انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

چه خبر!

بهرام عظيمی  شرکت حور را ترک کرد

بهرام عظیمی پس از يک فعاليت حدودا ۱۴ ساله شرکت حور را  به قصد مستقل شدن رسما در تاريخ ۲۵ اسفند ترک کرد. شرکت حور به پاس اين همه سال همکاری جشنی را در محل شرکت حور برگزار کرد.

فعلا او در خيابان ترکمنستان  مشغول کار بر وری يک پروژه مربوط به شهرداری است.

جايزه طلايي جشنواره قاهره براي«ماه بود و روباه»

انيميشن ماه بود و روباه(بابك نظري)،جايزه طلايي بخش فيلم هاي پويانمايي جشنواره بين‌المللي فيلم كودكان قاهره را كسب كرد. 
به گزارش«پايگاه خبري فيلم كوتاه» به نقل از روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اين فيلم يازدهم تا نوزدهم اسفند در جشنواره فيلم قاهره با ‪ ۶۰‬عنوان فيلم از ‪ ۲۷‬كشور جهان به رقابت پرداخت و موفق به دريافت جايزه طلايي شد.
ماه بود و روباه بر اساس كتابي به همين نام به‌ نويسندگي و تصويرگري آناهيتا تيموريان ساخته شده است.
اين فيلم داستان روباهي را به تصوير مي‌كشد كه از عشق به ماه،آن را مي‌ربايد و به لانه‌اش مي‌برد ،او سعي مي‌كند با پختن غذاي خوب، نشان دادن نقاشي‌هايش و آواز خواندن از ماه پذيرايي كند ولي با بزرگ تر شدن ماه، لانه كوچك او ديگر گنجايشي براي پذيرايي از ميهمان را ندارد.
شانزدهمين جشنواره بين‌المللي فيلم كودكان قاهره ‪ ۱۹‬اسفند در مصر به كار خود پايان داد.

برنامه تلويزيونی خانواده سيمپسون همچنان ادامه می يابد
 
سيمپسون ها
سريال تلويزيونی خانواده سيمپسون از سال 1989 تا کنون ادامه داشته است
شبکه تلويزيونی آمريکايی فوکس، سفارش توليد دو سريال جديد تلويزيونی خانواده سيمپسون، را داده است.

با اين اقدام ادامه نمايش سريال خانواده سيمپسون، حد اقل سال ۲۰۰۸ميلادی مسلم به نظر می رسد و می توان پیش بينی کرد که طی دوسال آينده نمايش چهارصدمين ماجرای زندگی خانواده سيمپسون، جشن گرفته شود.

در ميان برنامه های تفريحی که در پربيننده ترين ساعات در آمريکا پخش می شوند مدت پخش سريال خانواده سيمپسون، از هر برنامه تفريحی ديگری بيشتر بوده است.

انتظار می رود قهرمانان اصلی خانواده سيمپسون، درسريال های آينده اين برنامه نيز ديده شوند.

سال گذشته مت گرونينگ، تهيه کننده اين سريال گفته بود که خيال ندارد به تهيه اين برنامه پايان دهد و می خواهد برای هر ۳۶۵ روز سال يک برنامه جديد از اين خانواده به نمايش بگذارد.

مت گرونينگ گفت نمايش اين برنامه تا هنگامی که بتواند تماشاچيان را متعجب و به خود جلب کند ادامه خواهد يافت.

نتيجه يک نظرسنجی جديد در آمريکا حاکی از اين بود که آمريکايی ها در باره خانواده سيمپسون بيشتر اطلاعات دارند تا در باره اولين متمم قانون اساسی آمريکا

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دو فيلم كوتاه ايراني در بخش مسابقه جشنواره تونس

 

دو فيلم كوتاه ايراني به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم تونس راه یافتند.
به گزارش «پايگاه خبري فيلم كوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره FIFEJ تونس طی روزهای 28 اسفند 84 تا 5 فروردین 1385 در این کشور و در پنج بخش فیلم های کوتاه و بلند کودکان و نوجوانان، مسابقه بین الملل، اطلاعات سینمایی، ویدئویی و چشم انداز برگزار خواهد شد و فیلم‌هاي:پنجره ای رو به آفتاب(بیژن زمان پیرا) و حفره(وحید نصریان)،در بخش مسابقه بین المللی جشنواره، به نمایش عمومی در خواهند آمد.


 

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ اسفند ۱۳۸٤