انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته چهارم شهريور ۸۵

بايد منتظر بود

اين روزها  هر کی ميخواد با رئيس جديد صبا قرار بگذاره با اين  جمله روبرو ميشه که : بايد منتظر بمونين !

این انتظار برای پروژههایی مثل پروژه پهلوانان که در سرازیری تولید هستند کمی تا اندازه ای بسیار شدید نگران کننده است !

کار سپهری راد دانشجوی انيميشن

تکنولوژی جدید تولید انیمیشن دو بعدی

فائز علیدوستی از کانادا خبر می دهد که تولید انبوه انیمیشن در آنجا  با حذف کاغذ و قلم - لایت باکس و میانه کش و دسن کار همراه شده است. این روش که با کمک مونیتورهای  مخصوص که توان طراحی بر روی آنها  موجود است باضافه نرم افزارهای ویژه که بصورت ریاضی ( وکتور‌) توان ترسیم تصاویر میانی را دارند  اتفاق افتاده است. علیدوستی  اخبار بیشتر را موکول به  حضورش در یکی از تعطیلات آینده در ایران داد که به همراه نمایش این توانمندی خواهد بود.

خبر از زوج انیمیشنی حمید صادقیان و گیتی نورالدین نژاد

Image hosting by TinyPic

نويسنده: حميد صادقيان- گيتی نورالدين نژاد

سلام بر استاد عزيز و بسيار گرامی
سايت جالب شما را مطالعه کرديم. برای ما که از همه دور هستيم بسيار مسرت بخش و اميدوار کننده است. اينطوری از احوال دوستانمان نيز با خبر ميشيم

 

E-mail:  hsadeghian2@yahoo.com

نويسنده: جمال رحمتی

شنبه، 25 شهريور 1385، ساعت 16:39

خوشحال شدم اسم و عکس های بعضی دوستان را در اينجا ديدم.به حميد و گيتی هم به خاطر فرزند گلشان البته با تاخير خيلی تبريک می گم

خیال سرمایه اصلی ماست

Image hosting by TinyPic

موفقیت دیگر برای صفر درجه

فیلم انیمیشن صفر درجه ساخته  خوش نظر موفق به  دریافت بهترین فیلم انیمیشن از جشن خانه سینما شد و به افتخاراتش افزود

رفتن يک ايرانی به فضا

رفتن انوشه انصاری اولين  فضانورد ايرانی به فضا برای ما ايرانيها که عاشق اولين ها هستيم اتفاق بزرگی است .حالا اگه هی ميگن اولين توريست فضايی اون هم با بيش از ۲۰ ميليون دلار ! هزينه خوب به هر حال برام جالب بود که اين اولين توريست فضايی را بهتر بشناسيم و وقتی  ديدم  که اونقدر که ميگن هم فقط يه خانم پولدار نيست و کلی  سابقه علمی داره خوب احساس  افتخار کردم.

 

 


انوشه انصاری اولين ايرانی در فضا
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۸۵

