انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

برزو رفيعی پور

متظاهر و از خود راضی و با نمک !

اولش که اينطور بنظر ميرسيد. بعد از جلسه که با هاش حرف زدميم معلوم شد که خودمونی تر از اين حرفاست که به فکر تظاهر باشه . اونقدرها هم از خود راضی نيست و لی اگر هم باشه دلايل موجه کافی براش داره.

اين آقای برزو رفيعی پور جوان تر از سنش به نظر مياد . زحمت زيادی روی بررسی پروسه توليد شرکت والت ديسنی کشيده و چه توی والت ديسنی و چه خارج از اون با آدمهای کار- درستی کار کرده . اومده اينجا ( حالا برای چی !؟) شايعه در موردش زياده. بخصوص جريان گرفتن دکتری و اين حرفها . رفته و توی صبا کار ميکنه . بنظرم حيفه! با اينهمه اطلاعاتش ميشه استفاده های بهتری ازش کرد. شايدم دارن استفاده می کنن و ما خيبر نداريم . ميگه که هدفش ايرانيزه کردن پروسه توليد انيميشن والت ديسنی هستش. حالا تا چه حدی ايده هاش عملی هستن خبر ندارم .

سمينار جالبی  رو اجرا کرد .چه با اون بازی نقش دانلدداک به عنوان افتتاحيه و چه با اطلاعاتی که هر چند دست و پا شکسته و سر بسته مطرحشون کرد. به هر حال برنامه خوبی بود که البته بدون جبهه گيريها و خود نمائيهای ديگر دوستان حاضر  احتمالا بهتر هم می شد . اين بنده خدا اومده بود و داشت پروسه توليد تجاری والت ديسنی رو تشريح می کرد و يکی از اون وسط پا شده و جناب والت ديسنی رو با مطرح کردن اتهاماتش در جريان مک کارتی توی قبر می لرزونه! معلوم نيستش که ماها کی می خواهيم دست از اين جناح بنديهای مسخرمون برداريم . اينکار باعث پيشرفتمون ميشه يا صرفا سرمون رو به مسائل جانبی و بيهوده گرم ميکنه ؟ حالا شايد هم به مرور زمان درست شديم. کسی چه ميدونه!

عرش

نويسنده: Shakib

شنبه، 28 آذر 1383، ساعت 5:16

اينجورها هم نيست که اگه کسی از ديزنی شخص يا ديزنی کمپانی انتقاد کنه تن کسی بلرزه. ديزنی اگه بلرز بود خيلی چيزها لرزونده بودش! من يک کمی از صحبتهای اين آقا رو خوندم و کلی توش اما و اگر ديدم. نميدونم چرا سعی نميکنيم واقعيتها رو با طيف وسيعش ببينيم و مثبت و منفی را کنار هم ببينيم. من شخصا از اين برخورد استقبال نميکنم که يه عده برای ديزنی اييی ! کردن ما ديزنی نفهم ها بيان و اصلا شک دارم که ما برای داشتن انيميشن مجبوريم اين راهو حتما انتخاب کنيم.

E-mail:  fhshakib@yahoo.com

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۸:٥۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸۳