انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته دوم خرداد 88

انتخابات و انیمیشن

در بعضی کلیپهای اینترنتی داوطلبان ریاست جمهوری از انیمیشن هم بهره گرفته اند . گرچه در این ایام کمتر کسی است که به نکات فنی کارها  نگاه کند و جو  ملتهب امروز با یک مصاحبه و یا مناظره بهم می ریزد.اما به نظر میاد هنوز  نوآوری و خلاقیت  در میان  هنرمندان از بین نرفته است .

در گوشه دیگر نگرانی به آینده هنر انیمیشن احساس میشود. پایین رفتن قیمت نفت و بالطبع قطع شدن بودجه ها و بویژه فرهنگی آینده درخشانی را برای وضع موجود  نوید نمیدهد.گرچه وابستگی  هنر به پول نفت همیشه این خطر را دارد.کدامین فعالیت بزرگ هنری  می تواند بدون وابسته شدن  به این ماده  سیاهرنگ  به حیاطش ادامه بدهد..این دولتی شدن همه فعالیتهای ما  بویژه انیمیشن  بزرگترین مانع رشد آن هم شده.

به هر حال انگار سرنوشت همه چی به این انتخابات گره خورده . برنامه های فرهنگی جزو شعارهای کاندیدها به صورت پر رنگ و کمرنگ هستیم . اصحاب هنر و انیمیشن  با حساسیت بیشتر  رقابتهای کاندید ها را پیگیری میکند. امسال سال پر رونقی برای انتخابات است .

 پخش مجدد پهلوانان در ماه امتحانات

نمیدونم چطوری  به این  موضوع نگاه کنم! در ایام خرداد که اغلب بچه ها با امتحانات درگیر هستند ، برنامه کودک حالت عادی خود را از دست می دهد و برای اینکه بچه ها به امتحاناتشون بپردازند به پخش برنامه های  تکرارای و کلا بی برنامگی  می پردازد. درست مثل پارسال تو همین ایام  مجموعه انیمیشن پهلوانان  پخش میگردد  و بطور کاملا بی برنامه دو شبکه با هم! شبکه ٢ روزهای یکشنبه ساعت ١۶»٣٠ و شبکه  ١ روز جمعه  وسط برنامه هاش!

آیا این  به نفع انیمیشن ایرانی است !؟

طراحی صفحه اول وبلاگ من

از دوستان  علاقمند دعوت میشود  برای طراحی گرافیکی صفحه اول وبلاگ به من کمک کنند. از طرح برگزیده قدردانی خواهد شد . 

نمونه های مناسب رو هم میتونید از سایتهای خوب برام  ارسال کنید .

ممنون

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸۸