انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته سوم دی ماه ۸۶

تابلو نشین  ها!

سفری انیمیشنی به اهواز

leaf-01

توی این هوای سردو برفی سفر به سرزمین گرم اهواز لطفی بسیار داشت.آن هم با استقبال گرم دوستان انیمیشنی در مرکز خوزستان - در ادامه جلسات کارگاه های آموزش کارگردانی  این بار مهمان مرکز خوزستان بودیم. آقای کریم سربخش برای فیلمنامه نویسی و کیارش زندی برای متحرکسازی و من برای کارگردانی  انیمیشن .

class ahwaz

دوره دیگری از آموزش فشرده کارگردانی اینیمشن برای مراکز استانها این بار درشهر خودم اهواز.

ahwaz animation

مسئول انیمشن مرکز خوزستان به همراه چند تن از انیماتورهای مرکز- بیشترین گله  از عدم پوشش پرسنل مشغول بکار در واحد انیمیشن بود. گویا هزینه بسیار نازلی برای  نیروهای آنجا پرداخت میشد چیزی حدود ۳۰ هزارتومان  در هر ماه! اغلب نیروها بعد از انجام یک پروژه  در حالیکه به توان بالاتری نیز رسیده اند بعلت مکلات مالی مجبور به ترک مرکز میشوند. و مجددا نیروهای تازه و ماجرا تکرار میشود !

مدیر کل آموزش مراکز استانها به همراه اساتید دوره در حال دور زدن در اهواز!

Ahwaz-Tehran

بازگشت با هواپیما به تهران به علت برف و سرما کنسل شد و اجبارا از قطار برای بازگشت استفاده شد.یک سفر ۱۸ ساعته ! اما وجود  لب تاپ مدیر کل فرصت دیدن چند فیلم انیمشن و فیلم سینمایی را بهم داد که موجب شد سفر کمی کوتاهتر بنظر برسد.

zandi

کیارش زندی در قطار بازگشت به تهران همچنان پر شور و پر نشاط و در حال خط خطی کردن افکار خودش و دیگران

Alishavandi

آقی سربخش ( استاد فیلمنامه نویسی ) آقا ی عالیشوندی مدیر کل آموزش مراکز استانهاس صداو سیما و علیرضا گلپایگانی ( عکاس ) در حال بررسی وضعیت انیمیشن در بازار اهواز !

امتحانات به  تعویق افتاد

امتحانات آخر ترم بعلت تعطیلی دانشگاهها به هفته دوم بهمن منتقل شد. اطلاعات بیشتر را از دفتر گروه بگیرید

دو قدم با انیمیشن

my interview with channel 4

یازدهمین برنامه تلویزیونی "دو قدم مانده به صبح" میزبان امیرمسعود علمداری، کارشناس انیمیشن و مدیر مسئول و سر دبیر مجله پیلبان می باشد.
این برنامه که با اجرای محمد صالح علا همراه است بهرام عظیمی به عنوان کارشناس-مجری بخش کاریکاتور-انیمیشن را اجرا می کند.
موضوع این برنامه "مذهب در انیمیشن" می باشد که انیمیشن های مذهبی ساخته شده در ایران و جهان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
علاقمندان می توانند سه شنبه 25 دی ماه 1386 از ساعت 24 بیننده ی این برنامه از شبکه ی 4 سیما باشند.

ضمنا برنامه بعدی ادامه جلسه با امیر دهستانی خواهد بود و برنامه بعد از آن احتمالا با گلپایگانی و در باره آموزش انیمیشن در دانشگاه - سه شنبه همان ساعت.

