انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

خبر

نويسنده: shakib

سه شنبه، 19 مهر 1384، ساعت 14:56

سلام خبر دست اول: کل آرشيو آردمن در آتش سوخت! ديشب تلويزيون نشون داد که در حالی که کمپانی آردمن از موفقيت فيلم سينمايی جديد والاس و گراميت شاد و در حال جشن گرفتن بود تمام عروسک ها ، ست ها، ماشينهای مختلف مورد استفاده در فيلمها (مثل ماشين پای درست کنی درChicken Runکه بسيار عريض و طويل بود) همه به خاکستر تبديل شده. با نيک پارک صحبت کرد و او هم حرف بسيار جالبی زد. گفت از ارزش نوستالژيک قضيه که بگذريم،‌اين واقعه در برابر مصيبت ها و بلايايی که اخيرا پيش آمده (زلزله پاکستان و هند) اصلا چيز مهمی نيست.

اين لينک رو ببينيد: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4326624.stm من در اخبار بی بی سی ديدم

E-mail:  fhshakib@yahoo.com

سينماي‌انيميشن نقش مهمي درآشنايي كودكان‌باهويت ايراني دارد

سينماي انيميشن نقش مهمي در آشنايي كودكان و نوجوانان با تاريخ ،فرهنگ و هويت ايراني دارد.

به گزارش«پايگاه خبري فيلم كوتاه» به نقل از روابط عمومي معاونت امور سينمايي،محمدرضا جعفري‌جلوه در ديدار با سازندگان فيلم انيميشن جمشيد و خورشيد ضمن بيان مطلب فوق گفت:اين شاخه سينمايي فرصتي بزرگ براي تجلي معاني و ذخائر فرهنگي، تاريخي - اسطوره‌اي و تمدني ايران است.
وي با اشاره به گستره موضوعي اين اندوخته‌ها و ميراث گرانبها بر قابليت‌هاي سينماي انيميشن براي تصويرگري خيال‌انگيز هويت شرقي،ديني و ايراني تاكيد كرد.
معاون امور سينمايي وزارت ارشاد،پرداختن به دوره‌هاي درخشان تاريخ اديان ،اسلام و ايران و استفاده ازادبيات كهن داستاني، قصه‌ها افسانه‌ها و اساطير ايراني را از وظايف سينماي انيميشن برشمرد.
جعفري جلوه بر لزوم استفاده از تجربيات بزرگان و پيشكسوتان هنر ايراني براي توسعه فرهنگ و ميراث اصيل ملي در انيميشن‌هاي ايراني و مخاطب يابي جهاني تاكيد كرد.
سازندگان فيلم بلند انيميشن جمشيد وخورشيد نيز در ديدار با معاون امور سينمايي خواستار تعامل نهادهاي فرهنگي در توليد آثار انيميشني شدند.

   + سید علیرضا گلپایگانی - ٩:٠٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٤