انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

هفته سوم تيرماه ۸۵فعاليت های انيميشن شرکت حور

 " فرمانروايان مقدس"، آماده پخش شد

 شهاب كسرايي ، مجري طرح و مدير عامل مؤسسه فرهنگي حور، با اعلام اين خبر با اشاره به اينكه، مراحل دوبلاژ اين 8 فيلم به اتمام رسيده است، افزود: اين مجموعه انيميشن از فيلم‌هاي بلندي چون: حضرت سموئيل، فرمانروايي طالوت، داستان حضرت داوود و جالوت ، فرمانروايي حضرت داوود ، نبرد حضرت داوود با آراميان ، داستان حضرت سليمان و آدونيا ، فرمانروايي حضرت سليمان بخش اول و دوم تشكيل شده است كه سه فيلم از اين مجموعه در سال گذشته و امسال به مناسبت‌هاي مختلف از شبكه يك سيما پخش شده است . وي افزود با توجه به اينكه اين موضوعات به تهيه كنندگي صبا مي باشد زمان و نحوه پخش آن مربوط به اين مركز است.
 مجموعه انيميشن "فرمانروايان مقدس" به كارگرداني اميرمحمد دهستاني و تهيه كنندگي مركز فرهنگي صبا در قالب 8 فيلم بلند انيميشن آماده پخش شده است. وي افزود مؤسسه فرهنگي حور به عنوان يك شركت خصوصي، اين گونه پروژه‌ها را از سازمان هاي دولتي دريافت كرده و پس از طي كردن مراحل توليد و دوبلاژ و ... آنها را براي پخش در سازمان صدا و سيما آماده مي‌كند.
 كسرايي در ادامه به فعاليت مؤسسه فرهنگي حور در سالهاي گذشته اشاره كرد و يادآور شد: اين مؤسسه به عنوان تهيه كننده آثار انيميشن، فعاليت خود را از سال 73 آغاز كرد و تا امروز ادامه دارد.آثار شاخصي چون انيميشن هاي راهنمايي رانندگي و نيز موضوعات سازمان بازيافت.
 بخشي از انيميشن هاي امسال پليس، با موضوع " كاهش تلفات ناشي از تصادفات " است
 وي افزود: مطابق سياست‌ها و برنامه هاي راهنمايي رانندگي نيروي انتظامي در جهت فرهنگ سازي رانندگي صحيح كه به اين موسسه ابلاغ مي شود هر سال تعدادي انيميشن به انجام مي رسد. كسرايي با بيان اينكه بخشي از مجموعه تيزرهاي انيميشن امسال با موضوع كاهش تلفات ناشي از تصادفات مي باشد.
منبع:ايسنا *** خبر تصحیح شده ارسالی به سایت ایران انیمیشن توسط موسسه حور انیمیشن *** 14 تیر 1385

ديدار استاد کوپال از حرکت کليدی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 هفته پيش گرماگرم کار بوديم که سيمای آشنای استاد کوپال  بر آستانه در شرکت ظاهر شد.دوستی که روزهای سخت گذشته را برای ما سهل تر کرده بود.انرژی مثبت او هميشه در وجودمان باقيست.

و يک مقاله جالب برايمان هديه آورد در باره تاثير مثبت بازيهای خشونت بار در کودکان ! جالب و خواندنی و مثل خودش متفاوت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

يک مدير خوب...

اگر می بينيد که کارکنان وظيفه خود را بدرستی انجام نمی دهند دمی با خود خلوت کنيد و ببينيد شما در کجا اشتباه کرده ايد .

يک آبدارچی . . .

مرد بيکاري براي سِمَتِ آبدارچي در مايکروسافت تقاضا داد. رئيس هيئت مديره مصاحبه‌ش کرد و تميز کردن زمين‌ش رو -به عنوان نمونه کار- ديد و گفت: «شما استخدام شديد، آدرس ايميل‌تان را بدهيد تا فرم‌هاي مربوطه رابرای شما  بفرستم تا پر کنيد و همين‌طور تاريخي که بايد کار راشروع کنيد..»

مرد جواب داد: «اما من کامپيوتر ندارم، ايميل هم ندارم!»

رئيس هيئت مديره گفت: «متأسفم. اگه ايميل
ندارين، يعني شما وجود خارجي نداريد. و کسي که وجود خارجي ندارد، شغل هم نمي‌تواند داشته باشد.»

مرد در کمال نوميدي آنجا راترک کرد. نمي‌دانست با تنها 10 دلاري که در جيبش داشت چه کار کند. تصميم گرفت به سوپرمارکتي برود و يک صندوق 10 کيلويي گوجه‌فرنگي بخرد. يعد خانه به خانه گشت و گوجه‌فرنگي‌ها رافروخت. در کمتر از دو ساعت، تونست سرمايه ا‌ش را دو برابر کند. اين عمل را سه بار تکرار کرد و با 60 دلار به خانه برگشت. مرد فهميد مي‌تواند به اين طريق زندگی ا‌ش را بگذراند، و شروع کرد به اين که هر روز زودتر برودو ديرتر برگردد خانه. در نتيجه پولش هر روز دو يا سه برابر مي‌شد. به زودي يک گاري خريد، بعد يک کاميون، و به زودي ناوگان خودش را در خط ترانزيت (پخش محصولات) داشت.

5 سال بعد، مرد تبدیل به يکي از بزرگترين خرده‌فروشان امريکاشده بود . شروع کرد تا براي آينده‌ي خانواده‌ش برنامه‌ربزي کند، و تصميم گرفت بيمه‌ي عمر بگيرد. به يک نمايندگي بيمه زنگ زد و سرويسي را انتخاب کرد. وقتي صحبت‌شان به نتيجه رسيد، نماينده‌ي بيمه از آدرس ايميل مرد پرسيد. مرد جواب داد: «من ايميل ندارم.»

نماينده‌ي بيمه با کنجکاوي پرسيد: «شما ايميل
نداريد، ولي با اين حال توانستيد يک امپراتوري در شغل خودتان به وجود بياوريد. مي‌توانيد فکر کنيد به کجاها مي‌رسيديد اگر يک ايميل هم داشتيد؟» مرد براي مدتي فکر کرد و گفت: «آره! احتمالاً مي‌شدم يک آبدارچي در شرکت مايکروسافت

روزهای سخت

هنوز روزهای سخت تمام نشده است.کار جلو می رود و باعث اميدواری است اما از فشار کار کاسته نشده واين برای همه  کمی ملال آور شده.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٧:۳٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٥