انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته سوم شهريور ۸۵

  ال سید بدون  زرین فام - عباس پور و امین کاظمی و کشمیری

در صبح جمعه قبل از نمایش فیلم ال سید سه فیلم برگزیده انیمیشن دانشجویی به نمایش درآ مد که مورد توجه  شرکت کنندگان قرار گرفت و همگی انتظار داشتند که سازندگان  این سه فیلم در سالن حضور داشته باشند که اینگونه نشد!

امین کاظمی در سفر و عباس پور در  جشنواره عروسکی بودند  از کشمیری هم خبری در دست نبود و زرین فام با وجود اطلاع نیامده بو د !

حسین ضیایی با توجه به  بی رغبتی سازندگان برای حضور در سالن از قطع نمایش اینگونه فیلمها خبر داد نويسنده: امين کاظمی سه شنبه، 21 شهريور 1385، ساعت 15:2 با سلام خدمت استاد عزيز. ضمن عذر خواهی از عدم حضور در سالن نمايش فيلم . با توجه به التفات نشريه پيلبان که يک روز مانده به نمايش فيلم ما را در جريان گذاشتند چندان منطقی به نظر نمی رسد که کسی بتواند ظرف يک روز برنامه های از قبل تنظيم شده برای سه روز تعطيلی را که دیگر امکان لغو برنامه ها نیست به هم زده و بتواند در نمايش فيلم حضور يابد !... !

نويسنده: امين کاظمی

سه شنبه، 21 شهريور 1385، ساعت 15:2

با سلام خدمت استاد عزيز.
ضمن عذر خواهی از عدم حضور در سالن نمايش فيلم . با توجه به التفات نشريه پيلبان که يک روز مانده به نمايش فيلم ما را در جريان گذاشتند چندان منطقی به نظر نمی رسد که کسی بتواند ظرف يک روز برنامه های از قبل تنظيم شده برای سه روز تعطيلی را که دیگر امکان لغو برنامه ها نیست به هم زده و بتواند در نمايش فيلم حضور يابد !...

اعتراض کشمیری

کشمیری در  پیامی کوتاه به خبر عدم حضورش در جلسه اعتراض کرد و اعلام کرد که هیچگونه تماسی با او گرفته نشده است !

نمایش  بخش کوتاهی از فیلم الکساندر   رفیع پور

روز چهارشنبه ۱۵ شهریور در برنامه کوله پشتی که از شبکه ۳  پخش میشد برزو رفیع پور مجددا آمادگی خود رابرای ساخت فیلم سینمایی انیمیشن که با محصولات آمریکایی قابل رقابت باشد تکرار  نمود. رفیع پور که هم اکنون بر روی پروژه کوتاه (‌که قبلا قرار بود سینمایی باشد ) خود بنام الکساندر (  اسکندر ) کار می کند  . و امیددارد که با آ«اده شدن بخشی از آن  سرمایه لازم برای  تبدیل آن به نسخه بلند سینمایی را بدست آورد .

دیدار با میرکیانی مدیر گروه کودک

سیاوش زرین آبادی و علیرضا گلپایگانی روز سه شنبه ۱۴ شهریور  با آقای میر کیانی مدیر  جدید گروه کودک و نوجوان شبکه یک داشتند .  در این دیدار ضمن ارائه نمونه کارهای شرکت حرکت کلیدی در مورد  نقش قصه و فیلمنامه و استفاده از  قصه های  ایرانی  گفتگو گردید.

دیدار دکتر کلهر مشاور فرهنگی رئیس جمهور  با  مدیران چهار شرکت تولید کننده انیمیشن ( مرکز توسعه انیمیشن ایران )

روز پنجشنبه  ۱۶ شهریور در یک دیدار  بسیار دوستانه آقای دکتر کلهر در محل شرکت حور با مدیران شرکتهای تولید کننده  انبوه انیمیشن دیدار کرد. در این دیدار مهندس کسرایی  - گلپایگانی - کاویان راد - حاج میر صادقی -  ضیایی -  دهستانی حضور داشتند .

گزارشی از وضعیت موجود انیمیشن  و تولید انبوه آن در ایران و برنامه های  در دست تهیه و آینده انیمیشن بحث و گفتگو گردید .

زیر چاپ !

http://i6.tinypic.com/2ui915w.jpg

ترجمه کتاب  The Animator's Survivl Kit نوشته ریچارد ویلیامز (‌خالق راجر رابیت ) توسط خانم خوشبخت بالاخره به چاپ رسید . کتاب ارزشمند ی است . توصیه  نمی خواد ..بخونید خودتون خواهید فهمید که کتاب خوبی است . اگر اشتباه نکنم انتشارات بال آن را منتشر کرده.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٧ شهریور ۱۳۸٥