انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته سوم شهريور ۸۶

انیمیشن مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی آماده شد

به سفارش ستاد مبارزه با توزیع و تكثیر غیر مجاز محصولات سینمایی، ساخت سه عنوان از مجموعه فیلم های انیمیشن با موضوع «مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی» به پایان رسید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم كوتاه» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سینمای ایران، ساخت سه عنوان از مجموعه فیلم های انیمیشن با موضوع «مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی» با حمایت موسسه رسانه‌های تصویری و به سفارش ستاد مبارزه با توزیع و تكثیر غیر مجاز محصولات سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پایان رسید.
این مجموعه انیمیشن‌ها با هدف فرهنگ‌سازی در میان اقشار گوناگون جامعه به منظور عدم بهره گیری از آثار سینمایی و سمعی و بصری غیر مجاز و آشنایی با عواقب پدیده قاچاق این محصولات در قالب ده قسمت توسط موسسه حور در حال تهیه است و به تازگی دو قسمت از این مجموعه به موسسات ویدئو رسانه، اتحادیه تهیه كنندگان و صدا و سیما به منظور بهره‌برداری ارائه شده است.
رضا تقدسی نویسنده برخی از قسمت های این مجموعه و مدیرتولید موسسه حور كه پیش از این ساخت تیزرهای راهنمایی و رانندگی نیز در دستور كار این مؤسسه بوده است، با بیان اینكه سوژه ساخت این انیمیشن ها از سوی داروغه زاده، دبیر ستاد مبارزه با توزیع و تكثیر غیرمجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری به ما پیشنهاد شده گفت: برای تولید این مجموعه اهداف، شرایط و اولویت‌ها از سوی دبیر ستاد مطرح و كار ساخت آنها از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد.
او ادامه داد: در این مجموعه یك سری شخصیت ثابت وجود دارد و به تناسب موضوعات مختلف در هر قسمت شخصیت‌های تازه‌ای وارد داستان می‌شوند.
تقدسی با اشاره به این كه ساخت این مجموعه انیمیشن با هدف فرهنگ سازی در میان افراد جامعه انجام شده است ، افزود: موضوع قاچاق سی دی و فیلم های روی پرده و كپی غیرمجاز از آنها و معایب و لطماتی كه از این طریق به صنعت سینما وارد می شود، دستمایه ساخت این مجموعه قرار گرفته است.
مجموعه فیلم های انیمیشن مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی به كارگردانی ارد پیكان فر تهیه و تولید می‌شود.
شنیده شده در این مجموعه از كاراكترهای موفق انیمیشن‌‌های پیشین آموزشی راهنمایی و رانندگی نیروهای انتظامی (سیاساكتی و داوود خطر) استفاده شده است.

اسامی دانشجویان ورودی سال ۸۶ دانشگاه هنر

روزانه :الهام آشوری - اعظم آقالوی اغمیونی - نجمه بهنام نیا - لاله ضیایی - ملائکه فرهنگ ادیب - بیژن غنچه پور - سعیده سادات موسوی

شبانه :محمد حسین اعظم پور- بهرام انصاری - حسن توکلی - هما تیموری - شهره جهانی - علیرضا هاشم پور

خوش آمدید

موفقیت فیلم به یاد  خانم کشکولی

انيميشن كوتاه به ياد كه با تكنيك فتوانيميشن كار شده بود در اولين يادواره ي فيلم و عكس بم جايزه ي بهترين فيلم كوتاه پويا نمايي  به خاطر خلق فضاي موجز و شاعرانه دريافت نمود

حمایت مركز گسترش از پایان نامه‌های انیمیشن 

مركز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام كرد كه از پایان نامه‌های عملی دانشجویان دوره كارشناسی ارشد رشته انیمیشن حمایت می‌كند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم كوتاه» به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، با انعقاد تفاهم نامه میان مركز گسترش و نمایندگان دانشگاه‌های تربیت مدرس و هنر، معاونت فرهنگی مركز سینمای مستند حمایت از پایان نامه‌های عملی دانشجویان رشته انیمیشن را در دستور كار قرار داده است.
براساس این تفاهم نامه این مركز از پایان نامه‌های عملی دانشجویان دور كارشناسی ارشد انیمیشن تا سقف پنج میلیون ریال حمایت خواهد كرد.

عباس دبير دانش آهنگساز فيلم هاي انيميشن در
 خانه هنرمندان ايران

باسلام و احترام

سخنراني اين دوره انجمن آسيفا با حضور آهنگساز و موسيقي دان برجسته  ايرانيِ ساکن کشور فرانسه « عباس دبير دانش» و  تحت عنوان « موسيقي و انيميشن» در تاريخ 18 شهريور درتالار ناصري خانه هنرمندان ايران برگزار مي شود .

