انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

حرف

 

امروز خانم کشکولی را در دانشکده ديدم. برای موضوع پايان نامه گفتگو داشتيم.صحبت از وبلاگ شد.گفت که هر وقت که به اينترنت وصل ميشود بصورت اتوماتيک يک سری هم به اين وبلاگ ميزند.لطف می کند اما دوست داشتم که هر وقت اين کار را می کند پیغامی هم بگذارد.ايشون هم قبول کرد. باور نمی کنيد که من اتوماتيک وار ميرم فقط يادداشتها را می خونم. و وقتی هيچ يادداشتی نيست.از دست خودم دلخور ميشم !

امروز ناصری هم اومده بود و  کلی از تجربه های جديدش در باره ساخت عروسک گفت و اينکه ميخواد عروسک جديدی رو تو کارگاه بسازه و اينکه کارش تا سال بعد طول ميکشه!

قيافه من رو ميتونين تجسم کنين !

از بقيه بچه های اين دوره هم بی خبرم !‌انگار دلواپسی من بيشتر از اونهاست !

نويسنده: mohsen naseri

پنجشنبه، 17 آذر 1384، ساعت 12:6

ٍٍٍسلام استاد عزيز با توجه به گفتگوی هفته پيش به شما اطمينان ميدم که با ارائه يک کار خوب ان شاالله هم از حيثيت خودم و هم جنابعالی دفاع کنم.اميدوارم به من اطمينان داشته باشيد. در ضمن من اين هفته با تماسهای مکرر با منزل و موبايل استاد سماکار متاسفانه موفق به صحبت با ايشان نشدم.و در ضمن به خاطر آلودگی هوا و تعطيلی ادارات و دانشگاهها نتونستم کارمو ۴ شنبه شروع کنم ولی با رفتن به ميدان حسن آباد توی اون هوای آلوده تونستم ابزار کار ريزم رو تهيه کنم.ابزاری مثل پيچ-مته و قلاويز نمره پايين که در کارگاه موجود نيست .قابل توجه من فقط و فقط از دريل وسنگ روميزی استفاده خواهم کرد.ان شاالله من از يکشنبه با ملاقات با جناب سماکار کارمو شروع می کنم. باز هم از شما و الطافتون تشکر می کنم و ازتون می خوام به من اطمينان داشته باشيد.در اسرع وقت قسمتی از متن رساله نظريم رو براتون ايميل می کنم . با سپاس و احترام مجدد محسن ناصری

E-mail:  mohsennaseri_md@yahoo.com

نويسنده: kashkooli

پنجشنبه، 10 آذر 1384، ساعت 9:30

با سلام. ديروز خيلی وقت شما را گرفتم ولی به نتايج خوبی رسيدم. به نظر می رسد با گفتگو پيرامون موضوع، گره های کار يکی يکی باز می شوند ( البته در کتاب the whole storyکه مشغول ترجمه آن هستم يکی از تکنيک های بسط دادن فيلمنامه، بحث و گفتگو پیرامون موضوع است). موضوع ديگر اينکه گالری(مان هنر نو) آثار پوستر و تصويرسازی های استاد مميز را به نمايش می گذارد. برای اطلاعات بيشتر به تلفن های ۲۲۲۰۱۹۸۴ ۲۲۲۰۱۹۸۶ تماس بگيريد

ورود شان کانری به دنیای انیمیشن

سر شان کانری،هنرپیشه مطرح بریتانیایی،موافقت کرد صدایش را به یک شخصیت انیمیشنی وام دهد.

هنرپیشه سابق مجموعه فیلم‌های جیمز باندموافقت خود را برای همکاری در انیمیشن کوتاه آقای بیلی دامپزشک اعلام کرد.
این اثر شاهد نخستین همکاری کانری در زمینه آثار انیمیشن است و او صدایش را به کاراکتری وام می‌دهد که به عنوان دامپزشک در یکی از روستاهای اسکاتلند فعالیت می‌کند.
از دیگر هنرپیشگانی که صدای شخصیت‌های کارتونی این فیلم را دوبله می‌کنند می‌توان به آلن کامینگ و ریچارد بریرز کمدین اسکاتلندی اشاره کرد.

شان کانری در سال‌های اخیر با وسواس بیشتری نقش‌هایش را انتخاب می‌کند.او در سال 2003 در فیلم لیگ شریف‌زادگان فوق‌العاده به نقش‌آفرینی پرداخت.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٧:٤٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ آذر ۱۳۸٤