انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته اول اردیبهشت 88

انیمیشن ماهواره بر امید

کار شرکت حور

 

انیمیشن ماهواره بر امید کاری از موسسه فرهنگی هنری حور است که به جرآت میتوان گفت که یکی از کارهای شاخص در زمینه مدلسازی و اجرای جلوه های ویژه در حد استانداردهای بین المللی است که جا دارد به سازندگان آن تبریک گفت ،مردم عادی آنرا واقعی میپندارند دارای کارگردانی بسیار حساب شده ی است و در آن از توان بالای انیماتورهای ایرانی استفاده شده است . 

 فضا سازی خوب با مدلسازی عالی و  انتخاب نماهای با زاویه غیر متعارف  ایجاد لرزشهای دقیق هنگام پرتاب ماهواره و نصب دوربینهایی بر بدنه ماهواره بر و ایجاد جلوه های ویژه اعم از انفجار  و شعله های زیر موشک و خیلی از موارد دیگر نشان از کارگردانی دقیق و حرفه ای در این پروژه عظیم دارد . 

انیمیشن پرتاب ماهواره امید بنوعی آغازگر عرصه جدیدی در بکار گیری انیمیشن در کارهای تحقیقاتی عظیم است که نمود بیشتر  زحمات متخصصین ایرانی در عرصه های مختلف را در پی خواهد داشت  .  

امروزه در بسیاری از پروژه های فضایی که حتی در کشورهایی که  بنوعی پیشتاز در این عرصه هستند ( مثل آمریکا ) بحث شبیه سازی انیمیشن را میبینیم و بسیاری از تصاویری که ما در اخبار و جراید و اینترنت  میبینیم  مجازی و انیمیشن هستند . منتها آنقدر با دقت و ظرافت اجرا شده اند که بعضا  حتی توسط گرافیستها و انیماتورها هم قابل تشخیص نیستند .  

اساسا شبیه سازی و حضور تیمهای شبیه ساز انیماتور در اکثر مراکز تحقیقاتی فضایی و پزشکی و معماری و ..... در اکثر کشورهای جهان اولی  بنوعی نهادینه شده است .   

امیدواریم این حرکت به دیگر موسسات تحقیقاتی کشور نیز تسری پیدا کند و از توان جامعه انیمیشن ایران در پروژه های  علمی - تحقیقاتی  بیشتر از گذشته استفاده شود .

www.anima.blogsky.com/1387/11/19/post-84/

دیدار با آقای کریمی قائم مقام صبا

آقای کریمی: سیاست جدید صبا کیفیت محور است

آقای حسنی : خود تولید کنندکان باید به فکر تولید مشترک با تولید کنندگان خارجی باشند. صبا تمام امکانات خودش را در اختیار این هدف میگذارد.

آقای بادکوبه - آقای مهندس کسرایی - از تهیه کنندگان انبوه انیمیشن ایران

زرین آبادی از شرکت حرکت کلیدی - تقدسی از شرکت حور-

داوران سپید و سیاه

مهرداد اسکویی- فیلمساز

آقای فرشاد فرشته حکمت- فیلمساز

آقای روشن - دبیر جشنواره سپید وسیاه وزارت علوم

آقای اسماعیل زاده  از برگزار کنندگان و عضو هیئت انتخاب جشنواره

انیمیشن جومونگ!

انیماتورهای ایران - پس از موفقیت مجموعه کره‌ای «افسانه جومونگ»، عروسک‌ها، بازی رایانه‌ای و انیمیسن آن نیز در این کشور تولید شد که با توجه به محبوبیت این سریال، محصولات جانبی نیز با استقبال خوبی مواجه شدند.
بنابراین گزارش، محصولات جانبی مجموعه تلویزیونی «افسانه جومونگ» به بازارهای ایران هم راه پیدا کرده‌اند و انیمیشن آن به زودی دوبله و از تلویزیون پخش خواهد شد.
با محبوبیت درام81 قسمتی جومونگ با بازی «سونگ ایل گوک» محصول سال 2006 شبکه «ام بی سی» در بین مردم، کارتون و بازی کامپیوتری جومونگ نیز تولید و به بازار عرضه شد. قبل از این نیز مواد خوراکی و عروسک‌ها با آرم و عکس جومونگ روانه بازار شده بودند.


به گزارش فارس، «افسانه‌ جومونگ» را «کیم‌گوم هونگ» و «لی جوهوان» در سال 2006 کارگردانی کرده‌اند و محصول شبکه‌ MBC کره جنوبی است.
داستان «افسانه جومونگ» درباره جومونگ موسس امپراتوری گوگوریو در 37 سال قبل از میلاد مسیح است. او پسر ژنرال «هه موسو» و «بانو یوهوا»بود. پادشاه «گوموا» سرپرستی جومونگ و مادرش را پس از قتل پدر جومونگ برعهده گرفت که گمان می‌رفت به دست سلسله «هان» به قتل رسیده است.«سوسانو» شخصیت دیگر این قصه نیز دختر یک بازرگان است که به جومونگ در تحقق رویایش در جهت بنیان‌گذاری یک کشور جدید کمک می‌کند و بعدها همسر دوم او می‌شود.

و اینک تمبر سیمپسونها !!

 

در سال 2009 تمبر درجه یکی به مناسبت یادبود "سیمپسونها" به قیمت 44 سنت در آمریکا به چاپ خواهد رسید. این تمبر که تصاویر همه اعضای خانواده سیمپسونها در آن دیده می شود، توسط مت گرونینگ، خالق و تهیه کننده این سریال طراحی شده است.  

 

سریال سیمپسونها که برنده 24 جایزه امی، یک جایزه پی بادی و چند جایزه دیگر می باشد، طولانی ترین سریال کمدی در آمریکا می باشد که بیست سال از پخش آن می گذرد و داستان آن زندگی یک خانواده متوسط آمریکایی ست که دارای پنج عضو به اسامی، هومر، مارج، بارت، لیزا و مگی ست.

 

اولین تصویر از این تمبر را می توانید روز پنجشنبه در سایت www.usps.com ببینید که در همان روز اداره پست آمریکا تاریخ انتشار و نحوه سفارش این تمبر را اعلام خواهد کرد. سالانه حدود پنجاه هزار تمبر جدید به اداره پست آمریکا پیشنهاد می شود که فقط بیست تای آنها مورد موافقت قرار گرفته و چاپ می شود.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