عباس دبير دانش به مدت  9 سال  کنسرنيست و رئيس ارکستر شهر کلامار بودند  ،   همکاري با بزرگاني چون: ژاک کي تورد – بولانژه ... و  همچنين رهبري ارکستر شهر بولوين به مدت 8 سال و عضويت در  دو گروه کوئيست سازهاي رنجي ، از ويژگي هاي اين هنرمند است . عباس دبير دانش  فارغ التحصيل کنسروالتوار ناسيونال عالي پاريس با دريافت شهادت نامه ي آناليزاموني ، و برنده ي اول کنکور کنسرواتوار ناسيونال عالي پاريس در رشته ي تخصصي ترمبون trohbomn و موزيک دو شامبر مي باشد .

 ايشان از سال 1981 تا 1979 به انتخاب رشته  آهنگ سازي و مشتقات آن پرداختند.   در سال 1981 عازم ايران شدند و در ادامه ي فعاليت هاي هنري بخصوص علاقه شديد به نوشتن ، به موسيقي انيميشن روي آوردند که در اين زمينه برنده ي بهترين آهنگساز موسيقي فيلم انيميشن در فستيوال فجر بخاطر فيلم « چشم تنگ دنيا دار» شدند .  ايشان در سال 1999 به دريافت بالاترين گواهي نامه پروفسورا از وزارت فرهنگ و هنر فرانسه نائل شدند .

     علاوه بر اعضاي آسيفا  حضور همه ي دوستداران  موسيقي و انيميشن در اين جلسه  که راس ساعت 17:30  برگزار مي گردد،آزاد و بلا مانع است .

                                                                       روابط عمومي آسيفا ايران

فرخنده ترابي انيميشن «عمونوروز» را مي‌سازدخبرگزاري فارس:
فرخنده ترابي انيميشن «عمو نوروز» را در مدت دو سال براي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي‌سازد. 
  به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني سينماي ايران، فرخنده ترابي گفت: انيميشن عمو نوروز در مرحله اتمام فيلمنامه است و به زودي كار انيميت آن آغاز خواهد شد.
وي افزود:اين كار داستان پيرمرد و پيرزني است كه به صورت نمادين سمبل بهار و پايان زمستان هستند.
ترابي در ادامه گفت:گرافيك كار آماده است و فعلا در حال اتود زدن براي شكل و فرم شخصيت ها و فضاهاي كارهستيم.تكنيك كار زير دوربين و شبيه به رنگ و روغن روي شيشه است.
وي مدت زمان ساخت اين اثر ده دقيقه‌اي را حدود دو سال تخمين زد.
مينا جلالي فراهاني به همراه فرخنده ترابي كار طراحي، ساخت و ساز و انيميشن كار را انجام مي‌دهد و تهيه كنندگي اين اثرراكانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان بر عهده دارد.
پيش از اين انيميشني با موضوع عمو نوروز توسط يك ايراني-آمريكايي است ساخته شده است و به اين ترتيب "عمو نوروز" اولين كار داخلي با اين موضوع است كه به همت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان توليد مي‌شود.
پرواز، آزاده، سلامت مايه نشاط است، كلاغ تشنه و ماهي رنگين كمان، شنگول و منگول و ريشه در آسمان از ديگر ساخته‌هاي انيميشن «فرخنده ترابي»كارگردان سينماي پويانمايي كشور ضمن حضور موفق در جشنواره‌هاي بين‌المللي، جوايز مختلفي را نيز براي سينماي ايران به ارمغان آورده‌اند.

با تشکر از خانم معتکف

انیمیشن در کالج بین المللی سینما در چابهار

ملاقات اول علیرضا گلپایگانی با ابوالفضل جلیلی برای تصمیم گیری جهت راه اندازی بخش انیمیشن در کالج بین المللی انیمیشن در چابهار در انتهای خیابان پاکستان در دفتر کالج بین المللی  سینما چابهار  روز پنجشنبه ۱۵ شهریور برگزار شد.

وبلاگ فطیما یثربی

Entry for July 19, 2007

http://blog.360.yahoo.com/blog-BEsASnc3epmLmU4ANVRlNSId;_ylt=Au5OprEGRf3sD4kRfIV8dPasAOJ3

گزارش نمایشگاه کاریکاتور خانم یزدانی

 salam dostan
in linke gozaresh az namayeshagahe baraye onaii ke
natonestan bian
http://www.cartoon3000.com/news.aspx?view_fc=8

shad bahsido pirooz
mahnaz yazdani

انیمیشنی فکر کنیم !

jaleb
شباهت آرم ها اتفاقی است دیگه ! سخت نگیرین

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٥:۳٢ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٦