انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته دوم شهریور 87- ماه رمضان - گروه انیمیشن فرهنگستان هنر- صدای شاهد پهلوانان-

ماه رمضان مبارک

ماه خوب بودن - شیرین شدن-

جلسات گروه انیمیشن فرهنگستان هنر

دومین جلسه کمیته انیمیشن در سالجاری بالاخره درروز ١٣ شهریور  برگزار شد .

خوب برای دوستانی که از فعالیتهای گروه انیمیشن فرهنگستان هنر سوال کردند  بگم که این گروه  تقریبا یکسا ل است که شکل گرفته . و تقریبا  تا حالا ۱۴ جلسه در فرهنگستان تشکیل داده است . اعضای این گروه  تشکیل شده از :  رضا داد - حسین نژاد - علی  اکبر صادقی -  سعید توکلیان - گلمحمدی - سلطانی - گلپاایگانی  و  خانم خلیلی است .

ان گروه طی این ۱۴ جلسه مصوبات  زیادی داشت است .   من به تدریج  بعضی از موضوعات مطروح شده و مصوبات را براتون خواهم گفت . آخرین کار اجرایی این گروه مشارکت فعال  هم از نظر  معنوی و هم مالی با اولین همایش ملی انیمیشن ایران بود .

صدای شاهد پهلوانان

بانکی و سرآبادانی در حال ضیط صدای شاهد سری جدید پهلوانان. جالب ایت که بدانید سر آبادانی خودش یکی از انیماتورها و طراحان فضا و شخصیت فیلمهای انیمشن است . اما در حال حاضر تمام وقت در حال دوبله فیلمهای زنده و انیمیشن است .

زرین آبادی در حال  نظارت و  کنترل  ضیط صدای شاهد قسمتهای جدید پهلوانان

سرویس وبلاگ انیماتورهای ایران رایگان شد
 Aug 30, 2008

 

 

با توجه به مراجعه ی بزرگان انیمیشن ایران به پرتال انیماتورهای ایران، جای خوبیه که خودتون رو نشون بدین.

 

خدا رو شکر می کنم که پرتال انیماتورهای ایران مورد اعتماد و اطمینان بزرگان انیمیشن ایران قرار گرفته و با استقبالشون روبرو شده.

همینطور انیماتورهای آماتور و حرفه ای که از استان های مختلف عضو پرتال شدن و آمار رو به رشد عضویت های غیر رایگان گواه این مطلبه که انیماتورهای ایران در ابتدای راه خودش تونسته مورد توجه قرار بگیره.

سرویس های خیلی زیادی قراره که راه اندازی بشه و در حال حاضر تقریباً هیچی چیز راه اندازی نشده و فقط سرویس خبر وجود داره. منتظر اتفاقات زیادی در انیماتورهای ایران باشین.

با همه ی این اوصاف، سرویس بسیار مهمه وبلاگ انیماتورهای ایران با استقبال روبرو نشده. البته طبیعی هم هست چون هیچ تبلیغ و راهنمایی در این رابطه نشده و مزیت هاش بازگو نشده. از طرفی هم نسخه ی بتا برقرار هست و خیلی از امکانات هنوز راه اندازی نشده. به هر شکل این سرویس الان رایگانه و در صورتی که عضو پرتال هستین می تونین یه وبلاگ ایجاد کنین.

قویا پیشنهاد می کنم اگه در زمینه انیمیشن کار می کنین حتی اگه وبلاگی در جای دیگه دارین، یه وبلاگ در انیماتورهای ایران هم ایجاد کنین. اینجا جایی که تقریبا تمامی دست اندرکاران انیمیشن کشور مرتب بهش مراجعه می کنن و اتفاقاتش رو زیر نشر دارن.

راه اندازی وبلاگ کمتر از 1 دقیق طول میکشه و کار کردن باهاش فوق العاده آسونه. کافیه امتحان کنین. برای اطلاعات بیشتر و راه اندازی وبلاگ به لینک زیر مراجعه کنین:
http://irananimators.msaatchi.com/news/1497.do


جایزه اشتراک یکساله هم برقراره:
http://irananimators.msaatchi.com/news/1457.do


رمضان  مبارک،

محمد ساعتچی

بازیگران مشهور ایران در انیمیشن
«تهران 1500»
بهرام عظیمی خبر از هزینه‌ای یک میلیاردی برای ساخت این پروژه داد و گفت: این انیمیشن قرار نیست که از امکانات بسیار عظیم و با عوامل زیادی انجام شود.ما برای ساخت این انیمیشن در نهایت از همکاری 40 نفر استفاده می‌کنیم،اما این افراد از بهترین‌های سینمای انیمیشن هستند.

تعداد بازدید: ۶۴۸۶

در صورت موافقت، بازیگران مشهور سینمای ایران در انیمیشن «تهران 1500» به کارگردانی بهرام عظیمی تصویرسازی می‌شوند و به جای تصویر خود حرف می‌زنند.

«بهرام عظیمی» انیماتور در گفت‌وگو با فارس درباره ساخت پروژه سینمایی «تهران 1500» گفت: با اخذ قراردادها رسما کار خود را شروع می‌کنیم ،ولی به طورغیررسمی نگارش فیلمنامه را به همراه امیرمسعود علمداری آغاز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: دفتری نیز راه اندازی کردیم که امکانات بسیار پیشرفته انیمیشن را در اختیار داریم و تجهیزات ما آماده است و حدود 400 میلیون تومان هزینه صرف تامین آنها شده است.
کارگردان و نویسنده سابق انیمیشن‌های «سیاسکتی» به فارس گفت: تولید این انیمیشن 18 تا 20 ماه به طول خواهد انجامید.
وی از دعوت حمید بهرامی برای همکاری در این پروژه خبر داد و گفت: از حمید بهرامی(یکی از انیماتورهای ایرانی که با پروژه‌های عظیم خارجی همکاری دارد) تقاضا کردیم که طراحی فضا و وسایل را به عهده بگیرد و بخش طراحی آن در آمریکا انجام دهد.
بهرام عظیمی به فارس گفت: قرار است کار طراحی کاراکترها را به همراه بزرگمهر حسین پور شروع کنیم.