  بهرام عظیمی- وحشت - علی معلم

salam,gharar ast filme tarsnaki ba baziye bazigaraye matrahe cinemaye iran va armanestan be tahaye konandegi "ali moalem" va filmnameye "bahram azimi" dar iran va armanestan sakhte shavad....avamele film hagh nadarand dar rabete ba film sohbat konand.....akhbare film faghat dar site ...............www.aalmovie.com............darj khahad shod

یک سایت دیدنی انیمیشنی

monk and the fish (excerpt)

http://www.acmefilmworks.com/shorts/0/splash.html

yek  saite  fogolade  karaye  animation  kheyli  khubo  gozashte  ke
  roosh  kilick  koni  namayesh  mide :D

انیمیشن ایرانی

Hamid BAhramiتصویر یک ایرانی - حمید بهرامی

http://300themovie.info/gallery/bahrami.jpg

نمایش چهره با وقار و پرافتخار از ایران و ایرانی وظیفه هر هنرمندی است که به کشورش و  به تاریخ آن احترام میگذارد. ویژگی های فرهنگی و ملی هر قوم دستمایه بسیار مناسبی برای اهل هنر است که با مدد از آنها به خلق اثر دست بزنند.

rostamclay.gif

 رستم اثر حامد طالبانی

باروتیان و کمیک استریپ

ostad ba salam ,

alireza , omidwaram ke halet khob bashe wa ba barf wa sarme hesabiy khosh begzareh .

Alirez , hamoontor ke khabar dari man wa Mherdad ba ham weblage Comic ro rah andakhtyim wa baray beshtar Etela resaniy ono myikahm agar khoda bekhad behtar konyim .
az to myikhastam bekham , agar barat emkean dareh da kenare dyigare Linkehayy dostan in linko ham ezafeh koni ke dostan matalebe maroo motaleh konand wa baray behtar shodan on maro hamrahiyy bedahand.

barat arezoyy salamatiy daram
امیر باروتیان
http://www.comic-comic.blogfa.com/

توجه سازمان به انیمیشن

معاون امور مجلس و استانها  از توجه سازمان به توليد انيميشن خبر داد و اشاره نمود: در حال حاضر از نظر امكانات سخت‌افزاري و تامين اعتبار براي توليد انيميشن هيچ محدوديتي نداريم.

کمیک استریپ دانشگاهی شد

پیل بان : تا کنون توجهی به کمیک استریپ به عنوان یک رشته دانشگاهی نمی شد اما دنیا عوض شده است. دانشگاه سین سیناتی رشته طراحی کمیک استریپ را از سال گذشته به رشته های تحصیلی دپارتمان هنر خود افزوده است و دیگر مدارس و کالج ها نیز شروع به افزودن این رشته در میان رشته های تحصیلی خود کرده اند. در این رشته، دانش آموزان علاوه بر آموختن طراحی، ساختار ، لی آوت و چگونگی بیان احساسات با  تصاویر ، یاد می گیرند که چگونه ایده ها و تفکرات خود را متمرکز کرده و بر روی کاغذ بیاورند

اخبار گروه کارشناسی ارشد انیمیشن دانشگاه هنر

*کلاس چهره سازی تجسمی با استادی ژان یعقوب زاتکه تا هفته اول بهمن ادامه خواهد داشت .

*مصوبات انیمیشنی شواری تحصیلات تکمیلی در تاریخ ۵/۹/۸۶

۱- درخواست خانم سروناز ساکی مبنی بر انتخاب آقای بهمن فرمان آرا به عنوان استاد مشاور در شورا مطرح و مورد موافقت قرار گرفت

۲- درخواست خانم شیما سعادت مبنی بر انتخاب خانم سارا خلیلی به عنوان استاد مشاور در شورا مطرح و مورد موافقت قرار گرفت

مصوبات انیمیشنی شواری تحصیلات تکمیلی در تاریخ ۵/۱۰/۸۶

 پیشنهاد موضوع پایان نامه آقای سعید ضامنی  تحت عنوان  انیمیشن و هنر مدرن  با استاد راهنمای علیرضا گلپایگانی و موضع عملی : آهستگی   به راهنمای دکتر حسنایی مورد تایید قرار گرفت.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٥ دی ۱۳۸٦