انیمیشن از نگاه گلپایگانی


نگاه علیرضا گلپایگانی به انیمیشن ایران و جهان

يک گزارش کوچولو از فرناز خوشبخت

: inham yek gozareshe koochooloo::

فكركنم اگر اوضاع به همين منوال باشه و مشكلي پيش نياد ،كم كم اصفهان از نظر انيميشن از بقيه ايران جلو بيفته. با اين شور و شوقي كه بچه هاي انيميشن دارن و برنامه هاي خانه انيميشن اصفهان، مطمئنا تا چند وقت ديگه از تهراني ها كه حتما جلو ميزنن.

روز دوشنبه 3 آبان خانه انيميشن اصفهان مطابق برنامه هر هفته،جلسه نمايش فيلمي با دعوت از آقاي وحيد نصيريان داشت كه با جلسه پرسش و پاسخ دنبال شد. دوستان مهمان نواز و هنردوست ما در خانه انيميشن بنده را هم بعنوان خبرنگار دعوت كرده بودن تا نصف ديگه جهان رو از فعاليتهاشون مطلع كنيم. ما هم كم نگذاشتيم و تا ميتونستيم سر همه رو به درد اورديم و با هركسي كه در دسترس بود صحبت و مصاحبه كرديم، حتي آقاي صفوي رياست حوزه هنري اصفهان هم كه بقول  بر و بچه هاي خودشون اينقدر گرفتارن كه كمتر رويت ميشن، وقتي به ما دادن و يكي دو ساعتي مصاحبه كرديم. واقعا اين خونگرمي و همكاري دوستان اصفهانيمون برام خيلي جالب بود، و اينكه خيلي صميمانه و بي تكلف اطلاعاتي رو كه ميخواستيم در اختيارمون قرار ميدادن. اي كاش ما هم اينطرف قدري راحت تر و كوشا تر بوديم. باور كنين تمام فعاليتهايي كه در ماه در اين يكي دو تا مركز انيميشن در تهران انجام ميشه اندازه كارهاي يك هفته اين مركز كوچولوي نوپا نيست.

كاش حداقل ما هم توي دانشگاه از اين جلسات داشتيم ،يعني دعوت از دست كم انيماتور هاي  تهراني اينقدر مشكله؟

دست دوستان عزيزمون درد نكنه كه با زبون روزه هم از ما پذيرايي كردن و هم برنامه شون رو خوب برگزار كردن. هر چند اجازه عكاسي بهمون ندادن، و گرنه چندتا عكس از حال  وهواي دوست داشتي حوزه و خانه انيميشن براتون سوغاتي ميآورديم.

فرناز خوشبخت

   + سید علیرضا گلپایگانی - ۳:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸۳