انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

خ ب ر

کتاب جامع «جشنواره های جهانی فیلم و انیمیشن» منتشر شد.

این کتاب که به همکاری نشریه پیل بان انیمیشن و بنیاد سینمایی فارابی انتشار یافته به معرفی کامل بیش از 420 جشنواره بین المللی می پردازد. در مقدمه کتاب به نقل از امیر مسعود علمداری (باز بین نهایی کتاب) آمده است :« تعداد جشنواره ها در سراسر جهان و اهمیت هر کدام در نوع خود موجب می شود تا گزینش تعدادی از آن ها مشکل باسد . در این کتاب سعی شده است تا از منابع مختلف حداکثر استفاده به عمل آید .» این کتاب توسط بنیاد سینمایی فارابی در 224 صفحه و به قیمت 23000 ریال عرضه می شود.

 28 اكتبر روز جهاني انيميشن

انجمن فيلمسازان انيميشن(آسيفا)،روز ۲۸ اكتبر را به عنوان روز جهاني انيميشن نامگذاري و اين روز را در سراسر جهان جشن مي گيرند.
آسیفای ایران، با تمام توان خود با برگزاری جشن روز جهانی انیمیشن در جهت معرفی این هنر و هنرمندان آن به جامعه ایران تلاش می کند و در تاریخ 18 الی 20 آبان ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر، برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.
علاقمندان می توانند از ساعت 10 صبح الی 7 بعد از ظهر از کارگاه های آموزشی و سخنرانی ها و نمایش فیلم ها استفاده کنند.

حضورانيميشن«مرد هزار ساله»در جشنوارهsleep walkers

از ميان آثار ارسالي امور جشنواره هاي اداره كل هماهنگي دفاتر خارج از كشور صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران به جشنواره بين المللي فيلم هاي دانشجويي sleep walkers انيميشن مرد هزار ساله (كاوه كنعاني و آزاده شكوري راد)،توليد دانشكده صدا و سيما به بخش مسابقه اين جشنواره راه يافت و از كارگردانان اين اثر براي حضور در جشنواره دعوت به عمل آمده است.
به گزارش«پايگاه خبري فيلم كوتاه» انيميشن 18 دقيقه اي مرد هزار ساله به زندگي آدم هاي زميني پرداخته،زماني مي رسد كه آدم هاي كره خاكي از زندگي روزمره دنيوي خسته و ملول مي شوند،آنها تصميم مي گيرند كه با يكديگر بجنگند،پس به سه گروه تقسيم مي شوند:كوتاه ها، بلند ها و چاق ها.

در اين جنگ يكي از چاق ها با سنگي آسمان را مي شكند،ولي پس از مدتي همه پشيمان مي شوند كه چگونه مي توانند دوباره آسمان زيبا را ببينند،در اين ميان پيرمردي هزار ساله كه عاقل ترين فرد در اين جمع محسوب مي شود به كمك آنها مي آيد...
جشنواره بين المللي فيلم هاي دانشجويي
sleep walkers از 6 تا 11 آذر سال جاري در كشور استوني برگزار خواهد شد.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٦:٤۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٤