انوشه انصاری که رسما بعنوان یکی از اعضای اصلی پرواز سویوز (-9 TMA) انتخاب شده است روز 18 سپتامبرازمرکز فضایی بایکونورواقع در قزاقستان بسوی ایستگاه فضایی بین المللی ( ISS ) پرواز خواهد کرد. همراهان اودراین سفر، مایکل لوپز آلگریا فضانوردی از ناسا و کیهان نورد روسی میخاییل تورین خواهند بود. خانم انصاری که مدیر کل و یکی از موسسین شرکت Prodea Systems است می گوید: " با دست یافتن به این آرزو که از دوران کودکی در سر داشتم،امیدوارم به جوانان سراسر دنیا بطور مسلم نشان دهم که هیچ محدودیتی برای آنچه که میخواهند بدست بیاورند وجود ندارد.". وي قرار است، دستاوردهای علمی خود از فضا را برای تولید یک برنامه آموزشی و یک دوره خاص علمی آماده کند، وی همچنین در طول مدت حضور در ایستگاه بین المللی فضایی قرار است با برخی مدارس و دانشگاه های جهان ارتباط زنده داشته و با آنها از شرایط و دریافت های خود به صورت زنده صحبت کند. در جایی دیگر در ارتباطی با برنامه آسمان شب شبکه چهار سیمای ایران انوشه انصاري در مورد جوانان و رویاهای آنها گفت: فقط می خواهم بگویم که جوانان کشورم و دخترها به زندگی من و نوع تلاش من دقت کنند. من سال ها پیش که جوان بودم اگر می گفتم، رویایم سفر به فضاست، به من می خندیدند، اما حالا پس از سال ها تلاش، تحصیل و داشتن انگیزه رویای خودم را به واقعیت تبدیل کردم. وي اضافه کرد: باید باور کنیم که تلاش و انگیزه ماست که می تواند آینده را بسازد و به بشریت کمک کند، امیدوارم نتایج این سفر به عنوان پیشگامان سفر به فضا موجب افزایش اطلاعات ما از فضا کهکشان ها بشود. اولين فضانورد زن ايراني در پایان اظهار امیدواری کرد: در زمان نوه ام هزینه سفر به فضا حداقل تا یک میلیون دلار کاهش پیدا کند و روزی هزینه این سفر به 10 تا 15 هزار دلار برسد. اهداف این سفر انوشه که همواره آرزوی مسافرت به فضا را در سر داشته ؛ اکنون که رویای خود را در حال تحقق میبیند علاقه مند است تا تجربیات خود را با دیگران در میان بگذارد.اهداف اوازاین سفرعبارتند از: . بعنوان یک سفیر فضایی ، نوعی آگاهی عمومی را در خصوص آینده ی کاوشهای فضایی بوجود آورد ه و اشتیاق به فراگیری در این زمینه را بالا برد. . الهام بخش جوانان سراسر دنیا ، خصوصا دختران باشد و آنان را ترغیب به دنبال کردن آرزوهای خود نماید. . بعنوان اولین سفیر فضایی، مبلغ صلح و تفاهم میان ملتها باشد.

انوشه انصاري، زن ايراني‌الاصل ساكن آمريكا راس ساعت ‪۰۷:۳۸‬صبح دوشنبه  ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۶به عنوان نخستين زن توريست فضانورد در يك سفر ‪۱۰‬روزه عازم ايستگاه فضايي بين‌المللي در مداري واقع در فاصله ‪۳۵۰‬كيلومتري سطح زمين مي‌شود.

انصاري به كمك سفينه روسي سويوز تي‌ام‌اي-‪۹‬و به همراه دو خدمه جديد ايستگاه فضايي بين‌المللي، يعني فضانورد روس، «ميخاييل تيورين» و فضانورد آمريكايي «مايكل لوپز-الگريا» پرواز خود را آغاز كرده و پس از يك سفر دو روزه در فضا، روز چهارشنبه در ساعت ‪۰۸:۵۴‬دقيقه به ايستگاه فضايي خواهد رسيد.

انصاري متولد مشهد بوده و هم‌اكنون ‪۴۰‬ساله است و با فعاليت در زمينه نرم‌افزارهاي مخابراتي در كشور آمريكا به ثروت زيادي دست يافته است.
به گفته انصاري وي در سالهاي كودكي خود مجموعه تلويزيوني پيشتازان فضا را از تلويزيون ايران با علاقه تماشا مي‌كرده و همواره يكي از بزرگترين آرزوهايش سفر به خارج از جو زمين و تماشاي كره زمين و كشور ايران از فضا بوده است.

انصاري در اوايل سال ميلادي جاري آزمايشهاي پزشكي دشوار لازم براي سفر به خارج از جو را با موفقيت پشت سرگذاشت و چند ماه در پايگاه فضايي استار سيتي در خارج از شهر مسكو تحت آموزشهاي فضايي بود.
پايگاه فضايي استار سيتي همان مكاني است كه يوري گاگارين به عنوان نخستين انسان فضانورد در سال ‪۱۹۶۱‬در آن براي سفر به فضا آموزش ديد و انصاري نيز به عنوان نخستين توريست فضايي زن در همين پايگاه خود را براي سفر به خارج از جو زمين آماده كرد.

در ابتدا قرار بود انصاري طبق برنامه‌هاي از پيش تعيين شده در سال ميلادي آينده و بوسيله يك سفينه روسي سويوز به ايستگاه فضايي بين‌المللي اعزام شود اما در پي لغو شدن برنامه سفر توريستي-فضايي يك ميليونر ژاپني براي سال جاري به دلايل پزشكي، برنامه پرواز انوشه انصاري جلو افتاد.
سفرهاي توريستي فضايي توسط يك شركت آمريكايي به نام «اسپيس ادونچرز» در ويرجينياي آمريكا سازمان دهي شده و با كمك آژانس فضايي روسيه عملي مي‌شود.