وی افزود: این انیمیشن قرار است کاری باشد که مردم را به سینما بیاورد و امیدواریم به پرفروش‌ترین اثر سینمایی در ایران بدل شود، چرا که همیشه این تفکر اشتباه وجود داشته است که انیمیشن قادر به بازگشت سرمایه نیست.
عظیمی ادامه داد: در این پروژه از تمامی همکاران قدیمی و جدید در عرصه انیمیشن دعوت به همکاری می‌کنیم و از ایده‌ها و نظرات آنها استفاده خواهیم کرد.
وی درباره استفاده از کاراکترهای بازیگران و شخصیت‌های مشهور ایرانی در این فیلم گفت: قصد ما این است در صورت امکان و کسب موافقت، از چهره بازیگران مشهور سینما استفاده کنیم و به صورت فانتزی در این انیمیشن به کار ببریم و از صدای خودشان روی شخصیت انیمیشن آنها استفاده کنیم.
عظیمی افزود: این اتفاق هرگز در سینمای ایران رخ نداده است اما باتوجه به اینکه معمولا تصور درستی از این کار در بین هنرمندان ما وجود ندارد و همیشه ترسی از انیمیشن شدن برای شخصیت‌های مشهور هست،کمی نسبت به انجام آن دو دل هستیم اما در نهایت فکر می‌کنم با جلب نظر آنها،‌ این کار صورت بگیرد.
وی خبر از هزینه‌ای یک میلیاردی برای ساخت این پروژه داد و گفت: این انیمیشن قرار نیست که از امکانات بسیار عظیم و با عوامل زیادی انجام شود.ما برای ساخت این انیمیشن در نهایت از همکاری 40 نفر استفاده می‌کنیم،اما این افراد از بهترین‌های سینمای انیمیشن هستند.
عظیمی با اشاره به مضمون این انیمیشن گفت: این انیمیشن تهران را در 110 سال بعد نشان می‌دهد و تقابل هنر و تکنولوژی را با برخی خصوصیات ما ایرانی‌ها به تصویر می‌کشد.در این کار مثلا هر کسی می‌تواند رباتی بخرد و آن را با توجه به خصوصیات اخلاقی خود و خانواده‌اش طراحی کند یا دعواهای خانوادگی دو ربات را در این کار داریم که چون طراحان آنها،خیلی غیرتی بودند،آنها را نیز غیرتی طراحی کرده‌اند.

براین اساس،انیمیشن بلند«تهران 1500» به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به تهیه‌کنندگی مؤسسه نسل اندیشه سبز ساخته می‌شود و مدیریت این پروژه را هادی منبتی برعهده دارد.

معرفی یک سایت دیجیتالی

سیدعلی موسوی نژاد هستم 27 ساله متولد کاشمر ، فعلا تنها ،تحصیل در مقطع کارشناسی فیزیک و کارشناسی ارشد فیزیک،ژئوفیزیک ، فلسفه بصورت نیمه تمام ! حالا هم سینما و انیمیشن شغلم فیلمسازی عاشق فیلمنامه نویسی ،مجبور به کارگردانی و انیماتوری

http://www.alidigitalarts.blogfa.com/

انیمیشن کوتاه به کمک «مرد روی سیم» می‌آید

یک انیمیشن کوتاه قرار است همراه با مستند تحسین شده مرد روی سیم در سینماها به نمایش درآید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ورایتی، این انیمیشن نیز به ماجرای راه رفتن فیلیپ پتی بر روی سیمی بین برج‌های تجارت جهانی نیویورک در سال 1974 می‌پردازد.
مردی که بین برج‌ها راه رفت بر اساس کتابی برای کودکان به همین نام ساخته شده است. کارگردانی این انیمیشن به عهده مایکل اسپورن بوده و جیک گیلنهال، بازیگر فیلم‌های کوهستان بروکبک و زودیاک راوی آن است.
این فیلم کوتاه قرار است پس از نمایش مرد روی سیم در هر سانس و در شهرهای لس آنجلس و نیویورک به نمایش درآید.
شرکت «ماگنولیا» که پخش مستند را بر عهده دارد، امیدوار است با این تهمید بتواند خانواده‌ها را به دیدن فیلم مستند ترغیب کند.
این فیلم تا به حال 5/1 میلیون دلار فروش کرده و یکی از موفق‌ترین مستندهای سال 2008 بوده است.
مرد روی سیم جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره ساندنس را به دست آورد و یکی از بخت‌های اصلی برای ربودن جایزه اسکار 2009 در رشته بهترین مستند بلند نیز به حساب می‌آید.

آموزش برنامه فلش

http://www.bitclearn.com/article/flash/flash1.htm

یک گفته

دکتر شریعتی :«کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم و تازه فهمیدم که خیلی اوقات آدم از آن دسته چیزهای بد دیگران ابراز انزجار می کند که در خودش وجود دارد

yek gofteh

Yek ruz 2roogh be Haghighat goft : miay berim darya shena konim?

 Haghighate sade va zud bavar paziroft . Vaghty be kenare Darya residand , ta Haghighat lebase haya'ash ra dar Avard , 2roogh Anhara Dozdid Va Farar Kard . az An ruz be baad Haghighat oryan va zesht ast . Vali 2roogh dar lebase Haghighat Zibast

یکروز

 

 

 

 

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