مشت انجام دادم! که می بینید. میدونم خوب نشده . پس برم بقیه پایان نامه ها را بخونم...

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۳:٢٧ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۳ بهمن ۱۳۸۸