تاكنون سه توريست فضايي با پرداخت ‪۲۰‬ميليون دلار به اين شركت و آژانس فضايي روسيه، به سلامت به ايستگاه فضايي بين‌المللي سفر كرده و به زمين بازگشته‌اند و انوشه انصاري چهارمين توريست فضايي جهان و نخستين توريست زن فضانورد خواهد بود.

انصاري در آموزشهاي فضايي گسترده خود با موارد متنوعي نظير تحمل فشار شديد ناشي از شتاب سفينه هنگام پرتاب و حتي شليك اسلحه جهت دفاع از خود در برابر حيوانات وحشي درصورت فرود اضطراري در جلگه‌هاي وسيع روسيه آشنا شده است.

نخستين توريست فضايي جهان يك سرمايه‌دار كاليفرنيايي به نام دنيس تيتو بود كه در سال ‪۲۰۰۱‬به ايستگاه فضايي سفر كرد. پس از تيتو، يك ثروتمند اهل آفريقاي جنوبي به نام مارك شاتل‌ورث به عنوان توريست به فضا رفت و آخرين توريست فضايي نيز گرگوري اوسلن آمريكايي بود كه سال گذشته ميهمان ايستگاه فضايي بين‌المللي شد.
انوشه انصاري علاوه بر علاقه‌مندي به سفر به فضا خود نيز هم‌اكنون در زمينه سرمايه‌گذاري براي توليد سفينه‌هاي فضايي ويژه حمل توريستهاي فضايي با شركت اسپيس ادونچرز و همچنين آژانس فضايي روسيه وارد مذاكره شده‌است.

از سوي ديگر انصاري پيش از اين و در سال ‪۲۰۰۵‬خود يك مسابقه بزرگ با يك جايزه ده ميليون دلاري به نام انصاري اكس پرايز راه‌اندازي كرده بود كه در آن شركتهاي خصوصي بايد يك سفينه سه نفره با قابليت پرواز تا ارتفاع ‪۱۰۰‬كيلومتري و خروج از جو زمين ارائه مي‌كردند كه در نهايت سازنده يك سفينه به نام اسپيس‌شيپ‌وان موفق به اخذ اين جايزه شد.

انوشه انصاري داراي ليسانس مهندسي برق از دانشگاه جورج ميسن ويرجينيا و فوق ليسانس همين رشته از دانشگاه جورج واشنگتن آمريكاست.
وي پنج سال پس از انقلاب اسلامي ايران به كشور آمريكا سفر كرد و پس از چندي با همسر ايراني خود يك شركت توليدكننده فن‌آوري‌هاي مخابراتي به نام تله‌كام تكنولوجيز را با سرمايه ‪۵۰‬هزار دلار راه‌اندازي كرد و چند سال بعد و زماني كه ارزش اين شركت به بيش از ‪۵۰۰‬ميليون دلار رسيده بود، آن را فروخت.

انصاري پس از پرواز روز دوشنبه، طبق برنامه ساعت ‪۰۸:۵۴‬صبح چهارشنبه و درست ساعاتي پيش از جدا شدن سفينه آتلانتيس از ايستگاه فضايي، به اين ايستگاه خواهد رسيد و بدين‌ترتيب شانس ديدار با شش خدمه شاتل آتلانتيس و همچنين دو خدمه قديمي ايستگاه كه با آتلانتيس به زمين باز مي‌گردند را نيز خواهد داشت

تارنما (سایت) رسمی ایشان :WWW.Anoushehansari.COM به همراه عکس هایی فراوان از این دوشیزه پر افتخار ایرانی


نوشته شده توسط احمد رسولی رستمی در ۱۳۸۵/۰۶/۲۷ و ساعت 03:43

اولین بانوی جستجوگر خصوصی فضا و اولین سفیرفضایی

انوشه انصاری که رسما بعنوان یکی از اعضای اصلی پرواز سویوز (-9 TMA) انتخاب شده است روز 18 سپتامبرازمرکز فضایی بایکونورواقع در قزاقستان بسوی ایستگاه فضایی بین المللی (  ISS ) پرواز خواهد کرد.

همراهان اودراین سفر، مایکل لوپز آلگریا فضانوردی از ناسا و کیهان نورد روسی میخاییل تورین خواهند بود.

خانم انصاری که مدیر کل و یکی از موسسین شرکت Prodea Systems  است می گوید:

" با دست یافتن به این آرزو که از دوران کودکی در سر داشتم،امیدوارم به جوانان سراسر دنیا بطور مسلم نشان دهم که هیچ محدودیتی برای آنچه که میخواهند بدست بیاورند وجود ندارد.".

 

 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٥