انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته سوم شهریور 87- پایان نامه ها-فتو خلیل زاده-طرح های پوریاشمس - یکی دو نکته ا

پایان نامه ها- به روز شده

اولین پایان نامه آقای  بذر افشان -روز یکشنبه ٢۴شهریور-ساعت ۱۳:۳۰ برگزار شد.

دومین پایان نامه  آقای حسینی-  روز یکشنبه۲۴شهریور- ساعت ۱۴:۳۰ برگراز شد.

سومین پایان نامه خانم اسلامی - روز دو شنبه ٢۵ شهریور- برگزار شد.

چهارمین پایان نامه  آقای حسین خان -روز ۲۷ شهریور - ساعت ۱۴:۳۰

پنجمین  پایان نامه خانم بیانی -۳۰ شهریور - ساعت ۱۰ صبح

ششمین پایان نامه خانم بنکدار - روز یکشنبه ۳۱شهریور- ساعت ۱۴

برای اطلاع دقیق از ساعت و روز پایان نامه ها  به دفتر گروه تماس بگیرین: ٨٨٨۴٨٧٣۴

ضمنا دانشجویانی که  موفق نشدند پایان نامه خود را به موقع برگزار کنند و نیاز به مهلت بیشتر دارند حتما  تقاضای خود را برای ریاست  تحصیلات تکمیلی سرکار خانم دکتر پرتویی سریعا ارسال کنند .

فتو خلیل زاده

فیلم عکس کار مریم خلیل زاده - تهیه شده درمرکز گسترش سینمای تجربی

طرح های پوریا شمس ۱۰ ساله

از شاگردان طراحی حمید برزویی

یکی دو نکته از هدی اثنی عشری

یکی دوتا تجربه از جشنواره انیمیشن بدست آوردم که شاید به درد شما هم بخوره.

۱- نحوه ارائه آثارتون مهم است.کار باید قاب داشته باشه و روی قاب سی دی یا دی وی دی پوستر کار یا تصویر روی جلد دی وی دی لازم است. اگه اثرتون برچسب نداره حتما اسم فیلم.کارگردان و ایمیل خودتون رو روش بنویسین.   .

۲- اگه کارتون رو واسه جشنواره های خارجی می فرستین حتما یه نسخه دیگه برای بک آپ ضمیمه کنین. خیلی وقتها بسته ها وسط راه صدمه می بینن و کارتون هم ممکنه آسیب ببینه . ذکر این مساله که حتما کارتون رو کامل چک کنین که صدا و تصویرش درست باشه لازم نیست.

۳- تمام اطلاعات رو اعم از ایمیل و آدرس روی دی وی دی یا سی دی اثر بنویسین.

۴- از تمام اطلاعات لازم چند نسخه ضمیمه کنین که اگه یکی اش خوانا نبود راه دیگه ای برای فهمیدنش باشه.

۵- تا آنجا که مقدور است فرم شرکت در جشنواره رو با دست پر نکنین یا لااقل خوانا پر کنین. ما که برای خواندن دست خط خار جیها بیچاره شدیم!

....................

می دونین. بزرگترین مشکل انیمیشن ایران قبل از فیلمنامه. Animate است. می گین نه! به آرشیو جشنواره انیمیشن مراجعه کنین که پر از کارهای بیحرکت است.

یه منظره کار کردند با درخت و ابر و علف.صدای باد میاد اما پشه تو  تصویر تکون نمی خوره. انگار ابر را با چسب وصل کردی به آسمون. دریغ از یه حرکت خشک و خالی.

بچه ای از درخت سیب می کنه و صد بار لنگه کفشش رو پرت می کنه طرف درخت.درخته از جاش جم نمی خوره.بی حرکت.خشک.سر جایش ایستاده.

تا بعد 

برای همه اونا که یه عمر دنبال پیدا کردن انیمیشن بودند و هستند...

یه سایت انیمیشن هست که اطلاعات جالبی درباره انیمیشن عروسکی داره.خصوصا انیمیشن عروسکی اروپای شرقی.

همه اونا که یه عمر دنبال دیدن یه سری کار از زمان- ترنکا- پویار و کاواموتو بودند و هستند می توانند این سایت رو چک کنند. یه سری کلیپ کوتاه از کارها هست و با وجود این که کوتاهه به درد بخوره چون لااقل یه تصویر واقعی از کارهای بزرگ دنیا ایجاد می کند. 

                                                  www.darkstrider.net

فعلا.

http://www.animationnow.persianblog.ir/

 ۱۰۰ ساعت انیمیشن در ماه رمضان

 به نقل از روابط عمومی مرکز صبا، این مرکز به منظور استقبال از ماه مبارک رمضان و ایجاد فضایی دلچسب برای کودکان و نوجوانان روزه‌دار در این ماه اقدام به آماده سازی بیش از یکصد ساعت انیمیشن با موضوعات دینی، آموزشی، سرگرمی و مناسبتی برای پخش در ایام این ماه مبارک از شبکه‌های مختلف سیما کرده است. 

بعضی از این برنامه‌ها در گذشته نیز از تلویزیون پخش شده و به دلیل استقبال مخاطب کودک و نوجوان دوباره پخش خواهند شد.
مانند انیمیشن غزاله که در آن بعضی از احکام نماز و روزه و واجبات نیز به زیبایی به کودکان آموزش داده خواهد شد. تعدادی دیگر از این کارها نیز مناسبتی بوده و در ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی (ع) از تلویزیون پخش خواهد شد.
 
تعداد زیادی از برنامه‌های آماده شده نیز با مضامین دینی بوده و همچنین برنامه‌های مناسبتی نیز جهت سرگرمی کودکان و نوجوانان در این ایام از مرکز صبا پخش خواهد شد.

روباه کلک، خروس زیرک» انیمیشن می‌شود

 به نقل از روابط عمومی مرکز صبا،‌ «روباه کلک، خروس زیرک» عنوان مجموعه انیمیشنی است که در 26 قسمت 15 دقیقه‌ای به کارگردانی مشترک میترا عبدی و علی صمیمی‌زاد در مرکز صبا تولید می‌شود. 

میترا عبدی درباره محتوای داستان این اثر گفت: در ادبیات کهن ایران روباه بنا بر ذات مکار و شکارگر خود، همیشه به دنبال شکار مرغ و خروس در اطراف روستاها بوده است. نمونه آشنای این قصه را در کتاب‌های درسی دبستان به یاد داریم. شخصیت‌ها و آثار مکتوب در این زمینه دستمایه تولید این مجموعه شد.

عبدی توضیح داد: در هر قسمت از این مجموعه روباه در تلاش است تا با حیله‌ای خروس داستان را شکار کند و هر بار خروس با زیرکی و کلک دوستانش سعی می‌کند خود را از چنگ روباه نجات دهد.

داستان این انیمیشن در فضایی شاد و موزیکال می‌گذرد.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٢ شهریور ۱۳۸٧